Jump to content
IGNORED

Rijalitiji - uništavaju li naše društvo ?


Lezilebovich

Recommended Posts

Ili, verovatno bolje, neka se vrti sve to, ali neka se na to doda 10x vise kvalitetnih sadrzaja (kakve smo nekad imali).EDIT. Da, mislim na drzavnu TV.

Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    62

  • Indy

    57

  • Leia

    34

  • bergasa19

    33

Top Posters In This Topic

moguceali sigurno drustvena revolucija nece krenuti od dobrovoljne promene tv programa komercijalnih televizijaza pocetak zasto joj drzavna televizija ne parira kvalitetnim programima, skolski program ne postoji 20 godina (znam, lupanje, opet bi se podjednako gledao VB)ovo govorim zbog skolske dece i omladine, tj drustva. mene VB, niti ista ne kvari
Ko je doveo osisano metohijsko govece na celo? Jedan "evropejac" i legalista.
Link to comment
Ili, verovatno bolje, neka se vrti sve to, ali neka se na to doda 10x vise kvalitetnih sadrzaja (kakve smo nekad imali).EDIT. Da, mislim na drzavnu TV.
mlad i naivan.
Link to comment
Pa ja se bas ubih trazeci razlog da izbegnem tu kvalifikaciju. Verujem da vecina onih koji prate VB ne zna za bolje al sta tera nekog ko je pametan i obrazovan da na ovo trosi vreme ostace mi misterija izgleda.
u prethodnih nedelju dana ne znadoh za bolje. prastajte posrnuloj osobi. razume se, za to krivim kauboja i bas ovu temu (bilo mi glupo da citam i pisem o necemu sto objektivno nisam gledala nekoliko godina), ne sebe ;).sve sam pogledala retroaktivno na jutjubu od VB pregleda dana.zakljucak nakon opita: sadrzaji se gledaju kapacitetom (intelektualnim, opazajnim, saznajnim, kritickim) onoga koji gleda, a ne "ociglednim" kapacitetom onoga sto se prikazuje. sto ne znaci da zelis da trosis par sati dnevno na taj sadrzaj do u nedogled.ljudi i njihovi odnosi u datim uslovima su zanimljiva tema za proucavanje. dok ne prestanu da budu.p.s. i da, osecam se unisteno nakon ovih 6 dana. ne znam da li me je vise iscrpeo 10-casovni besmisleni radni dan, ili 1-casovni VB. Edited by PointTaken
Link to comment
...p.s. i da, osecam se unisteno nakon ovih 6 dana. ne znam da li me je vise iscrpeo 10-casovni besmisleni radni dan, ili 1-casovni VB.
ne valja mešati opojna sredstva ;)meni se nekako gadi da pogledam makar i retroaktivno... možda kad bi morao, u društvu...
Link to comment
meni se nekako gadi da pogledam makar i retroaktivno... možda kad bi morao, u društvu...
sta ti se tacno gadi?(ozbiljno pitam, nista cinizam i to, nego me interesuje)
Link to comment

reality je kao nešto gledanje uživo nečijeg bivstvovanja... meni se to čini nekako prostituisanje tj. voajerstvo (intelektualno, emotivno itd.)

