Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2013/14


žaro

Recommended Posts

A jel si toliko neinteligentan da ne provaljujes da si mu na Ignore i da dzabe pljujes po coveku na svakoj temi a on ti ne odgovara?

 

Vidis, Beowle, o ovome ti pricam. Ovakvi tekstovi u novinama samo ce uciniti da neki Geograf ili Crosman bace ciglu i razbiju glavu nekom detetu (Copi nece jer ne sme) s one druge navijacke strane. To im je smisao i zato se i pisu. A kladim se da nema pet ljudi ukupno koji su uopste procitali tekst iz Telegrafa koji je Filip postavio.

 

ups... lebrone, više sreće sledeći put

Link to comment
  • Replies 7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    606

  • Ted

    537

  • BlackGeorge

    365

  • Filipenko

    359

 

Niti imam ciglu, niti sam klinac, niti mrzim Zvezdu vise nego sto volim Partizan.

 

 

 

Ali isto mrzis Zvezdu? Naravno, ne vise nego sto volis Partizan, ali mrzis?

 

 

 

Ocekivao sam neki komentar o genetskom talogu od tebe :(

 

 

:D

Link to comment

Da je mrzim - ne.

Da je ne volim - da, pogotovo kad igra protiv Partizana. Ne volim sto je opste misljenje da Zvezdino govno bolje mirise nego nase.

 

U Evropi generalno navijam za nase ekipe, pa mi je draze da Zvezda izbace Chelsea u kvalifikacijama, nego obratno.

 

Jebga, takav sam kakav sam, svi imamo neku manu.

Link to comment

Učiniće tj. već su učinili još nešto. Potpuno su razvodnili bilo kakvu predstavu javnosti o opasnosti koju po čitavo društvo predstavljaju drogirane životinje koje biju, bodu, upucavaju i ubijaju svuda oko sebe i apsolutno su nedodirljive. Do pre par godina nije bilo tog Stojkovića čiji lik i delo bi nas sprečili da tu izgudriranu zlikovačku bandu na steroidima prepoznamo čim se negde pojavi ili potpiše. Sada ih prepoznajemo uslovno. Kada sutra budemo potpuno prestali da ih prepoznajemo, to će biti to i tu ćemo biti svi. Bukvalno.

 

 

Vidiš, tu ima i drugog nivoa gledanja. To razvodnjavanje o kojem govoriš dolazi i odozdo, ali bogami i odozgo, sa vrha. Kada smo prestali da osuđujemo nasilničko ponašanje vlasti i mešanje u sport? Naravno da su takve emocije i sve ostalo podstaknuti odozgo, možda ne baš sasvim, ali svakako odozgo nije dolazio obrnut impuls, da se stvari smire, da se ne meša politika u sport, da politika izađe iz sporta.

 

Ne, odozgo je došao sasvim obrnut impuls. Pojavio se spasilac, koji je rešio da ostvari svoj nedosanjani san sa šipke i načinio je strateški odabir kluba u koji će upumpavati sva moguća i nemoguća sredstva i kome će biti dozvoljeno sve. Tako smo dobili situaciju da je strateški rasporedio jednog ortaka u FK, burazera u KK; viđeno članstvo SNSa u raznorazne VK, RK, ŽKK, OK i gde već sve ne. Njegovi kućni prijatelji nam sa televizije poručuju da je Crvena zvezda de fakto klub Srpske Napredne Stranke. Za potrebe jednog sportskog društva se upumpavaju sredstva kolika hoćeš i odakle hoćeš. Njihovi navijači su zaštićeni. Promovišu se po svim medijima. Institucionalizovano je i policijsko pretresanje protivnika pred bitne utakmice. U klubove je dovedena ološ. Jednom rečju, u Srbiji se bolje živi.

