Jump to content
IGNORED

Tačerizam - ideja, pozadina i posledice


Čiko

Recommended Posts

Ne znam, svaka čast svima koji uživaju i slave danas, onima koji likuju i koji se naslađuju, samo, ja bih voleo da dobijem neke informacije o tome kako je izgledao život u Šefildu ili Koventriju tok blaženog rajskog proleća 1979. pre nego što je Tačer došla na vlast.Mora da nešto nije valjalo, zar ne?Ili je sve bilo u redu?

Link to comment
  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    63

  • pacey defender

    20

  • Budja

    16

  • mandingo

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rinknuo Regan, riknula Thacherka... jos samo da Putin podigne Berlinski zid, pa da se leci rak i da prosperiraju radnici.
to care, o tome pišemo sve vremejoš samo da Putin pušti brkove, toplije bi bilo oko srca
Link to comment
Ne znam, svaka čast svima koji uživaju i slave danas, onima koji likuju i koji se naslađuju, samo, ja bih voleo da dobijem neke informacije o tome kako je izgledao život u Šefildu ili Koventriju tok blaženog rajskog proleća 1979. pre nego što je Tačer došla na vlast.Mora da nešto nije valjalo, zar ne?Ili je sve bilo u redu?
Imas prilku da je argumentovano odbranis.
Link to comment
Ne znam, svaka čast svima koji uživaju i slave danas, onima koji likuju i koji se naslađuju, samo, ja bih voleo da dobijem neke informacije o tome kako je izgledao život u Šefildu ili Koventriju tok blaženog rajskog proleća 1979. pre nego što je Tačer došla na vlast.Mora da nešto nije valjalo, zar ne?Ili je sve bilo u redu?
Pa imas o tome u onom tekstu koji je okacen u mom cini mi se pretproslom postu ovde, i to dosta detaljno (ne kako je izgledao zivot, vec kako je ta stagflacija koja je vladala onda dovela, mic po mic, do svega ovoga o cemu pricamo ovde).
Link to comment
Imas prilku da je argumentovano odbranis.
ne razumem. imam priliku da koga argumentovano odbranim? Zašto bih bilo koga (bilo koju osobu) argumentovano branio?Kako izgleda argumentovana odbrana osobe? Odbrana lika i dela? Ja se tim poslom ne bavim. Daj, molim te, pojasni na šta se ovaj oneliner odnosi.
Link to comment

Pacey, malo je zeznuto sto si vec izjavio da tebe ekonomska patnja potlacene klase u bogatim zemljama ne interesuje. Tako da ne znam sta bi tvoje paradiranje ovde sada trebalo da znaci. Ovo nije tema za poravnavanje nekih internih srpskih racuna.

Link to comment
Ne znam, svaka čast svima koji uživaju i slave danas, onima koji likuju i koji se naslađuju, samo, ja bih voleo da dobijem neke informacije o tome kako je izgledao život u Šefildu ili Koventriju tok blaženog rajskog proleća 1979. pre nego što je Tačer došla na vlast.Mora da nešto nije valjalo, zar ne?Ili je sve bilo u redu?
evo odgovorio sam ti vezano za council housing. a kako se živelo u engleskim gradovima evo jednog grafikonaUntitled_zpsd740e574.pngi već sam napisao, raduju se neki od njenih bivših podanika, mene realno zabole, emocije čuvam za kada rikne neki ovdašnji gmaz
Link to comment

Ja se uopste ne radujem (niti mislim da je to vecinski sentiment na ovom forumu), ali jeste prilika da se podsetimo do cega te neoliberalne politike mogu da dovedu. Naravno da za nekoga imaju i pozitivne rezultate. Uvek je to tako.

Link to comment
In 1975, Britain was in such dire straits that Henry Kissinger, then US secretary of state, quipped, “Britain is a tragedy – It has sunk to borrowing, begging, stealing until North Sea oil comes in.”
I, tako se "jahalo" na toj nafti 20-25 godina, sada se polagano sve vreca na period 70ih.Naravno, to nije sprecavalo da se prave velike krize.
Link to comment
Isuse.
Zamislio sam se nad tvojim komentarom za trenutak. Ipak mi nije jasan. Da li je "Isuse, kakva glupost!" Ili, "Isuse, kako dobar post!"Znam da ti je ekonomska efikasnost kljucni parametar u zivotu, no ipak ne bi bilo zgoreg dodati jos poneku rec. Edited by Indy
Link to comment

Arbeitmann, Svrbi me ova reč "podanika". Samo da razjasnimo, da li podanicima nazivaš i građane koji su živeli (ili i dalje žive) pod režimomBlera, Brauna, Mejdžora, Kamerona?

Edited by pacey defender
Link to comment

S kim ti diskutujes? EDIT. OK. Posto vidim da religiozno preskaces moje postove, odgovaracu ubuduce zahvalnijim sagovornicima (kakav je npr. mandingo :D)Bolje da dodjem ovde kad budete pravo budni.

Edited by Indy
Link to comment
Arbeitmann,Svrbi me ova reč "podanika". Samo da razjasnimo, da li podanicima nazivaš i građane koji su živeli (ili i dalje žive) pod režimomBlera, Brauna, Mejdžora, Kamerona?
nema nikakvu negativnu konotaciju (makar to nije bila moja namera), mislim na stanovnike V. Britanije koji su živeli u vreme kada je bila premijer
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...