Jump to content
IGNORED

Rijalitiji - uništavaju li naše društvo ?


Lezilebovich

Recommended Posts

Svejedno, nista manje tacno. Ovo je mracna strana demokratizacije medija, vise ne postoji filter. Neces elitu koja odredjuje kriterijume, izvoli Ziku Obretkovica

Link to comment
  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    62

  • Indy

    57

  • Leia

    34

  • bergasa19

    33

Top Posters In This Topic

A sta tacno fali Ziki Obretkovicu kao takvom? :)Treba mistifikovati medije i vratiti ondulirane tetke sa namestenim osmesima? Ajd sto Indy ne zna kakav nam je ostatak TV programa ali ne kapiram sta je tebi.Svidja ti se Zikina Sarenica (u kojoj se svi predstavljaju u najboljem svetlu)? Ili mozda neki modni magazin sa fiiinom i kulturnom Dakickom koja podprckuje na sitno i na neprimetno? Fatalisticki magazini koji prikazuju nesrecne po srbiji uz tuzne zvuke violine i suze u decijim ocima bez ikakve poente i naznake resenja? Vece sa Ivanom Ivanovicem i njegovo podsmevanje "siptarima" uz salve smeha i aplauze? Pinkove trenutke istine?Srpska televizija je btw. najvise zla nanela srbima bas dok je bila na suprotnoj strani od rijalitija: sama rezirala, sama izvodila zakljucke, sama servirala jednu i samo jednu stranu sveta, istine, informacija.Veliki Brat je vocna salata u odnosu na ovo gore.

