Jump to content
IGNORED

the americans


luba

Recommended Posts

Kako tumacite spaljivanje na kraju? Da li je koleginica uvodjenjem dece izgubila pravo da im se to dostavi, ili bi to bilo suvise rizicno za one koji su jos u igri?

 

Svidja mi se ova sezona, manje akcije vise [melo]drame. Ne bih rekao da je lagana.

Link to comment
  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    32

  • Milosh76

    16

  • malkin

    13

  • Ryan Franco

    11

Kako tumacite spaljivanje na kraju? Da li je koleginica uvodjenjem dece izgubila pravo da im se to dostavi, ili bi to bilo suvise rizicno za one koji su jos u igri?

 

Svidja mi se ova sezona, manje akcije vise [melo]drame. Ne bih rekao da je lagana.

 

 

Pa svakako bi bilo bi rizicno, ali mislim da je odlucila da spali pismo pre svega da bi pustila momka da zivi, da tako kazem, normalan zivot, nastavi skolovanje itd. itsl. Sto je zanimljivo s obzirom na to sta (bi) ona i Filip (trebalo da) misle o Americi i americkom nacinu zivota jelte.

 

Mislio sam laganija bas u tom smislu, manje akcije vise (melo)drame. Mislim da mi je scena kad se Pejdz vrati kuci pa joj cale drzi lekciju o laganju i porodici najjaca u celoj seriji do sad. I naravno krajnja montaza uz pesmu, kad udari Gabriel dok Filip razvija fotke pod crvenim svetlom, uh :najez:

 

Link to comment

To sa normalnim zivotom je ok, da pismo samo nije predala, ali ona ga je unistila - sin nikada nece videti to pismo i saznati istinu, u ovoj, sledecoj epizodi, za dvadeset godina...

Link to comment

To sa normalnim zivotom je ok, da pismo samo nije predala, ali ona ga je unistila - sin nikada nece videti to pismo i saznati istinu, u ovoj, sledecoj epizodi, za dvadeset godina...

 

Nisam siguran, odnosno ostalo je nerazjasnjeno da li ga je unistila iskljucivo iz razloga bezbednosti po misiju i ucesnike ili iz nekog drugog razloga. Ne bih da budem kao neki drugi forumasi ovde (  :P ) pa da izvlacim i razvijam teorije iz detalja i parcica koje smo do sad videli, mogu samo da izmozgam neke okvirne mogucnosti.  

 

Unistavanje pisma moze da simbolise njenu zelju da njena deca takodje nikad ne saznaju ko su im, sta su i sta rade mama i tata i da ce uciniti sve da ona to nikad ne saznaju. Naredne epizode ce nam sigurno dalje otkrivati u kakvom je mentalnom/emotivnom stanju Elizabet, mozda spaljivanje pisma obelezava da je konacno prebrodila ovaj tezak period i da je postala jos odlucnija i resenija da nastavi i istraje u misiji, ili pak da je resila da polako izvlaci sebe i porodicu iz misije i pocne iskljucivo da se brine o deci. To me zanima, tj. razresenje te dileme, kao i posledice bilo koje od te dve odluke. Licno, tipujem da je ovo dugo u pitanju, ostaje da se vidi kako ce Filip na to da reaguje. Uloge su im se malo zamenile (makar prividno) ove sezone, sada on nekako vise drzi do stava Centra i interesa Majke Domovine, a njoj je skroz proradio materinski/roditeljski instinkt, koji ili nije imala ili je potiskivala (pre, cini mi se, ovo drugo). 

 

Mislim da smo ovde mozda u prelomnom trenutku serije, gde cemo videti kuda su scenaristi reslili da vode pricu, da li ce Elizabet i Filip nastaviti da vode borbu za cilj zbog kog su i poslati u Ameriku (i recimo gurati do kraja hladnog rata i raspada CCCP-a) ili ce se odmetnuti od cilja i preci u nekakvu dvostruku ilegalu. Oba scenarija zvuce primamljivo. 

Link to comment

 

 

Unistavanje pisma moze da simbolise njenu zelju da njena deca takodje nikad ne saznaju ko su im, sta su i sta rade mama i tata i da ce uciniti sve da ona to nikad ne saznaju. Naredne epizode ce nam sigurno dalje otkrivati u kakvom je mentalnom/emotivnom stanju Elizabet, mozda spaljivanje pisma obelezava da je konacno prebrodila ovaj tezak period i da je postala jos odlucnija i resenija da nastavi i istraje u misiji, ili pak da je resila da polako izvlaci sebe i porodicu iz misije i pocne iskljucivo da se brine o deci. To me zanima, tj. razresenje te dileme, kao i posledice bilo koje od te dve odluke. Licno, tipujem da je ovo dugo u pitanju, ostaje da se vidi kako ce Filip na to da reaguje. Uloge su im se malo zamenile (makar prividno) ove sezone, sada on nekako vise drzi do stava Centra i interesa Majke Domovine, a njoj je skroz proradio materinski/roditeljski instinkt, koji ili nije imala ili je potiskivala (pre, cini mi se, ovo drugo). 

 

Mislim da smo ovde mozda u prelomnom trenutku serije, gde cemo videti kuda su scenaristi reslili da vode pricu, da li ce Elizabet i Filip nastaviti da vode borbu za cilj zbog kog su i poslati u Ameriku (i recimo gurati do kraja hladnog rata i raspada CCCP-a) ili ce se odmetnuti od cilja i preci u nekakvu dvostruku ilegalu. Oba scenarija zvuce primamljivo. 

