Jump to content
IGNORED

Rijalitiji - uništavaju li naše društvo ?


Lezilebovich

Recommended Posts

Kao takvom nista. Ja sam lepo objasnila kontekst, ko hoce da cita.Zvucis kao da si zakonom obavezan da gledas srpski tv program, biju ako neces. Pa kad vec mora, bolje VB nego Pink.Uopste ne uporedjujem VB sa bilo cim sto se trenutno daje kod nas na tv jer istu ne pratim kontinuirano od 2001. godine. A i dok sam zivela u Srbiji ne pamtim da sam gubila vreme uz spanske serije i kukala kako nema nista bolje, pa onda pronalazila skrivene kvalitete u gomili djubreta.Ako je vec situacija takva kako kazes, jedino sto ti mogu poruciti - Get a life!Idi u bioskop, pozoriste, eno na primer festival plesa se desava upravo, i dalje se u Beogradu moze videti poneka dobra izlozba.Zasto se uopste baviti ovim polusvetom na bilo koji nacin, nije ti dovoljno sto se sudaras s njima na ulici i guras po gradskom prevozu...
Ti to sebi odgovaras?
Link to comment
  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    62

  • Indy

    57

  • Leia

    34

  • bergasa19

    33

Top Posters In This Topic

Mene je jako zabolelo.
Uh, Leia, pa procitaj svoj post. To sam zapravo ja mogao da napisem. Sve to mozes da kazes upravo onima koji se zgrazavaju nad rijalitijem kao konceptom:"Imas daljinski. Get a lajf. Imas pozoriste etc"Bergasa ovde ima pravo 100%. Ja sam iz tvog posta izvukao samo poslednju recenicu jer cemu poentiranje nad ociglednim. Edited by CowBoy
Link to comment

Tebi bas mora tako da se crta, kao sto strpljivo radi Leia, posto ti jednostavno odbijas da shvatis da je u pitanju trash za koji se ovde zauzimas iz nikom razumljivih razloga.

Link to comment

Kauboj, naravno da bih isto mogla da kazem i onima koji se zgrazavaju. Ono sto nikako ne mogu da ti objasnim je da ne vidim cime je ova besmislica uopste zasluzila topik, i to sam upravo i rekla u svom prvom postu ovde.

Link to comment
Tebi bas mora tako da se crta, kao sto strpljivo radi Leia, posto ti jednostavno odbijas da shvatis da je u pitanju trash za koji se ovde zauzimas iz nikom razumljivih razloga.
Trash se moze voleti, i ovo sto gledam za mene je dobar trash. I tu se valjda prica o prijateljskim savetima "nemoj se trovat' brate" zavrsava.Pametnome dosta.A crtalo se boga mu i sa druge strane, vrlo detaljno i argumentovano (eno citaj od pocetka topika). Pa se onda otislo na miseve, pausalne ocene o stetnosti i balerinskog preskakanja preko i okretanja glave od mnogo stetnijih stvari koje nam se svakodnevno serviraju.[saljenje] Ko ne voli Velikog Brata ne razume televiziju™ [saljenje]Aj sad da krpimo busno reseto ove civilizacije fokusom na najmanju rupicu.
Kauboj, naravno da bih isto mogla da kazem i onima koji se zgrazavaju.Ono sto nikako ne mogu da ti objasnim je da ne vidim cime je ova besmislica uopste zasluzila topik, i to sam upravo i rekla u svom prvom postu ovde.
A ja u svom prvom postu ovde sam sasvim argumentovano objasnio zasto rijaliti kao koncept zasluzuje topik. I sta sad? Da te ucim i savetujem uz "get a lajf" filozofiju? Pa valjda mi je za to potreban neki insajt u tvoj zivot, ko zna, mozda imas zivota na pretek a svakako gledas VB (postujes i citas po PPP-u, isti qratz)
Link to comment

Iznenadilo me je da bas ti Kauboj od svih ljudi nalazis nesto u konceptualnoj televiziji. Pa sam zapela da dokucim zasto, nije mi stvarno bila zelja da te nerviram. Laku noc sad zelim, peace

Link to comment

Prosto je.Nikada nisam rekao da je rijaliti umetnost, naprotiv . Koncept kao takav je dobar za primenjene stvari (TV forme, advertajzing etc.). Koncept u umetnosti kao takav je besmislen i tanak.Sta reci o umetnickom konceptu "Dve jabuke i kruska na carsafu na podu galerije"? Jebo takav umetnicki koncept.Sta reci o istom tom konceptu artikulisanom na Sezanovom platnu? Remek-delo.

Laku noc sad zelim, peace
peace, koleginice:) Edited by CowBoy
Link to comment

Nagodili smo se, on nastavlja da zastupa tezu da performans nije umetnost, a ja da reality show nije tv program.Oko teme ovog topika se nismo ni razilazili u misljenjima. Doduse sa poprilicno razlicitim argumentima al zanemarimo to sad :-))Cuj reality trash nam unistava javni moral, najbolje da uvedemo cenzuru i vece staraca da dozovemo k sebi posrnulu mladez.Jedini efektan counterstrike ovom besmislu bi bila pojava nekog kvalitetnijeg programa, al sto bi rekao George Costanza - that ain't gonna happen

Link to comment
Oko teme ovog topika se nismo ni razilazili u misljenjima. Doduse sa poprilicno razlicitim argumentima al zanemarimo to sad :-))Cuj reality trash nam unistava javni moral, najbolje da uvedemo cenzuru i vece staraca da dozovemo k sebi posrnulu mladez.
mensecini da se oko ovoga svi slazemo, prosto malo nesrecan naslov.ono sto mene nervira je da je postalo drustveno neprihvatljivo reci da je VB jedno djubre.
Link to comment

pa ne znam bas da je postalo neprihvatljivo. mislim da je ova prica pocela oko toga da li je prihvatljivo da se u gledaocima VB-a trazi neki esencijalni (ne)kvalitet, tj da ih se posmatra kao sto su se nekad posmatrali konzumenti narodne muzike - kao gori od nas™.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...