Jump to content
IGNORED

Regionalna liga?


kud u maglu Simoviću

  

76 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nikodije

    73

  • gone fishing

    27

  • hazard

    26

  • Meazza

    25

Ako na ovim prostorima zelimo da nasi klubovi naprave iskorak u Europi, onda je regionalna liga must. To je prvi preduslov, drugi je jacanje ekonomija zemalja koje bi davale ucesnike u toj ligi.

Najsmesnije mi je kada krene da se zaziva privatizacija klubova, kao da je to magicni stapic koji ce resiti sve probleme. Ne, kada drzave budu dovoljno bogate, institucije budu radile svoj posao, a klubovi budu igrali normalnu ligu, ustroj kluba ce biti najmanji problem, moci ce da budu ustrojeni i kao hipi komune.

 

Moje misljenje je da je sada previse rano za ovu ligu. Ne u nekom nacionalistickom smislu, nego da prosto treba prvo ocistiti fudbal ovde od kriminala i politike, da bi to imalo ikakvog smisla i koliko-toliko zdrav pocetak. Kakvog smisla bi imalo takmiciti se protiv jednog kluba koji je sportska ispostava vladajuce stranke, kao sto je Crvena Zvezda? Vec sada se borimo sa pravnim i sportskim nasiljem u domacoj ligi, poslednje sto nam treba je jos duplo veca divljina kakva je u Srbiji.

Link to comment

Kakvog smisla bi imalo takmiciti se protiv jednog kluba koji je sportska ispostava vladajuce stranke, kao sto je Crvena Zvezda?

 

Poslednji put kad se igrala "regionalna", to jest, jugoslovenska liga, ta ista Crvena Zvezda je bila motor i perjanica te lige, nedostizni pojam za sve druge klubove koji su se u toj ligi takmicili. Mislim da bi pre trebalo uprti prstom u klubove koji su svoju fudbalsku srecu nasli u raspadu drzave i pratecoj kriminalizaciji fudbala, pa su u tom kriminalnom vremenu profitirali i etablirali se kao "ozbiljni" klubovi. I da, tu pre svega mislim na Dinamo i Partizan.

Link to comment

По Кокезиним речима, наградни фонд сваке године би био око 10 мил евра? Одакле то?

Link to comment

Dolazili bi i Boysi i Torcida i svi ostali, mrznja bi punila stadione nazalost.

Mislim da je situacija ista svuda, normalan narod je ugl za, olos masovno protiv, a opet bi prvi bili na tribinama.

Edited by Babu Bhatt
Link to comment

Kakvog smisla bi imalo takmiciti se protiv jednog kluba koji je sportska ispostava vladajuce stranke, kao sto je Crvena Zvezda?

 

Pa to bi za vas potencijalne protivnike bilo sjajno kad bi bilo tacno, ne postoji nesposobniji skup idiota od ove vladajuce stranke.

 

Apropo onog sto sam napisao o Delijama i regionalnoj, evo sta kaze jedan od glavnih najvernijih na RSBu

 

 

Ha,opet ti naopacke vidis stvari. Ne ti bude kako god ti mislio. U svakom slucaju ta liga se nece igrati na nasem stadionu. Ubedjen sam.

Link to comment

Mislis na lika "zvezdani grad" ? Meni on lici na napaljenog klinca koji vrti 5 istih recenica, nekad  u oblandu, a nekad direktno kaze ono sto misli (ili sto su mu rekli da misli)

Link to comment

Cene da ce u medjuvremenu biti zavrsen nacionalni stadion..

 

Protiv sam regionalne lige, ali iz potpuno drugacijih razloga od ovih placenika.

Link to comment

Kakvog smisla bi imalo takmiciti se protiv jednog kluba koji je sportska ispostava vladajuce stranke, kao sto je Crvena Zvezda?