 

Ne brini se, daleko smo od TD, srecom The Americans nisu toliko popularni. :D

 

I meni se cini da bi moglo da bude ovo drugo, s tim da mozda nije samo u pitanju roditeljski instinkt vec i misljenje o sopstvenom pozivu - da li je to sto rade dobro/ispravno, nesto po cime bi trebalo da ih pamte i da se time ponose, kao sto su njih dve mislile 1966.

Link to comment

stigla do osme epizode prve sezone i odlicna je :) 

 

mnogo volim keri russell (u filmu waitress je predivna)...secam je se jos iz felicity, kakav je haos izazvala kada je odsekla kosu...posle se cude sto miki mausovci polude kad zavrse sa serijom pa se sisaju na celavo itd..uprav zato sto im u ugovoru pise da ne smeju nista da rade sa kosom da ne bi izazvali haos kod publike kao sto je keri izazvala. 

 

divna glumica. onaj partner njen mi je cudan na close-ups, stalno mislim da ima neki problem sa zubima. inace solidno pliva u svemu. cak mislim da sto se se vise bude islo da ce da krene da rastura sa glumom. 

 

ali cinjenica je da se ni dan danas nista nije promenilo po americi. rec komunizam je ko smak sveta. ista meta isto odstojanje. a sve vec dogovoreno...zajebavaju narod. 

 

da li mi imamo ovakve spijune kao sto su elizabeth i filip? 

Link to comment

Auh jebote pa ovo je sve bolje od boljeg! 

 

Kakva odlična epizoda! Molitva za stolom! :ziga:

 

Mogli bi ovo da uglave u saundtrek iako je još rano:

 

Edited by McCabe
Link to comment

37055_514510778612527_752341460_n.jpgprvi put posle ihahaj, slazem se sa svim blurbovima. fala bogu sto graham yost voli da cita pa se dokopao knjige josepha weisberga i pozvao ga za ideje za seriju, a ovaj izvukao pilot iz fioke.ne zna se sta je bolje, plot, dijalozi, gluma, tempo, snimanje, scenografija. prica o njihovom braku jednako je napeta i uzbudljiva kao i akciono-spijunski detalji. prvo mi je bilo najbolje kako je savrseno odradjena decenija - deo sa atentatom na regana je bukvalno kao da je radila tajm masina, izbor muzike, detalji, sve je pokriveno u potpunosti.za svaku pohvalu, i to zaista treba naglasavati, da su rusi jednako dobro i realno obradjeni kao i ameri, dakle nema one houmlendovske budalastine da su arapi niza bica itd. i nevidjeno je uverljivo, koliko ima uspona, toliko je i padova, i za jedne i za druge.onda, kako radi likove i njihove odnose, totalno u duhu kraja 70-ih i pocetka 80-ih, kao apdajk da pise novi roman. i uspelo mu je ono sto malo kome uspeva, filip i elizabet, tj misa i nadezda su nas toliko uvukli u svoju privatnu dramu da im bez frke oprastamo sve gadosti koje pocine, poput bezrazloznih ubistava, poslovnog seksa i ideoloske opsednutosti.ne mora da se misli kao tokom gledanja rubicona, ali bi bilo pozeljno bar malo. kodovanje i tumacenje, tajni sastanci, akcija uvek na tako visokom nivou da zadovolji i one koji samo pucacinu traze. snimljeno sve fantasticno, intimne scene stalno kao da imaju neki sfumato trag, ma predivno.povratak mile felisiti na televiziju se dugo cekao, i nije mogao da bude bolji. savrsena je mama margo iz justified, kao i svi uostalom. i ninocka, naravno.fx postaje zaista vodeca kuca, njihove revolucije nisu bucne i zvucne kao hbo pocetkom decenije, ali nema greske do sada. od luija, preko american horror story, justifieda, jos jedan dokaz da ima mesta i za pametnu televiziju. ako budu uzeli i southland kako se prica, i mozda razraditi rubicon za dalje, ih

hell, ovo sam čekala! vazda me mrzelo da počnem da gledam, beše me strah da neće valjati, a mrzelo me i da se preterano informišem. dobrodošli, dragi amerikanci, na moju "za gledati" listu. hvala, lubo, nikad nisi izneverila :D

Link to comment

A da li se neko seća Arkadija Ivanoviča iz The Wire? Sad videh na imdbu da ga  je bilo u drugoj sezoni.

 

Ja sam bio ubeđen da sam ga video u Lostu u nekim iračkim Saidovim fleševima.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ne znam šta se dešava te zašto niko ne piše. :unsure:

 

Postaje sve zamršenije i zamršenije. Filipva i Elizabetina olebanja i dvoumljenja su najjača. 

 

Nedostajaće debela veteranka. 

Link to comment

woohoo!

 

 

 

oduševljen sam kako pripovedaju deo po deo. isto kao lost. 

 

ono kad oleg preduzme na svoju ruku, pa onda vidimo da arkadij zna, pa vidimo da i nina zna, pa vidimo da je poligraf truba, pa vidimo da poligraf nije truba, pa onda oleg i nina... :lol:

 

kakvo driblanje! :Hail:

 

siroti beeman. kad bude provalio krenuce u killing spree. 

 

ono sa chevroletom je najbolji momenat serije. american dream u test driveu. 

 

i scena u arkadama i kuglani. :D

 

ne mogu da odlučim da li mi je oleg megagadan ili pomalo gotivan. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...