Jump to content
IGNORED

Rijalitiji - uništavaju li naše društvo ?


Lezilebovich

Recommended Posts

@Filipenko, rekoh vec - narod Severne Koreje je sistemski postedjen tog zla.Tipicno komunjarsko bulaznjenje sa scenom na kojoj Covek™ probija kopljem srce azdahi imperijalizma. Pa se onda, posle tog oslobadajuceg cina zavesa spusti, bez da Covek™ ponudi alternativu.Ti kritikujes logican tok televizijskog puta (televizije kao medija). Da je do tvojih ideologa i komesara, sada se ja i ti ne bismo dopisivali jer ne bi imali na cemu a izostala bi i mreza koja bi to podrzala.Da se razumemo, ima dobrih i losih realitija - o tome moze da se prica.

Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    62

  • Indy

    57

  • Leia

    34

  • bergasa19

    33

Top Posters In This Topic

kauboje, tvoja argumentacija je neodrziva vec od pocetne premise - da u rieliti emisijama ima neceg realnog. taj sou je potpuno artificijelan, od prve do poslednje sekunde: u njemu se funkcionalne prostitutke, psihicki obolela lica, egzibicionisti i bankrotirani wannabe kreteni, dosledno prateci skript koji dobijaju od rezije, bore u blatu za pare i slavu. iza cele tvoje neverovatne mistifikacije stoji banalna cinjenica da su rieliti emisije zastrasujuce jeftine za produkciju - treba ti pet fiksnih kamera, jedna kuca koju ti adaptiraju sponzori i vozi. sto se tice zabrane, ne bih imao nikakav problem sa zabranom emisije u kojoj se zivotinje ubijao iz cistog hira, iz sadizma. imao sam ontoloski momenat spoznaje kada sam cuo za incident sa misevima. dobio sam viziju nezaposlenog coveka, ogrezlog u razne vrste materijalnih strasti i predanosti, od polivalentne mrznje do alkoholizma i kocke, koji sedi u svojoj iscepanoj fotelji i gleda kako nebitni ljudi, u polumraku TV studija, gaze nevine miseve. to je za mene vizija pakla. ko u tome nalazi neku kemp vrednost, neka ga, ja ne umem to tako.