Pise se Crvena zvezda  -_-

Link to comment

Poslednji put kad se igrala "regionalna", to jest, jugoslovenska liga, ta ista Crvena Zvezda je bila motor i perjanica te lige, nedostizni pojam za sve druge klubove koji su se u toj ligi takmicili. Mislim da bi pre trebalo uprti prstom u klubove koji su svoju fudbalsku srecu nasli u raspadu drzave i pratecoj kriminalizaciji fudbala, pa su u tom kriminalnom vremenu profitirali i etablirali se kao "ozbiljni" klubovi. I da, tu pre svega mislim na Dinamo i Partizan.

Moj stav o Dinamu je dobro poznat, i upravo zbog iskustva sa njima ne bih zeleo u ligu sa jos jednim (ili vise) takvih klubova.

O Partizanu takodje nemam dobro misljenje, medjutim nikako me ne ugrozavaju, pa me ni ne zanimaju [emoji2]

Sadasnja Zvezda je pak pandan Croatie 90ih, vladareva igracka, u koju se nemilice sipa novac, kojoj vlast postavlja upravu, a igraci suptilno pozivaju na glasanje za vlast.

 

Dzabe pozivanje na slavne dane, nije u igri liga sa tom Zvezdom, nego ovom SNSovskom. S njom nek igra ko mora.

Link to comment

Moj stav o Dinamu je dobro poznat, i upravo zbog iskustva sa njima ne bih zeleo u ligu sa jos jednim (ili vise) takvih klubova.

O Partizanu takodje nemam dobro misljenje, medjutim nikako me ne ugrozavaju, pa me ni ne zanimaju [emoji2]

Sadasnja Zvezda je pak pandan Croatie 90ih, vladareva igracka, u koju se nemilice sipa novac, kojoj vlast postavlja upravu, a igraci suptilno pozivaju na glasanje za vlast.

 

Dzabe pozivanje na slavne dane, nije u igri liga sa tom Zvezdom, nego ovom SNSovskom. S njom nek igra ko mora.

 

Mnogo slusas grobarsku propagandu. :lolol:

 

Zvezda je klub sa 40 miliona evra duga, od tog duga vecina je prema raznim javnim preduzecima i "drzavnim" bankama tipa Postanske stedionice. Drzava uopste ne mora nemilice da sipa novac u Zvezdu, kad bi bilo tako kao sto govoris (na zalost, nije) dovoljno bi bilo samo otpisu svoje dugove i ne bi ti trebao veci dokaz da je u pitanju drzavni klub. Najveci sponzorski ugovor koji Zvezda ima je dosao posredstvom SPS-ovog kadra u prethodnoj vlasti i nema direktne veze sa SNS-om.

 

Imas malo romanticno vidjenje ovih nasih naprdnjaka. Ne umeju oni nicim da upravljaju, gledaju samo gde mogu da ugrabe za sebe pre nego sto to cime upravljaju uniste. Na Zvezdinu "srecu", sa tim nagomilanim dugom SNS nije narocito zainteresovan pa je prepustio da Zvezdu vodi srpska fudbalska mafija. Zato su naostreni da kompletno preuzmu Partizan gde jos ima sta da se opljacka jer SPS, Partizanov tradicionalni upravljac, jos nije skinuo crno-bele do gole koze pa ima sta da se nagrebe. U prosloj upravi Partizana su SNS i SPS delili kolac ali, posto SNS ne voli da deli nista, pokusali su da istisnu SPS i naleteli na tvrdo. To je cela prica, onako pojednostavljeno o dva nasa "giganta".

 

Sto se regionalne fudbalske lige tice to je trenutno besmislica iz mnogo razloga, tako da ne treba mnogo lupati glavu s time. To mi jugonostalgicari malo prdimo bezveze, nijedan od dva velika kluba u Srbiji trenutno uopste nije zainteresovan za takvu vrstu akrobacije. Videce se to lepo kad propadne ovaj Kokezin "kup marsala Tita", ako do njega uopste dodje.

Link to comment

Zasto u Balkanskom kupu nema Grka, Bugara i ostalih Balkanaca?

Dobro pitanje. Jebes jugonostalgiju, ako vec nesto spajaju nek okupe sto vece (pre svega tv) trziste.

Edited by Bright Billy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...