Jump to content
IGNORED

Rijalitiji - uništavaju li naše društvo ?


Lezilebovich

Recommended Posts

pa ne znam bas da je postalo neprihvatljivo. mislim da je ova prica pocela oko toga da li je prihvatljivo da se u gledaocima VB-a trazi neki esencijalni (ne)kvalitet, tj da ih se posmatra kao sto su se nekad posmatrali konzumenti narodne muzike - kao gori od nas™.
Pa ja se bas ubih trazeci razlog da izbegnem tu kvalifikaciju. Verujem da vecina onih koji prate VB ne zna za bolje al sta tera nekog ko je pametan i obrazovan da na ovo trosi vreme ostace mi misterija izgleda.
Link to comment
  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    62

  • Indy

    57

  • Leia

    34

  • bergasa19

    33

Top Posters In This Topic

@VasaJa sam razumeo da se u temi ispituje VB-ov potencijalan los uticaj na 'drustvo', sto je odrziva (mada ne i dokazana) teza.EDIT. Uglazbio recenicu.

Edited by Indy
Link to comment
ono sto mene nervira je da je postalo drustveno neprihvatljivo reci da je VB jedno djubre.
Vatafak??Pa pljuvanje po VB je najnovija moda, masovno eksploatisana cak i od onih koji VB-a gledaju krisom. Pogledaj samo najnovije teme po PPP-u, da ne pricam o drustvenim mrezama. Lov na vestice, jbt.Kada se desila ova nesreca kod Mladenovca, mislio sam da je pitanje minuta kada ce Kurir da okrivi produkciju VB. "Srecom", spinovali su u mistiku i vracare.@Hatori: pricalo se (vrlo malo) i o ovom ideoloskom sukobu jedne srbije sa VB. Meni taj aspekt jedan od najbinijih, ali to sam samo ja:)
Link to comment
pa ne znam bas da je postalo neprihvatljivo. mislim da je ova prica pocela oko toga da li je prihvatljivo da se u gledaocima VB-a trazi neki esencijalni (ne)kvalitet, tj da ih se posmatra kao sto su se nekad posmatrali konzumenti narodne muzike - kao gori od nas™.
upravo tako. nekako je postalo lako ispoljavati kuloću™ time što se popljuje VB. takođe, spočitava se da uništava društvo, razara moral, budi najgore u ljudima i slično, treba ga zabraniti, pomeriti emitovanje posle ponoći... Pri tome se uopšte ne govori o zabrani drugih emisija, sadržaja, nego samo o reality programima.Nekako se to provuklo na temi o Sergeju, pa onda još na nekoliko tema i mislio sam da se to objedini na jednoj temi. Edited by Lezilebovich
Link to comment
@VasaJa sam razumeo da se u temi ispituje VB-ov potencijalan los uticaj na 'drustvo', sto je odrziva (mada ne i dokazana) teza.EDIT. Uglazbio recenicu.
Sta treba dokazivati u sirenju prostakluka, nezdravih odnosa, jevnih prevara, podsticanja masovne paraphilie? Sigurno doprinosi stvaranju grozne atmosfere u drustvu kako u srbiji tako i drugde.
Link to comment
Sta treba dokazivati u sirenju prostakluka, nezdravih odnosa, jevnih prevara, podsticanja masovne paraphilie? Sigurno doprinosi stvaranju grozne atmosfere u drustvu kako u srbiji tako i drugde.
Da, ali se i ne prodaje za nesto bolje od toga, to je sto je, iskren ogoljen stagod. Imas izbor izmedju izvornog prostakluka i onog uvijenog sa pink mashnicom, ja na takvim izborima ubacujem prazan listic.
Link to comment
Problem sa tzv rialitijima i onim koji ih gledaju je u tome da je ogroman procenat njih zasnovan na mucenju i ponizavanju ucesnika.
mislim da je to u drugom planu - ti osmisljeni, najcesce vrlo glupi i nezanimljivi zadaci.gleda se zbog odnosa medju ljudima koji se naravno i biraju po principu nekompatibilnosti bilo koje osnove.
Link to comment
upravo tako. nekako je postalo lako ispoljavati kuloću™ time što se popljuje VB.
Pa samo nastavite tako, pa ce postati gotovo nemoguce nesto jednostavno i iskreno popljuvati, a da se pritom ne zaradi nekakva snobovska etiketa.Ako se vama svidja, samo napred. Ne morate da kvalifikujete necije drugacije misljenje.
Link to comment
moram ipak da se ogradim - govorila sam samo za VB (i to za neka, specijalna izdanja poput tekuceg), i to iz mog ugla, tj u svoje imenijedan drugi 'rijaliti' nikada nisam gledalastvarno ne mislim da VB ima neki pojedinacno exkluzivno merljivo los uticaj na srpsko drustvone vise nego amidzi showne vise nego vece s ivanog ivanovicemne vise nego ono popodne na pinku sa onom s piskavim glasomne vise nego 90% programa domacih tv kanalameni su sve pobrojane emisje 10x odvratnije i 'opasnije' po suptilno lobotomiziranje drustva od, bas kako ivy rece, previše histeričnog,previše bučnog,previše agresivnog,previše negativnog..preglupog i napadnog VB-a. bas zato, zbog italika.
Link to comment
Pa, verovatno je to sve skupa nesto cega bi se valjalo osloboditi.
moguceali sigurno drustvena revolucija nece krenuti od dobrovoljne promene tv programa komercijalnih televizijaza pocetak zasto joj drzavna televizija ne parira kvalitetnim programima, skolski program ne postoji 20 godina (znam, lupanje, opet bi se podjednako gledao VB)ovo govorim zbog skolske dece i omladine, tj drustva. mene VB, niti ista ne kvari Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...