Jump to content
IGNORED

Hannibal (2013, NBC)


Lrd

Recommended Posts

Druga epizoda Red dragona je sporija  od prve, mada nije loša, ali nije imala nikakvu napetost. Samo rargovori i Hanibalove palate uma.

 

 

Mogla bih da se zakunem da smo u nekoj epizodi videli kao je Hanibal ubio Abigejl Hobs, a sada ispade da je živa.   :unsure: 

 

 

Meni bila bas dobra epizoda, sporija da, ali i dalje jeziva. 

 

 

Pa ubio ju je u poslednjoj epizodi prosle sezone, kad ih je sve iskasapio u svojoj kuhinji. :D Na pocetku ove sezone javljala se u Willovoj glavi. Dakle ovo sto sad gledamo su secanja, flesbekovi ili jednostavna nelinearna naracija. I moram reci da mi se dopada kako sve to rade.

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • Replies 643
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    104

  • Arkadija

    86

  • Calavera

    59

  • *edited by mod

    52

Meni bila bas dobra epizoda, sporija da, ali i dalje jeziva. 

 

 

Pa ubio ju je u poslednjoj epizodi prosle sezone, kad ih je sve iskasapio u svojoj kuhinji. :D Na pocetku ove sezone javljala se u Willovoj glavi. Dakle ovo sto sad gledamo su secanja, flesbekovi ili jednostavna nelinearna naracija. I moram reci da mi se dopada kako sve to rade.

 

+1

Pola flesbekova u prvih par epizoda iz Italije su smorili, mislim na one nebitne, vec vidjene po 10 puta, a ovaj sa Abigail je odlican jer pokazuje ono sto ranije nije otkriveno, iz drugog point of viewa. Isto tako je bio mocan i flesbek iz Italije kad je Skali ubila Hannibalovog pacijenta.

Link to comment

pa dobro, nije bilo scene tako da ni nema potrebe za spojlerom. više je naše tumačenje. 

A pa fora je sto su desavanja u ove dve epizode red dragona pratila knjigu 100% (sto je velika promena na dosadasnje Fullerovo fristajlovanje) i u njoj je ne ubija.

Link to comment

Valja nova epizoda ali mi nije toliko interesantna jer kao sto rekoh serija zasad prati knjigu 100% tako da ne mogu da budem iznenadjen, a da nisam citao bio bih i dalje oduseveljen.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

u hanibalu se ne pominje, a u jaganjcima:

 

 

You know what he did to Will Graham.’’
“I read about it when it happened.”
“He gutted Will with a linoleum knife when Will caught up with him. It’s a wonder Will didn’t die. Remember the Red Dragon? Lecter turned Francis Dolarhyde onto Will and his family. Will’s face looks like damn Picasso drew him, thanks to Lecter. He tore a nurse up in the asylum. Do your job, just don’t ever forget what he is.’’
 

 

 


How is Will Graham? How does he look?”
“I don’t know Will Graham.”
“You know who he is. Jack Crawford’s protege. The one before you. How does his face look?”
“I’ve never seen him.”

 

 



Crawford had organized successful hunts for three serial murderers. But not without casualties. Will Graham, the keenest hound ever to rim in Crawford’s pack, was a legend at the Academy; he was also a drunk in Florida now with a face that was hard to look at, they said.

 

 


“Lecter offered to help, and I had no part of him. I’ve had his help before. He gave us nothing useful and he helped Will Graham get a knife jammed through his face last time. For fun.

 

Link to comment

Hvala. Pitam zato sto mi je palo napamet, kad bi oni *beep* iz MGMa dali Fulleru prava za Klaris i Jaganjce, nakon kojih bi dosao na red i "Hanibal" u petoj sezoni, sta bi radili sa Willom u seriji. Ako bi pratili knjige doslovce, znaci da bi prakticno izbacili glavnog glumca i lika iz serije za naredne tri sezone (ako bi sve islo kao po predvidjenom planu i programu od sest sezona jelte). Ili bi Fuller morao da menja nesto i izmislja nacin da Will bude tu i ubuduce. Mislim, nije da bi bilo necuveno da glumac ode iz seriji, na kraju krajeva takva je prica, morali su znati da se njegov put i ucesce zavrsavaju u odredjenom trenutku i to je to, a opet nekako imam utisak da su Hju Densi i lik Willa vazni i Fulleru i ostatku ekipe, pa sumnjam da bi ga se tek tako odrekli. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...