Jump to content
IGNORED

Regionalna liga?


kud u maglu Simoviću

  

76 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nikodije

    73

  • gone fishing

    27

  • hazard

    26

  • Meazza

    25

Kad bi Radnicki napunio stadion u Ligi Evrope recimo - smem da se opkladim da bi 80 posto tih ljudi zapravo navijalo za jednog od blizanaca protiv Radnickog u JSL.

Na zalost u pravu si kad smo gledali Reala po pirotu,leskovcu,vranju,vlasotincu,surdulici,mestani su nam se hvalili da su nas svojevremeno gledali u kupu uefa i dolazili na Čair...A da bi Čair bio pun i trazila karta vise podpisujem...
Link to comment

Kad bi Radnicki napunio stadion u Ligi Evrope recimo - smem da se opkladim da bi 80 posto tih ljudi zapravo navijalo za jednog od blizanaca protiv Radnickog u JSL.

Izgubio bi opkladu :) 

Link to comment

I ne bi mi bilo zao. Ali mislim da masite poentu onoga sto sam hteo da kazem.

Krenuli smo od tvoje konstatacije o postojanju "dva kluba"...i svo ono što sam ja, kao, malo modifikovao, a samo jedan segment su bili navijači, koji smo malo, opet "kao" dublje analizirali. Nismo mi daleko od konsenzusa, samo što, ono što je meni uzrok tebi je posledica, za trenutno stanje u srpskom fudbalu.

Link to comment

Nece Srbija imati vise klubova od Hrvatske iz prostog razloga sto ce se ici na podelu kao u exSFRJ, koliko Hrvati, toliko Srbi... nekad je to bilo po broju reprezentativaca, a ako bude regionalne lige, to ce se tako biti i tada. Obican kljuc i nista vise. Jos ako u tu Ligu ubace Bugare ili Rumune, to ce tek biti show program, jer ce morati da "ode" neko iz top3 (Zvezda, Partizan i Vosa, a sa druge strane, Dinamo, Hajduk i Rijeka). Zasto Slovenija ne bi imala 3 kluba ili BiH...?

 

O Regionalnoj ligi se toliko malo zna, da mozemo da napravimo 5 razlicitih i niko ne bi na kraju bio zadovoljan.

Recimo po 2 kluba Srbija, Madjarska, Rumunija. Bugarska, Hrvatska. To je 10 i jos 2 iz Slo, jedan CG, Makedonija...ups, Bugari ce se buniti. Dobro moze iz Albanije, ali tu je problem bezbednosti (kao da do sad nije i postojao!!!), Onda ce Albanija da ubaci Kosovo u jednacinu i sve pada u vodu. Grci i nemaju ligu trenutno, tako da ce sigurno hteti da udju u "nasu" Ligu, ali sa jedno 5 timova, posto su njihovih top 5 za klasu jaci od svih Balkanaca, osim mozda Ludogoreca.

 

Dakle kako UEFA kaze, tako ce biti, a najmanje ce zavisiti od Ilijeva, Terzica ili Vucelica...

Edited by Milosh76
Link to comment

pa ti navede pola evrope :D

- ovde se očigledno misli na ligu bivše juge

- a grcite katili, bugari, šipci neka prave svoju reg. ligu, istočnog balkana, pa onda pobednici 2 lige mogu da igraju za super kup ( titulu) šampiona balkana na početku svake nove sezone :happy:

Edited by gone fishing
Link to comment

posto je borac iz cacka odigrao najvise sezona druge savezne lige od svih sfrj klubova, a kako bi ova regionalna liga taman bila negde u rangu nekadasnje druge savezne, jasno je da bi srbiju u toj ligi trebali predstavljati borac (zbog navedenog) i naravno zvezda kao najveci klub regije

 

treci klub iz srbije moze da se odluci i zrebom  :fantom:

Link to comment

pa ti navede pola evrope :D

- ovde se očigledno misli na ligu bivše juge

- a grcite katili, bugari, šipci neka prave svoju reg. ligu, istočnog balkana, pa onda pobednici 2 lige mogu da igraju za super kup ( titulu) šampiona balkana na početku svake nove sezone :happy:

To mi mislimo na ligu exYu, jer nemamo pojma sta UEFA hoce niti da li uopste nesto hoce.Postoje samo naznake i one idu u pravcu ukrupnjavanja liga, a kad? To niko ne zna, mozda nikad mozda za par godina, jer se zvanicno niko nije izjasnajvao o tome.

 

Ako "veliki" naprave tu super Ligu Sampiona,zasto bi prihvatali prvaka Balkana (exYU)? Sta ce im dzak za udaranje, kad neko od Liga Petice moze da ubaci jedan klub vise, a sigurno bi taj klub bio jaci ili egala sa prvakom Balkana(exYU), ali ne bi doneo sa sobom huligane, niske cene ulaznice, atraktivne sponzore i sl.

Link to comment

Ma dzabe mi raspravljamo o UEFA - inom projektu, proci ce jos par sezona do tih promena i iskristalisace se sta ko hoce i koji su interesi pretezni... Kao regionalne lige bice drugi rang evropskih takmicenja...znaci ko ne udje bice nezadovoljan, ko udje kostace ga ali ce i zaraditi itd... Teme i dileme. Sto vise fudbala i sto manje mufljuza koji ga unistavaju i krenuce na bolje, sta drugo reci.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...