Jump to content
IGNORED

the americans


luba

Recommended Posts

može biti, bio je gde treba i kad treba. plus se vidi da je ozbiljan igrač, čak je i Filipu do'akao onom zamkom ispod poda. meni se čini da bi, ako je tako, stvari mogle da idu u smeru njegovog cinkarenja Filipa Bimanu. nekako osećam da smo sve bliži susretu dvojice komšija bez maski perika.

 

zanimljivo je kako autori obojicu pomiču sve bliže i bliže ivici. Filip ima ozbiljnih problema sa grižom savesti i malo mu fali da pronađe boga i batali sve; Bimanu se privatni život žešće raspada a čekaju ga grdni problemi kad ga Oleg i Arkadij pritisnu i ucene. obojica bi mogli spektakularno da prsnu do kraja sezone, ali meni bi bilo zanimljivije da dođe do toga da se Filip ovako ili onako preobrati i odbaci svoju misiju a njegova uloga se otkrije Bimanu, ali Biman ne sme ništa da uradi tim povodom zbog sranja sa odavanjem poverljivih podataka Olegu.

 

upad u vojnu bazu mi je bio bezveze, ali da se podneti jer igra kakvu-takvu ulogu u daljem podizanju unutrašnje tenzije kod Filipa.

Edited by malkin
Link to comment
  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    32

  • Milosh76

    16

  • malkin

    13

  • Ryan Franco

    11

ja očekujem još jedan bitan karambol u rezidenturi. tamo se odvija telenovela.

 

najveće iznenađenje je što oleg nije dunster kakvim je predstavljen. štaviše, ako nešto uništi kgb (ovaj u seriji, naravno), uništiće ga razni arkadiji sa svojim koncima.

Link to comment

čoveče, kakvo ludilo! fenomenalno!

 

koja je verovatnoća da elizabet odabere istu masku da poseti klinca koju i fbi ima u arhivi? ali to je moralo jednom da se desi.

 

da li je ovim upadom u kuću agenta ciae nagovešteno da je ipak on ubio ovo dvoje?

 

btw gaad mi je najjeziviji lik od svih.

 

i pozivam lrda da se uključi u topik.

Link to comment

zar nije imala neku kraću ravnu kosu kad je posetila klinju?

 

meni je Larik za dva koplja gori od Gada. sviđa mi se što se on sad umešao u lov na naše™, već neko vreme je dosta olabavljena tenzija oko mogućnosti da budu otkriveni, iako stalno pričaju o tome. Sten nekako i nije bio ozbiljna pretnja u poslednje vreme, a ovaj sajko ubica deluje dosta zeznuto.

Link to comment

nije me mrzelo  :D

 

s24kt2.png

 

2ey9fm0.png

 

naočare su prilično slične, ali kosa nije. zapravo je čudnije kako Sten još nije provalio o kome se radi...

Edited by malkin
Link to comment

 

992p7o.jpg

 

 

Osim sto kolicina sexija u seriji raste geometrijskom progresijom, serija se lagano pretvara u remek-delo. 

 

Sreća pa sam ispao sisica i nisam izdržao da prodje cela sezona, pa da počnem da gledam.

Odlična je sezona, šta više, nekako sam sad i manje kritičan prema prvoj sezoni.

 

Ali Keri Rasel sašiva :Hail:. Ima te prelepe transformacije iz mazne mačkice, u nemilosrdnog ubicu za 2 sekunde.

I da se nadovežem na post iznad, scena iz iste epizode, kad se nasloni na kuhinjski sto i tizuje Filipa koji pere sudove, sa pričom o Klarku, divljoj životinji... super hot  :blush:  na skali seksinesa

 

 

 

Link to comment

Ali Keri Rasel sašiva :Hail:. Ima te prelepe transformacije iz mazne mačkice, u nemilosrdnog ubicu za 2 sekunde.

 

+1

opasna je Keri.