Edited by CowBoy
Link to comment
A sta tacno fali Ziki Obretkovicu kao takvom? :)Treba mistifikovati medije i vratiti ondulirane tetke sa namestenim osmesima? Ajd sto Indy ne zna kakav nam je ostatak TV programa ali ne kapiram sta je tebi.Svidja ti se Zikina Sarenica (u kojoj se svi predstavljaju u najboljem svetlu)? Ili mozda neki modni magazin sa fiiinom i kulturnom Dakickom koja podprckuje na sitno i na neprimetno? Magazini koji prikazuju nesrecne po srbiji uz tuzne zvuke violine i suze u decijim ocima? Vece sa Ivanom Ivanovicem i njegovo podsmevanje "siptarima"? Pinkove trenutke istine?Veliki Brat je vocna salata u odnosu na ovo gore.
+1vidim pominjete neke silne rijelitije™ za koje nisam ni cula, gledam VB ako su likovi zanimljivi i konstelacija takva da ce biti zabavnoplus sto mislim da VB u sustini prikazuje te VIP u ironicnom VIP smislu, raskrinkava tu laznu mrenu kojom su opasani na ostalim namestenim usiljenim tok shovovima™ kojih ima tuce po pinkovima, prvim i svim ostalim televizijamasad ispade VB glavno medijsko s...e, a ne znam sta je gluplje od glupljeg, lazne slike,lazne predstave tzv zvezda, bekvalac uplakana slatkica-svetica ispoveda se direktno u tok shou, uz aplauze,empatiju publike i podrsku voditeljaovo u vb je brutalno ogoljeno prikazivanje estrade, u ironicno glamuroznim uslovima kuce ponizavaju ih i prave robovima -da jedu mishja muda itd..vb je u stvari metafora njihovog pravog zivota - spolja glamur, taj okvir a sustina 'sve cu da uradim za lovu i slavu'
Link to comment
A sta tacno fali Ziki Obretkovicu kao takvom? :)
Kao takvom nista. Ja sam lepo objasnila kontekst, ko hoce da cita.
Treba mistifikovati medije i vratiti ondulirane tetke sa namestenim osmesima? Ajd sto Indy ne zna kakav nam je ostatak TV programa ali ne kapiram sta je tebi.Svidja ti se Zikina Sarenica (u kojoj se svi predstavljaju u najboljem svetlu)? Ili mozda neki modni magazin sa fiiinom i kulturnom Dakickom koja podprckuje na sitno i na neprimetno? Fatalisticki magazini koji prikazuju nesrecne po srbiji uz tuzne zvuke violine i suze u decijim ocima bez ikakve poente i naznake resenja? Vece sa Ivanom Ivanovicem i njegovo podsmevanje "siptarima" uz salve smeha i aplauze? Pinkove trenutke istine?Srpska televizija je btw. najvise zla nanela srbima bas dok je bila na suprotnoj strani od rijalitija: sama rezirala, sama izvodila zakljucke, sama servirala jednu i samo jednu stranu sveta, istine, informacija. Veliki Brat je vocna salata u odnosu na ovo gore.
Zvucis kao da si zakonom obavezan da gledas srpski tv program, biju ako neces. Pa kad vec mora, bolje VB nego Pink. Uopste ne uporedjujem VB sa bilo cim sto se trenutno daje kod nas na tv jer istu ne pratim kontinuirano od 2001. godine. A i dok sam zivela u Srbiji ne pamtim da sam gubila vreme uz spanske serije i kukala kako nema nista bolje, pa onda pronalazila skrivene kvalitete u gomili djubreta. Ako je vec situacija takva kako kazes, jedino sto ti mogu poruciti - Get a life!Idi u bioskop, pozoriste, eno na primer festival plesa se desava upravo, i dalje se u Beogradu moze videti poneka dobra izlozba.Zasto se uopste baviti ovim polusvetom na bilo koji nacin, nije ti dovoljno sto se sudaras s njima na ulici i guras po gradskom prevozu...
Link to comment
Zvucis kao da si zakonom obavezan da gledas srpski tv program, biju ako neces.
Pa eto, 3opge ga gleda i u sred Bostona. :)Inace, kad sam zadnji put bio u gostima kod mojih, ako imaju manje od 200 kanala, ja nisam Indiana Jones. (Od kojih ima i poneki dobar).
Link to comment
Zasto se uopste baviti ovim polusvetom na bilo koji nacin, nije ti dovoljno sto se sudaras s njima na ulici i guras po gradskom prevozu...
Dobro je sto si sama podcrtala kicmu ovog sukoba: elita v.s. narod.Inace, nista nisi (namerno?) ukapirala iz onoga sto sam napisao gore.@Indy: dakle, tvoj predlog je da Srpsko gledalisce zivi iskljucivo na titlovima?Inace, jedino sto (mogu da) pratim na srpskoj TV je ovaj nesrecni VB. Sve ostalo je iz uvoza, i cesto je vece djubre od VB-a. Edited by CowBoy
Link to comment
Dobro je sto si sama podcrtala kicmu ovog sukoba: elita v.s. narod.Inace, nista nisi (namerno?) ukapirala iz onoga sto sam napisao gore.
Mislim da je problem u nasoj komunikaciji sto ti pod elitom podrazumevas kvazi-elitu, jeftine pevaljke, zadrigle politicare, opskurne modne kreatore i slicne koji se agresivno namecu kroz medije.Ne shvatam zasto takvima uopste pridavati na vaznosti i baviti se njima, osim ako si na neki nacin primoran, privatno, profesionalno, kako god...U svakom slucaju ako i jeste u pitanju nesporazum, sigurno nije nameran s moje strane.
Link to comment
@Indy: dakle, tvoj predlog je da Srpsko gledalisce zivi iskljucivo na titlovima?
Ne, brate, nego da lepo nauce jezike i da prate bez titlova. :DSalu na stranu, bolje i titlovano nesto pametno nego bezvezarije i trivijalnosti na jeziku koji moze da se razume.Mene inace na temu dovlaci cinjenica da me u stvari iritira tvoj trip da je samo nazivanje recimo VB-a (ili neceg slicnog) bezvezarijom "elitizam". Sebe smatram bas suprotnim od elitiste, kao sto mislim da sam lepo objasnio. Edited by Indy
Link to comment
Pa eto, 3opge ga gleda i u sred Bostona. :)Inace, kad sam zadnji put bio u gostima kod mojih, ako imaju manje od 200 kanala, ja nisam Indiana Jones. (Od kojih ima i poneki dobar).
Davljenje u trivijalnostima, dobro si rekao. Sedenje ispred tv i vrtenje kanala, ima li uzaludnijeg nacina da neko provede svoje slobodno vreme...
Link to comment

Indy, ovo je ipak vise srpska tema ma koliko se trudio da je odvuces u globalno :D

Mislim da je problem u nasoj komunikaciji sto ti pod elitom podrazumevas kvazi-elitu, jeftine pevaljke, zadrigle politicare, opskurne modne kreatore i slicne koji se agresivno namecu kroz medije.Ne shvatam zasto takvima uopste pridavati na vaznosti i baviti se njima, osim ako si na neki nacin primoran, privatno, profesionalno, kako god...U svakom slucaju ako i jeste u pitanju nesporazum, sigurno nije nameran s moje strane.
Pod "elitom" podrazumevam Smokvicare koji moraju da se guraju sa polusvetom po gradskom prevozu.Nije mi problem da smokvicari postoje niti mi je problem da zive pod najlonom, odvojeni od srpske realnosti. Ali mi je problem da mi sa nekih moralnih visina pljuckaju po glavi zbog toga sto zaboga uzivam u "trivijalnostima".To cak ide dotle da se gledaoci VB-a okrivljuju za sjebane prioritete(!) i generalnu neosetljivost na humanitarne akcije (???)Moj zivot, moj izbor, moja zabava, moja stvar, sve dok to ne ugrozava nikoga (za razliku od ostatka srpskog TV programa koji je uvreda za inteligenciju, + sto ga placam iako ga ne gledam)
Link to comment