 

Stoga, kakvu vrstu empatije i prepoznavanje zlikovačke bande ti očekuješ? Čim je na forumu preovladao mentalitet "dajmo im šansu", bilo je jasno da od toga nema ništa. Nijedan nasilnički potez nije naišao na suštinsku osudu, bilo da se radi o divljanjima navijača. Tu je možda još i bilo neke deklarativne osude, ali je uglavnom sve išlo ovim smerom banalizacije, neverice i podsmeha i podsmeha, nešto poput ruganja Partizanu za (objektivno nesuvislo) poređenje sa Jevrejima u nacističkoj Nemačkoj, ali se potpuno zanemaruje sve ostalo što se u pozadini dešava. Isto je i ovde, uvek će se naći nešto da se banalizuje i podsmehne, danas je to Stojke cigan, sutra će biti vreme boravka na splavu, prekosutra u kakvom su društvu bili, nakosutra kada im budu provaljivali u stanove i palili kola niko se neće ni obazirati.

 

 

 

Sve u svemu, ne zaboravi da nije sve u podlom narodu i forumašima koji su postali bezdušni, ima dosta toga i u promovisanju svega toga odozgo. Neko će reći da je to sve jedno te isto, ali jebem li ga, Mirko Marjanović nije upadao u FK Partizan u ponoć da postavi svoje ortake u upravu, nije pravio bahanalije sa navijačima, nije slao policiju da hapsi protivnicima članove uprave, čak i za to treba da zahvale jedni drugima u crveno-belom taboru. Nije izvodio pravne egzibicije kojima bi se klubovi veštački održavali u ligama iz kojih su ispali ili u kojima ne mogu da se takmiče, ili njegovim pajtosima iz tog jednog sportskog društva obezbeđivala sredstva na izvolte, da bi se dovelo po 25 igrača i njegovi kućni prijatelji ugradili u transfere. Nije mu Čegi divanio na gajbi, niti je - barem koliko znam - iz kliničkog centra preusmeravana kinta na račun nekog kluba da se dovede 15. igrač u prelaznom roku ili izmire dugovi za licencu. Niti se smatralo da je svačija dužnost da obezbedi da vođin omiljeni klub bude dominantan. Može biti da je nekome to sve isto. Meni to ipak nije isto. Jebem li ga. Da se radilo svašta, radilo se. Ali nije baš bilo ovako ogoljeno i bez ikakvog obzira. Stoga, zašto očekivati obzir od običnih smrtnika? 

Link to comment
 

 

Filipe, to je kiselo grožđe. Naravno da ima razlike između prefinjenih sicilijanskih metoda tipa "sponzorski pul šampiona" (u kojem svako iole veće javno preduzeće u zemlji mora da bude zvanični sponzor FK Partizan) i ove sirovinske otimačine iz budžeta koju sada gledamo, ali ništa od toga ne čini suštinsku razliku. Suština je u tome da imamo mafijaški brlog u kojem jedna ekipa godinama nije htela da deli plen jer je bila ubeđena da je druga ekipa odsvirala svoje. Sad kad se druga ekipa povampirila nema vajde od kukanja. Od izgubljenog plena još je gore to što je stvorena zla krv koja već curka tu i tamo, a uskoro ima da lipti na sve strane. Naravno da će pomahnitali vampir biti u centru tog horora koji nailazi ali tog vampira su stvorili zombiji sa druge strane brda. Baš kao što je Tadić stvorio Vučića. Sad neka kusaju svoju čorbu.

Link to comment

Sve u svemu, ne zaboravi da nije sve u podlom narodu i forumašima koji su postali bezdušni, ima dosta toga i u promovisanju svega toga odozgo. Neko će reći da je to sve jedno te isto, ali jebem li ga, Mirko Marjanović nije upadao u FK Partizan u ponoć da postavi svoje ortake u upravu, nije pravio bahanalije sa navijačima, nije slao policiju da hapsi protivnicima članove uprave, čak i za to treba da zahvale jedni drugima u crveno-belom taboru. Nije izvodio pravne egzibicije kojima bi se klubovi veštački održavali u ligama iz kojih su ispali ili u kojima ne mogu da se takmiče, ili njegovim pajtosima iz tog jednog sportskog društva obezbeđivala sredstva na izvolte, da bi se dovelo po 25 igrača i njegovi kućni prijatelji ugradili u transfere. Nije mu Čegi divanio na gajbi, niti je - barem koliko znam - iz kliničkog centra preusmeravana kinta na račun nekog kluba da se dovede 15. igrač u prelaznom roku ili izmire dugovi za licencu. Niti se smatralo da je svačija dužnost da obezbedi da vođin omiljeni klub bude dominantan. Može biti da je nekome to sve isto. Meni to ipak nije isto. Jebem li ga. Da se radilo svašta, radilo se. Ali nije baš bilo ovako ogoljeno i bez ikakvog obzira. Stoga, zašto očekivati obzir od običnih smrtnika? 