Link to comment
reality je kao nešto gledanje uživo nečijeg bivstvovanja... meni se to čini nekako prostituisanje tj. voajerstvo (intelektualno, emotivno itd.)
kapiram deo sa voajerstvom, odnosno cini mi se da ti u tome vidis trumanov sou. mogu donekle da se povezem sa neugodnoscu u tom delu (verovatno sam jedina osoba koja nije pogledala severinin home made video, npr).ovi ljudi su estradne licnosti, koje znaju da su posmatrane i pristaju na to za novac, a zbog novca i dr. motiva. mislim da to utice na njihovo ponasanje donekle. od neke tacke, i oni su kao bilo koja druga ljudska grupacija koja se nasla u zatvorenom prostoru sa ekipom koju nisu birali. taj deo mi je interesantan za proucavanje (neko vreme) i asociram ga sa slicnim situacijama u sopstvenom zivotu.
Link to comment
reality je kao nešto gledanje uživo nečijeg bivstvovanja... meni se to čini nekako prostituisanje tj. voajerstvo (intelektualno, emotivno itd.)
Upravo otkrih da nismo svi voajeri :oTo bitno menja moju sliku sveta. Rece onomad™ Dostojevski: "onaj koji je posvetio zivot otkrivajuci tajnu Coveka, nije ziveo uzalud".E sad, pretpostavljam da postoje milioni ljudi koji svakodnevno guraju nos preko plota u komsijski tanjir, brak, posao, zivot. Mogu da potpisem da oni nisu na istom poslu kao nas dobri Fjodor. Sa druge strane, postoje i milioni onih koji istrazivanjem drugih zapravo istrazuju sebe, koji druge ne gledaju kao puke suparnike vec ih vide kao svoj lik u ogledalu.Vec rekoh, u rl se ne hranim komsijinim zivotom niti postavljam kamere u njegovu bracnu sobu. Nepristojno je, na kraju - ne bih voleo da to neko meni radi. Voajerisem taman onoliko koliko mi zanimljivi komsija dopusti. Ako je nezanimljiv, ne voajerisem ich.VB je za mene nesto sasvim drugo od ovoga. Dobar insajt u ljudsku prirodu onih ljudi koji su dobrovoljno i iz licne koristi usli u kucu, mnogo zivotniji i iskreniji od bilo koje druge TV forme. Jos nesto mislim jako bitno: ne volim kada produkcija umesa RL u VB dovodeci rodbinu u emisije ili ubacujuci ocigledne RL suparnike (spojili na primer manekenku Nevenu i Sindi ili Mikija i oca mu), meni to mucno i uglavnom preskacem gledanje. Znam zasto to rade, ali meni licno niti koristi niti zbog toga vise uzivam. Na kraju, proizvod kao i svaki drugi, trazi sto siru publiku. Evo, npr. na ovom forumu znam da nesto kao "siroka publika" definitivno ne postoji. Odatle i ovakve rasprave. Sto je dobro.
Link to comment
...Voajerisem taman onoliko koliko mi zanimljivi komsija dopusti. Ako je nezanimljiv, ne voajerisem ich....
ko je za tebe zanimljiv? penzionisani pevači, manekenke? ja u njihovu psihu ne bih ulazio... može biti interesantan sukob generacija i zanimanja. recimo da ubace jednog pisca, ajde jednu manekenku, zidara i spremačicu. ali sve to treba kulturno scenarisati... inače je junk
Link to comment
ko je za tebe zanimljiv? penzionisani pevači, manekenke? ja u njihovu psihu ne bih ulazio... može biti interesantan sukob generacija i zanimanja. recimo da ubace jednog pisca, ajde jednu manekenku, zidara i spremačicu. ali sve to treba kulturno scenarisati... inače je junk
pa nije, to sve ima u jednom soliteru kod opshtine nbg, od baba sere do generala i sve sto postoji medju extremima ^_^
Link to comment
ko je za tebe zanimljiv? penzionisani pevači, manekenke? ja u njihovu psihu ne bih ulazio... može biti interesantan sukob generacija i zanimanja. recimo da ubace jednog pisca, ajde jednu manekenku, zidara i spremačicu. ali sve to treba kulturno scenarisati... inače je junk
Koji si ti elitista.Pevac, seljak, shofer cepanica, njegov mentali chelendzed sin, seoska mlada i gladni tupi mladozenja, mizantrop i jos nekoliko sarenih likova.1 Sa'rana.

ko-to-tamo.jpg

Ko ne spava s kokoskama ne zna draz sodomije.

Link to comment
u prethodnih nedelju dana ne znadoh za bolje. prastajte posrnuloj osobi. razume se, za to krivim kauboja i bas ovu temu (bilo mi glupo da citam i pisem o necemu sto objektivno nisam gledala nekoliko godina), ne sebe ;).sve sam pogledala retroaktivno na jutjubu od VB pregleda dana.zakljucak nakon opita: sadrzaji se gledaju kapacitetom (intelektualnim, opazajnim, saznajnim, kritickim) onoga koji gleda, a ne "ociglednim" kapacitetom onoga sto se prikazuje. sto ne znaci da zelis da trosis par sati dnevno na taj sadrzaj do u nedogled.ljudi i njihovi odnosi u datim uslovima su zanimljiva tema za proucavanje. dok ne prestanu da budu.p.s. i da, osecam se unisteno nakon ovih 6 dana. ne znam da li me je vise iscrpeo 10-casovni besmisleni radni dan, ili 1-casovni VB.
Pa ok, nekom eto prestanu da budu zanimljivi posle 10tak sekundi. Prastajte elitisti.I to ne zato sto su likovi iz soc miljea, nego zato sto su beskrajno glupi i dosadni.Mogu itekako da zamislim da posle 10 sati rintanja na poslu nisi u stanju da gledas nesto pametnije, al ja u takvim situacijama ili pustim muziku ili odem da spavam. Kad smo vec kod toga, laku noc :)
Link to comment
I to ne zato sto su likovi iz soc miljea, nego zato sto su beskrajno glupi i dosadni.
Ja od pocetka imam problem s ovim... hm, to je valjda upravo taj elitizam. Nisu oni glupi i dosadni, oni su takvim prikazani. Ti bi barem (bolje od mnogih) trebalo da znas da je prezentacija, tj. percepcija, sve. Edited by Indy
Link to comment

ono sa cime ja imam problem je sto ne mogu da svarim argument da je propagiranje ponizavanja* i publika koja za to navija OK ako je neko pristao na to (a mislila sam za sebe da sam bas veliki liberal. mada ja i ne bih zabranjivala VB, samo ne mogu da ga svarim niti da razumem kako neko moze da glede neke aspekte tog programa). kao sto sam vec napisala, tu vidim materijal za onu dehumanizaciju drustva. voajerstvo i sve ostalo ne vidim kao problem.*pod ovim mislim bas na ovo sto Indy kaze: predstavljanje tih ljudi takvim kakvim ih predstavljau. a onda i raznorazni zadaci, spletke, ovo sto pominje kauboj (ubacivanje u kucu ljudi za koje se zna da su u konfliktu)...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...