Jos ovo oko izbora sadrzaja - ono sto je meni zapanjujuce je kad uporedim ovo sada kako je u Srbiji sa onim sto sam ja imao kao recimo 20-godisnjak u SFRJ. Mi smo u svoje vreme gujsce odrali da dodjemo do kvalitetnih sadrzaja. (Eno ima na Muzici prica o tome kako su porucivale kasete iz Kopra sa muzikom koja se kod nas nije normalno prodavala). Trst, kopiranje kopiranih kaseta (audio i VHS), cak sam i projektor imao 8 i 16mm da gledam neke ruske crtane filmove... eto, da prosirim vidike. Engleski naucio iznad skolskog nivoa samo da bih mogao da citam knjige na engleskom koje su se prodavale u nekoj slovenackoj knjizari u SKC-u (mozda se neko seca tacnog imena). Cini mi se, gledajuci unazad, sav zivot je bio oko toga. Kako doci do kvalitetnijih sadrzaja, kako eskivirati dosadni svet koji nam servira sivi rezim i Dragoslavi Markovici na TV-ekranu... Potpuno neuporedivo sa ovim sada, kada svako, i na nekom planinskom selu na Prokletijama, moze da svuce sta hoce sa Torrenta. Sve je na izvolte. I - sta? Oni gledaju Velikog Brata (i Utisak Nedelje). Stvarno smo iz razlicitih filmova...Mislim da sam ovim rekao sve sto sam hteo, sad mogu da malo odmorim. :fantom:

Link to comment
Indy, ovo je ipak vise srpska tema ma koliko se trudio da je odvuces u globalno :DPod "elitom" podrazumevam Smokvicare koji moraju da se guraju sa polusvetom po gradskom prevozu.Nije mi problem da smokvicari postoje niti mi je problem da zive pod najlonom, odvojeni od srpske realnosti. Ali mi je problem da mi sa nekih moralnih visina pljuckaju po glavi zbog toga sto zaboga uzivam u "trivijalnostima".
Pa onda i reci "elita" a ne elita, a ne da meni pricas da ne razumem.Smokvicari :DNe znam zasto si toliko ogorcen na gradske klince, pa i ti pljuckas s moralnih visina na njih kad god ti se ukaze prilika - ili zaista mislis da je tvoj stav nepristrasan? :)
To cak ide dotle da se gledaoci VB-a okrivljuju za sjebane prioritete(!) i generalnu neosetljivost na humanitarne akcije (???)Moj zivot, moj izbor, moja zabava, moja stvar, sve dok to ne ugrozava nikoga (za razliku od ostatka srpskog TV programa koji je uvreda za inteligenciju, + sto ga placam iako ga ne gledam)
Naravno tvoja stvar, samo primecujem da VB pratis vise iz revolta i inata, "da crknu Smokvicari", nego iz uzivanja.A to je valjda poenta zabavnog tv programa, da zabavi i opusti, ili ja opet nesto propustam...Inace sigurno ne bih isla tako daleko da jedan tv program okrivim za propast drustva, cak ni RTS Dnevnik iz 90tih. Ko to tako shvata, mesa uzrok i simptom.
Link to comment

Indy, niko ovde (mislim?) ne prima Velikog Brata intravenozno. Dalje, uporedjujes vreme nase mladosti u kojem su mikrocipove cuvali po vojnim objektima sa ovim kada svako pri sebi ima par komada, umrezen sa celim svetom 24/7.Nije to isti lajfstajl, nisu ista interesovanja. To ti je kao da kazes "kada sam imao 16 zeleo sam da guzim sve zivo a nisam imao koga a evo sad, kada imam izbor - ne provodim celi dan u razvratu vec se drznem da popijem i poneko pivo sa ortacima".@Leia: ok, gledam VB u inat smokvicarima. Dobar je ovo topik.

Link to comment
@Leia: ok, gledam VB u inat smokvicarima. Dobar je ovo topik.
Samo primecujem da covek nije primoran da bira manje zlo, barem kad je tv program u pitanju.Al ako bas ne mozes bez srpske televizije, sta da ti radim to ti je sto ti je
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...