 

nego, jel ima neko teoriju šta je Kejt radila sa klincem? ja sam potpuno zbunjen.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Vrlo odbro

 

http://www.youtube.com/watch?v=r7QbWAPagzU

 

Trivija: tehnologiju smanjenje radarske vidljivosti(Stealth technology), u danasnjem obliku, su Amerikanci uzeli od Rusa. Pjotr Ufimcev, fizicar i matematicar je 1962 izbacio rad sa imenom:"Metod ivicnih talasa u fizickoj teoriji difrakcije". Lokidovi iznjenjeri su tokom '70ih, na osnovu ovoga rada, zapoceli projekat "Ima Plavi", na osnovu kojeg se razvio F-117. To je uradjeno zbog straha od sovjetskog RV i PVO, koji se znacajno razvio tokom '70 i '80ih, cak su smatrali da SSSR ima premoc. Sto je pod velikim znakom pitanja.
Ufimcev je sa zavrsetkom Hladnog rata presao da radi na UCLA, mesto na kojem radio jedan od glavnih ljudi u razvoju F-117. :)

Link to comment

tjah...ova poslednja epizoda dobila nalet sapunice....a i pateticno mi bilo SPOILER U NAJAVI JER JE NE ZNAM GDE DA NADJEM DUGMENCE ZA SPOJLERE - umiranje u sumi....pa izdahni vise prestani da ceo referat iznosis u detalje, ja sam ukapirala vec u prve dve sta se u stvari desilo sa roditeljima. mislim da su pisci podbacili u ovoj valjda da se dodvore siroj masi.

 

 

pomalo vezano za ovu seriju..imala sam prilike da sedim sa inzinjerom koji je veci deo svog zivota radio u area 51. tu su naravno radili i nuklearne probe kao sto vecina vas zna. svakih 6 meseci se islo na preglede zbog zracenja i uglavnom su svi bili zdravi. a onda je dobio prekomandu na aljasku, opet neki tajni kao qrc i u prvih mesec dana bude izlozen zracenju samo tako. naravno sada se bori sa sistemo kako da prezivi preskupe tretmane i hemoterapije.

Edited by mustang
Link to comment

Nije to sapunica, nego melodrama i to odlicna. A

scena umiranja je bila savrsena, sa sve onom krvlju i krkljanjem i njihovom nevericom. Svidece se Viniju, ako bude gledao :D

Najezio sam se kad su na kraju otkrili celu poentu sezone i razmrsili sve. I maestralno su vodili pricu, prevarili su me skroz. 

 

Moram reci da mi se lagano Filip iskristalizovao kao najdrazi lik u seriji. Do duse, ove godine je imao najjace scene i ovo je bila malo vise njegova sezona, dok je prva bila vise Elizabetina. Ona faca na kraju, kad mu je rekla svoje misljenje :najez: 

 

Super je ova Peteova pesma, a i ceo propratni materijal (promo fotke i tizeri, posteri, logoi) ove godine im je bio sjajan. Svaka cast onom ko je radio. 

 

 

14543.jpg

 

The-Americans-Season-2-Poster.jpg

 

 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

 Najezio sam se kad su na kraju otkrili celu poentu sezone i razmrsili sve. I maestralno su vodili pricu, prevarili su me skroz. 

 

Moram reci da mi se lagano Filip iskristalizovao kao najdrazi lik u seriji. 

 

+1 i +1!

Link to comment

 Najezio sam se kad su na kraju otkrili celu poentu sezone i razmrsili sve. I maestralno su vodili pricu, prevarili su me skroz. 

 

Da i ja isplusićarim poput Mekejba.

Stvarno su odlično zamaskirali poentu i pravac za sledeće sezonu.

 

 

 

Ja sam bio ubedjen da će vrhunac biti nekakav kvalitetan obračun sa Lerikom. Eventualno Bimenom.

A kad sam već kod njega, i to sa njim i Ninom, su odradili najlogičnije moguće, da ne kažem realno™

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...