Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

ne vredjajja sam gledateljka! (kad naidjem pogledam, ne znam za termine)ja bih se obratila gledaocima 'larin izbor' i ostalih hrvatskih i srpskih serija, to mi je cist mazohizam gledati.u stvari dobor smo prosli, zamislite da se obratio amfilohije licno i opleo po kurvama,americkom djubretu, kako bi onda izgledala akcija patiota po FB-uil sinisa kovacevic..neko iz tog ugla i u ime tradicionalnih moralnih vrednosti pozvao za pomoc..

Link to comment
Da li ti nesto govori onaj plakat za koncert koji sam stavio gde ce on licno i personalno svirati i zakazan je za 13. april?
meni govori da ce vise ljudi doci na koncert koji je humanitarnog karaktera ako vide da svira Sergej & The Ljigava Govna nego ako vide da svira Bergasa & The Angry PPP Mob. vise ljudi platiti kartu. vise se para skupiti. bolesnoj devojcici pomoci. da li ce Sergej da pokupi neke PR poene, veoma je nebitno u ovom slucaju.
Link to comment

A stvarno mi nije jasno u cemu je problem da neko ko je javna licnost kupi PR poene, pa to mu je valjda default ako je to sto jeste?!Sad ispade problem valjda sto je uradio nesto dobro pa oni kojima nije simpatican kao javna licnost nemaju kvalitetan materijal za pljuvacinu po njemu

Link to comment

sergeju svaka cast, jel uradio dobru stvar, jeste. sta fali licnoj promociji, ovo nije nista razlicito od bitke za bebe ili tih drustveno odgovornih korporativnih akcija.kamo srece da je vise ovakvih samopromotera.tek sad vidim ovaj topik koji je 14 strana star. spora sam, godine me stizu :cry:

Edited by morgana
Link to comment
A stvarno mi nije jasno u cemu je problem da neko ko je javna licnost kupi PR poene, pa to mu je valjda default ako je to sto jeste?!Sad ispade problem valjda sto je uradio nesto dobro pa oni kojima nije simpatican kao javna licnost nemaju kvalitetan materijal za pljuvacinu po njemu
Pa to je ono "Ma kako se on samo drznuo da mi govori šta je ispravno, našao je ko će da mi morališe, šupak jedan". Teško je ljudima da prihvate da neko koga ne podnose uradi nešto ispravno. A čovek ne da je uradio ispravnu stvar, nego je bukvalno i najdirektnije moguće zaslužan što će akcija na kraju da uspe i što će da se prikupe pare (što je u ovom momentu gotovo izvesno).
Link to comment

hm, nije baš jednostavno pitanjenaravno da svako ima pravo da gleda šta hoće i da svoje pare troši kako hoćeipak, ovo kod nas sa silinim trešom po televizijama je otišlo baš dalekook, ima deo populacije koji i kada gleda treš, svestan je šta gleda, ali bogme, čini mi se da većina ipak nijemožda zato i nije loše da neko od uticajatm ponekad opljune po tom silnom trešu pa i po konzumentima, što da nee sad, je li st taj , tj. da li on ( i sam učesnik kojekakvih treš emisija) ima moralno pravo na to, to je već drugo pitanjeed.naravno, za motiv svaka častkomentarišem samo ovaj drugi deo zbog kojega mu se zamera