 

Partizan je bio moćan za vrijeme Mirka baš onoliko koliko je Mirko bio moćan u toj državi. Isto važi i za Dačića. Pogledaj sada koliko je Vučić moćan i sve će ti biti jasno.

Link to comment

Sad kad se druga ekipa povampirila nema vajde od kukanja. Od izgubljenog plena još je gore to što je stvorena zla krv koja već curka tu i tamo, a uskoro ima da lipti na sve strane. Naravno da će pomahnitali vampir biti u centru tog horora koji nailazi ali tog vampira su stvorili zombiji sa druge strane brda. Baš kao što je Tadić stvorio Vučića. Sad neka kusaju svoju čorbu.

 

Pa ja uopšte ne kukam, samo konstatujem neke stvari. Na koje skupina ljubitelja vampira skače i čemu se sprda. Dok ti sa strane zazivaš kukavno forumašlje ugašeno. Jebiga, to je tako. Sutra kada se toj ekipi smrkne prvi ću se seiriti nad time i govoriti da je tako i tako pravedno, i ne vidim čemu čuđenje zbog takve (futurne) reakcije.

Link to comment
evo kako ova manje-vise pristojna diskusija iznad izgleda kada se preslika u interpreraciji dvojice klinaca od 20ak godina cijem razgovoru sam prisustvovao jutros na benzinskoj pumpi:

 

-bratebratebrate...si bio na teretu brate sinoc? ijao brate...bili brate oni svi napucani iz belgrade boys brate... i meni brate nizvo mobilni, a ono brate himna paoka... ijao brate...

 

ovde se izgleda niko ozbiljno nece baviti problemom dok stvarno ne bude mrtvih  :cry:

Link to comment

Pa ko da se bavi problemom? Navijački, koji se lažno tako predstavljaju jer su zapravo kriminalci? Političari, koji su ortaci sa tzv. navijačima? Policija, kojoj tzv. navijači služe za dilovanje? Tužilaštvo, koje je u potpunom raspadu? Zapravo je čudno da se uopšte bilo šta uradi. Mene bi iznenadilo kada bi se neko ozbiljno pozabavio sve i da bude desetine mrtvih, jer to zahteva promene iz korena, koje se ne mogu desiti jer je makar jedan san velikog vođe ostvaren.

 

U međuvremenu, ja ću poslušati savet iskusnih bikova i malo više pažnje posvetiti neregularnim prvenstvima poput Primere.  :kralj:

Link to comment

 

evo kako ova manje-vise pristojna diskusija iznad izgleda kada se preslika u interpreraciji dvojice klinaca od 20ak godina cijem razgovoru sam prisustvovao jutros na benzinskoj pumpi:
 
-bratebratebrate...si bio na teretu brate sinoc? ijao brate...bili brate oni svi napucani iz belgrade boys brate... i meni brate nizvo mobilni, a ono brate himna paoka... ijao brate...
 
ovde se izgleda niko ozbiljno nece baviti problemom dok stvarno ne bude mrtvih  :cry:

 

 

Kako to mislis ne bude mrtvih? U navijackim obracunima je stradalo bar 10ak ljudi od Ace Radovica naovamo.

Link to comment

Kako to mislis ne bude mrtvih? U navijackim obracunima je stradalo bar 10ak ljudi od Ace Radovica naovamo.

jbg, vrtimo pricu u krug: od nekadasnjeg medjusobnog sitnog podjebavanja (u najgorem slucaju), dodjosmo do toga da sada mnogi na ovo gledaju kao na borbu za zivot i smrt... doslovce.

 

Pa ko da se bavi problemom? Navijački, koji se lažno tako predstavljaju jer su zapravo kriminalci? Političari, koji su ortaci sa tzv. navijačima? Policija, kojoj tzv. navijači služe za dilovanje? Tužilaštvo, koje je u potpunom raspadu? Zapravo je čudno da se uopšte bilo šta uradi.

potpis.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...