Link to comment
O čemu ti pričaš, kakvoj Severnoj Koreji bog te mazo?
Ko ne voli rialiti emisije, on se zalaze za severnokorejsku tiraniju. Kauboj je odabrao veoma snaznu binarnu tezu i sada nas ceka par dana ludila :lolol:(inace pokusavam da sravnim visceralni otpor prema performans artu sa ovom, za mene zacudnom ljubavlju prema banalnim TV formama koje se predstavljaju kao prirodna evolucija televizije iako je BB-like rieliti zanr umro u vecini zemalja, i ne ide mi) Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
kauboje, tvoja argumentacija je neodrziva vec od pocetne premise - da u rieliti emisijama ima neceg realnog. taj sou je potpuno artificijelan, od prve do poslednje sekunde: u njemu se funkcionalne prostitutke, psihicki obolela lica, egzibicionisti i bankrotirani wannabe kreteni, dosledno prateci skript koji dobijaju od rezije, bore u blatu za pare i slavu. iza cele tvoje neverovatne mistifikacije stoji banalna cinjenica da su rieliti emisije zastrasujuce jeftine za produkciju - treba ti pet fiksnih kamera, jedna kuca koju ti adaptiraju sponzori i vozi.
Mrzi me da ovo stavljam na "minijature", ali tesko da je mogla da se sa manje reci opise sustina ovog "formata".
Link to comment
... nebitni ljudi ...
RTV ih cini nebitnima (i prodaje na osnovu toga, za svoj masni profit), i za mene je u tome bazicno zlo iste pojave.Svako se moze prikazati na dostojanstven nacin, i svako (ali bas svako) je znacajan na svoj nacin... ali to prvo treba zeleti.
Link to comment
Mrzi me da ovo stavljam na "minijature", ali tesko da je mogla da se sa manje reci opise sustina ovog "formata".
da se zna: ne osudjujem ni ucesnike ni gledaoce. polemisem sa Kaubojevim stavom da je to prirodna evolucija televizije. za 5 godina ovaj zanr ce biti zaboravljen. ne govorim napamet, izvestaji o rejtinzima sirom sveta pokazuju da rieliti emisije venu across the board. takodje polemisem i sa tezom da je realiti sou realan. i najsmirantskija gluma u najjadnijoj seriji kao sto su "Lisice" realnija je od BB formata.
Link to comment
Svako se moze prikazati na dostojanstven nacin, i svako (ali bas svako) je znacajan na svoj nacin... ali to prvo treba zeleti.
Komunjaro :P
Link to comment
Komunjaro :P
To je ekoloski pogled na svijet :)
...The ''ecological'' view isn't confined to the organic world. Along with it comes a new understanding of how intelligence itself comes into being. The classical picture saw Great Men with Great Ideas...but now we tend to think more in terms of fertile circumstances where uncountable numbers of minds contribute to a river of innovation. It doesn't mean we cease to admire the most conspicuous of these — but that we understand them as effects as much as causes. This has ramifications for the way we think about societal design, about crime and conflict, education, culture and science.That in turn leads to a re-evaluation of the various actors in the human drama. When we realise that the cleaners and the bus drivers and the primary school teachers are as much a part of the story as the professors and the celebrities, we will start to accord them the respect they deserve.
Link to comment
U srpskom slucaju, najvece zlo je "informativno/politicki" program. Promovisanje ideje da ljudi cije bi navece dostignuce, u uredjenom drustvu, moglo biti ucesce u VB odredjuju sudbinu nacije je najvece zlo.
Svakom je svoj klovn najsmesniji, a eto Italijani cak traze spas iz politicke krize u jednom. U novom filmu Nikol Kidman priredjuje jedan dacicevski momenat Dzon Kuzaku kome je to organizovano na koalicionoj TV. Mislim da je krljanje na politickoj sceni u Srbiji prevazislo rialitije
Link to comment
imao sam ontoloski momenat spoznaje kada sam cuo za incident sa misevima. dobio sam viziju nezaposlenog coveka, ogrezlog u razne vrste materijalnih strasti i predanosti, od polivalentne mrznje do alkoholizma i kocke, koji sedi u svojoj iscepanoj fotelji i gleda kako nebitni ljudi, u polumraku TV studija, gaze nevine miseve. to je za mene vizija pakla. ko u tome nalazi neku kemp vrednost, neka ga, ja ne umem to tako.
jbt ja sam izgleda imala neopisivo zadovoljstvo da taj deo sa miševima odgledam u premijeri. bila sam ubeđena da će se ispostaviti da se radi o miševima na baterije.sutradan sam na poslu pričala s koleginicama, pa mi je jedna rekla kako su ustvari krive učesnice jer nisu poštovale uputstva da ne odižu noge sa zemlje... :ozar se taj vb ne radi po nekim strogim pravilima... kako se to zove, neki bukvar... sumanutost.
Link to comment
jbt ja sam izgleda imala neopisivo zadovoljstvo da taj deo sa miševima odgledam u premijeri. bila sam ubeđena da će se ispostaviti da se radi o miševima na baterije.sutradan sam na poslu pričala s koleginicama, pa mi je jedna rekla kako su ustvari krive učesnice jer nisu poštovale uputstva da ne odižu noge sa zemlje... :ozar se taj vb ne radi po nekim strogim pravilima... kako se to zove, neki bukvar... sumanutost.
histerija zastitara glodara je jedan svrsh.
Link to comment
histerija zastitara glodara je jedan svrsh.
meni je svrs tvoje onelinersko i cesto polupismeno budalesanje po celom forumu, no svakom svoje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...