Edited by duda
Link to comment
ako nam ovo smeta, a jeste srz problema, pitam se sto smo ljuti - na koga?ko je internet zajednica koja ne napada drzavu? ljudi ove zemljeko su niko i neko iz bolda i ciji je to zadatak?valjda politicara iz opozicije ili nvo-a koji se bave ovim poljem, zatim i novinari..na kraju krajeva to mogu biti i na bilo koji nacin organizovani gradjani koji ce pokrenuti neku (donkihotovsku) akcijuza ovakvo stanje, i sto se nista ne preduzima da se sistemski resi kriva sam u istoj meri ja , i vi i svako pojedinacno koliko i ST. on je ostvario efekat u ovom slucaju al nije duzan nit je imao prostora da se bavi politickim problemom (iako je imao medijski prostor i usput osinuo drzavu, al je rafalno ciljao na siru ciljnu grupu - sto je uspesno dovelo do velike akcije koja je donela ogromne pare i to je bio taj kratkotrajni cilj)dakle, kriviti ST sto u ta 3 minuta nije izneo politicku kritiku a zatim i izlozio predlog kako napuniti zdravstveni fond jer je to sustina problema nije na mestu. (ne kazem da neko -(cowboy - da ne misli da se obracam njemu) ovde jeste..kriviti internet zajednicu ..to su gradjani srbije..to je zadatak svih nas..imamo izbore pa birajmo novu vlast..(ha ha), slobodu za orgaznizovano delovanje gradjanskih udruzenja itd, i svi smo jednako krivi sto imamo takvu vladu i sistemtoliko rasipanja drzavnih para na razne gluposti, placanja stanova po parizu za (koliko bese) 5000e? mogao bi se uz dobru volju napraviti drzavni fond za operacije u inostranstvu na ustrb nepotrebnih javnih rashoda..
Generalno, ti su u pravu, trebalo bi da se svi angažujemo oko društvenih problema, ali, to se ni u jednom društvu ne dešava, jer ljudi rade da bi zaradili/preživeli i nemaju vremena. Novinari bi trebali biti savest nacije,oni su ti koji treba da saleću ljude na funkcijama i ljude u državnom vrhu sa raznim pitanjima, a ne građani. Ne može se očekivati od puno ljudi da rade 10-ak sati dnevno, pa onda da vija ministre i direktore na javnim funkcijama(a i kako da dođe do njih?).Ja nisam video da su se i jedne novine pozabavile ovim slučajem kako treba, nego svi idu na ovu ST vodenicu (i to kako sakupiti pare). Zašto? Pa tako je lakše. Podilazi se i sebi i javnosti koja to očekuje i koja je modelirana da to tako treba. NIko se ne pita šta je sa fondovima, gde idu naši novciZašto nijedan uticajan™ bloger ne napiše tekst o liftovima u RZZO? Zašto se ne oplete po ministarskim bahanalijama dok dete umire? Koliko državnih para se skrka dnevno u raznim državnim glupostima, tipa Milanski Edikt?Gde su nestali novinari u Srbiji da to ispitaju?
Link to comment
ako nam ovo smeta, a jeste srz problema, pitam se sto smo ljuti - na koga?
... cekaj bre Julijana, nemoj da ispadne da ovde gospoda pljucka po dobrocinitelju zbog loseg stila. Nece biti da je tako jednostavno.Nije ovaj mamlaz nista pogresno uradio kada je skupljanje para za ovu konkretnu akciju problem, naprotiv, rezultati su vidljivi - svi mozemo da se nadamo da ce stvar da uspe a pitanje je da li bi uspela da nije bilo ovog ispada.I to ga svakako pere od svakog nemanja stila™ i bahatosti, barem kada je konkretan slucaj u pitanju.I tu bih ja stao sa pominjanjem ovog (jednog od hiljadu, ali to izgleda nije bitno) aktuelnog slucaja o bolesnom detetu.Recimo da je ovo diskusioni forum na kojem se skupljaju i neki jadnici kojima nije dovoljna opcija "lajk" i KAPITAL LETERZ ako nesto mnogo bitno zele da objasne odnosno objave svoju najzad nadjenu humanost - recimo, makar kao pretpostavku, da ovde pisu ljudi koji mogu da se zapitaju da li je u redu da im bilo ko govori da nisu humani (?) i zaviruje im u troskove trazeci lose iskoriscen novac.Odatle, svako ko je pusac ili ide automobilom na posao je dobra meta za kofu govana. Ili neko ko jede Snikers na cosku. Ili ljudi koji cuvaju zivotinje, kupuju posipe za njihov WC i hranu u granulama. Ili, neko ko putuje avionom i trosi na putovanja.Dakle, svako ko sedne na broj ziro-racuna moze sa te pozicije da ti spocita za cigare, snikers i putovanje bez da te pita da li si ikada nekome pomogao, uplatio nekome, dao nesto nekome, nasao se nekome.Meni je to ... ne znam jebote, nije to pitanje stila kako se ovde zeli prikazati, pitanje je sustinsko - kako pomagati ljudima i kako biti covek i da li se to radi na o-ruk ili je to nacin zivota i nacin gledanja na ljude (i zivotinje, sto da ne). Kod ovog Sergejevog nastupa, bez obzira na jednokratni uspeh (a hvala mu na tome) nesto debelo ne stima.
Link to comment

ja mislim da ne postoji nista vise u skladu sa nasim vremenom od toga da upravo jedan dosadni egzibicionista i attention whore ukrade show ovakve vrste i uradi nesto dobro.a sta je problem tacno, kauboje? to sto se neko pokenjao po konzumentima? mozda je to jedan novi nacin, nova vrsta robe koja se jedino moze prodati u moderno doba, a da bi se uradilo nesto plemenito, ne znam. nekad mislim da su ovo kvalitativno drugacija vremena, nemaju toliko veze sa pukim protokom godina.

Link to comment

^pa nisam ja shvatila to njegovo 'napushavanje nacije' bukvalno i uvredljivo nego promisljen poziv za konkretnu akciju..rekoh vec , i sama sam tako slicno napisala pre nekih nedelju dana (nisam pominjala ni VB ni drzavu nego nasu inertnost), ne misleci da time vredjam prijatelje (znaju me) nego da podvucem tu razliku izmedju 'imam zelju da pomognem' i 'evo cinim da pomognem', tj i samu sebe da pokrenem da dignem dupe i to ucinim kolikogod mrzela cekanje u bankamai same bankenaravno da verujem i znam da medju njima,nama,vama, svima ima ljudi koji na razne nacine vec pomazu i cute o tome i ne mislim da su se time nasli uvredjni il prozvaninek i nemam sitla, nek je neko i to pomislio (bas me briga) al ocigledno da je dosta ljudi pokusavalo da konkretno (malo agresivnije, sa stilom ili bez) izazove efekat jer su videli da skupljanje traljavo ide, svi vide sliku, sazale se, eventualno sharuju i to je to.eto i onaj IP je rekao da je pre 5 dana postavio samo sliku i odreagovalo samo 9 ljudi a kad je napravio ono reakcija je bila ogromnaovo je sve na podtemu - pokrenimo ad hoc akciju jer je urgentnoza 'siru sliku' i sustinu..ovo sto sam izlozila gore i radisa dopunio se svi slazemo

Edited by InvisibleLight
Link to comment
Dakle, svako ko sedne na broj ziro-racuna moze sa te pozicije da ti spocita za cigare, snikers i putovanje bez da te pita da li si ikada nekome pomogao, uplatio nekome, dao nesto nekome, nasao se nekome.
jasno je šta želiš da kažeš i potpuno si u pravutragično je to što problem nije rešen sistemski, naravnoipak, tragično je i to (meni se tako čini, ne tvrdim) što verovatno 90 % od onih kojima se st tako bezobrazno obratio, spada u kategoriju ''hebe mi se za sve osim mene samog''mi smo se ovde potpuno zaglavili (kao društvo) u totalno odsustvo empatije
Link to comment
meni se dopada ovo sto je uradio sergej trifunovic.
i meni.i ne samo to - ne vidim nista lose u njegovom nastupu (komentarisem ovaj snimak koji sam videla na temi) - deluje nervozno i prilicno spontano. i kako nije opleo drzavu? ne secam se da se za miladina skupljalo preko ziro racuna i po kucama.citam ovo sto mahom pisete po temi i nesto mi muka dosla.moj je problem sto ne mrzim sergeja trifunovica. to sto ne mislim nista lose o njemu moguce je uzrokovan time sto ne gledam tv. poslednji put kad sam videla sergeja t bio je znacajno mrsaviji i ne prosed. plus, bio mi je ok u pozoristu jednom.s druge strane, jebe mi se da li me neko poliva govnima ako ono sto saopstava jeste valjana, dobra i vazna informacija. svoju sujetu cu pod tepih uvek ako imam cime pametnijim da se bavim.treci utisak koji nema veze sa ovim sto ste pisali, sem posredno.stavila sam sergeja trifunovica nasuprot katarini rebraci.iz nekog razloga ja bih njemu verovala kad skuplja pare za nesto.njoj nisam nikad.
Link to comment
ne vredjajja sam gledateljka! (kad naidjem pogledam, ne znam za termine)ja bih se obratila gledaocima 'larin izbor' i ostalih hrvatskih i srpskih serija, to mi je cist mazohizam gledati.u stvari dobor smo prosli, zamislite da se obratio amfilohije licno i opleo po kurvama,americkom djubretu, kako bi onda izgledala akcija patiota po FB-uil sinisa kovacevic..neko iz tog ugla i u ime tradicionalnih moralnih vrednosti pozvao za pomoc..
Taman mi je ovo trebalo za jedno pitanje forumu. Zanima me kako bi svako od nas reagovao da mu pomoć za preživljavanje nekoga najbložeg stigne od , po ličnom uverenju, moralno nepodobne osobe - po bilo kom kriterijumu, ili samo nesimpatične ili , osobe koju s nekim razlogom čak i mrzi. Ma kako ta pomoć bila data, u tišini da niko ne zna , ili javno. Da zna da mu taj najbliži ne bi preživeo da te pomoći u tom trenu nije bilo? Pomoć vrlo materijalna, nikakva korupcija, veza ...Ja sam sebi često postavljala to pitanje i onda videla kako to može da izgleda u vrlo bliskoj familijii kad se za život nemaju ni dani nego dodje do pitanja sata.Od tada se ne pitam . Ovo kao odgovor na nečiju dilemu o tome nisu li Trifunovićevim nastupom poniženi i roditelji bolesne devojčice jer on sve ovo koristi za samoporomociju. Kad dodje do ovakve priče , verujte mi na reč , potpuno im je svejedno na kakav način i ko će im pomoći.Jel potez pomogao onome što je sad vrlo hitno, jeste! Hoće li se problem na nivou države rešiti ovakvim potezom. Neće sigurno. Hoće li možda za kasnije i za druge slučajeve imati nekog odjeka i pomaka u sistemskom rešavanju. A ko bi to od nas mogao znati. Neka je jedan kora i nek je jedan život spasen i nek se ko god hoće šlepa za reklamu , promociju, pranje savsti, podizanje tiraža... koga briga .
Link to comment
a sta je problem tacno, kauboje? to sto se neko pokenjao po konzumentima?
Pa evo napisao sam (pojednostavljeno doduse)
Recimo da je ovo diskusioni forum na kojem se skupljaju i neki jadnici kojima nije dovoljna opcija "lajk" i KAPITAL LETERZ ako nesto mnogo bitno zele da objasne odnosno objave svoju najzad nadjenu humanost - recimo, makar kao pretpostavku, da ovde pisu ljudi koji mogu da se zapitaju da li je u redu da im bilo ko govori da nisu humani (?) i zaviruje im u troskove trazeci lose iskoriscen novac.
... a ranije sam pomenuo zamenu prioriteta (krivi su gledaoci VB-a) i motiv za viralizovanje (ako im je (gledaocima) pokazao). Ko je centar sveta? Sergej.Jesu li pare skupljene?Bice.Hoce li uspeti sledeci put, za sledece dete? Nece. Sta ce biti sa sledecim detetom?Zabole nas, lajkovasmo/sherovasmo onoliko, neka sad pomazu malo oni koji gledaju VB.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...