Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

meanwhile, i dalje tvrdim da je bitno sto pare pristizu. sto se tice menjanja sistema, mislim da nemocno besnimo u pogresnom smeru. ST, bio odvratan ili ne, na ovaj ili onaj nacin je nesto uradio. PPP je nesto uradio povodom Stubika. posto sistem necemo promeniti, daj da se ne glozimo oko ovoga nego lepo one small victory, little by little
+ ST radi nešto korisno i za PPP jer se gomilaju postovi i nova administracija će biti srećna :D Edited by Lezilebovich
Link to comment
meanwhile, i dalje tvrdim da je bitno sto pare pristizu
Napisao i ja to pedesetak puta ovde.
sto se tice menjanja sistema, mislim da nemocno besnimo u pogresnom smeru. ST, bio odvratan ili ne, na ovaj ili onaj nacin je nesto uradio. PPP je nesto uradio povodom Stubika. posto sistem necemo promeniti, daj da se ne glozimo oko ovoga nego lepo one small victory, little by little
Slazem se, ali me brine ovo u boldu. Ono sto sledi je fejsbucna shuma raznih humanitarnih akcija (btw. vec krenulo) i opsta kakofonija nesrece kojom zapravo treba da se bavi drzava&fondovi. Ponavljam, humanost je svakodnevni posao za ceo zivot. Svako se od nas spasava time sto pomaze dugima, od najmanje sitnice do najvecih stvari. Ova o-ruk akcija je svakako korisna jednom detetu ali ne daje nikakvu dugorocnu perspektivu, tim pre sto ljudi (sudeci po komentarima) uopste ne detektuju gde je i u cemu problem.Ukratko, Sergej im je rekao da je problem VB i tu se javnost i zakopala. Nadam se da je vredelo.
Link to comment
Da se na kratko uključim, pošto mi je tema grozna: ni povodom Štubika možda ne bi ništa uradili da se neko sa PPP nije odvažio da malo samo naglasi situaciju. Verovatno je većina videla poziv na Blic-u, ali se prvi ja ne bi odlučio da preko njih uputim neku pomoć. Jako je bitan kanal preko koga se nekome pomaže.Sam sam ovde jednom ostavio apel da se pomogne jednoj devojčici iz Smedereva, da se sakupi novac za operaciju. Mislim da je prošlo neprimećeno,
pa to je ključno pitanje - ima ogroman broj onih čiji slučajevi prolaze neprimećeno, jer nema sistemskog rešenjasergej trifunović je u ovom slučaju pogrešna meta za napad, bio on moralizatorski tupadžija ili ne Edited by funk soul sister
Link to comment

e, ali naravno da ne daje dugorocno resenje. valjda nismo imali iluzije da ce dati? svi se ovde slazemo da drzava treba da zalegne i da se bavi time a ne da christian guilt sistemom opterecuje i mobilise ljude na humanitarno delanje.

Link to comment
e, ali naravno da ne daje dugorocno resenje. valjda nismo imali iluzije da ce dati? svi se ovde slazemo da drzava treba da zalegne i da se bavi time a ne da christian guilt sistemom opterecuje i mobilise ljude na humanitarno delanje.
Kada vidis kako razmislja fesbukski narod, shvatis da nema nade za dugorocno resenje, barem ne u dogledno vreme. To bre jednostavno ne detektuje problem.Na stranu Veliki Brat i sva besmislenost Sergejevog napada na ovaj show (pored svih drugih prioritetnijih ciljeva).
Link to comment

Kauboj, dugorocno resenje sigurno i ne treba ocekivati da samoniklo izraste iz naroda, time se obicno bave profesionalci i za to predvidjene drzavne sluzbe. E sad posto toga kod nas jelte nema, ne znaci da treba cepidlaciti oko jedne o-ruk inicijative koja je i kao takva donela bolji rezultat nego ovi gore navedeni

Link to comment

predrasuda je da ljudi ne reaguju na probleme. postoji x primjera brojnog i radog odazivanja na humanitarne akcije. vazno je da neko akcije organizuje i gura i olaksa uplate/prikupljanje i distribuciju robe. to vazi globalno, ne samo za srbiju.

Link to comment
priorities are like assholes. everybody got one
Eh, moze se stavit na papir i izracunat' gde su pare i gde se odliva na gluposti.Cak i ideoloski gledano, VB je daleko na dnu liste prioriteta @Morgana&Leia, znam ljude koji pomazu redovno, neki cak vrlo velikim sumama. Oni po pravilu nerado govore o tome i shvataju to kao dugorocnu stvar, bez nekog fenomenalizma i zelje za medijskim budjenjem nacije (u sta je naivno verovati). Ta stvar traje od kada postoji ljudski rod. Neki pomazu uvek, neki nikada. Do temperamenta je, do svesti, do vaspitanja, empatije, sistema vrednosti.Ono sto drzava treba da radi je - da leci decu i obezbedjuje novac za njihovo lecenje. Edited by CowBoy
Link to comment
Kada vidis kako razmislja fesbukski narod
a 'vo nije moralizatorsko preseravanje?rugala se sova senici :P Edited by najgora
Link to comment

Aman Kauboj pa valjda je ocigledno da drzava ne radi sta treba da radi i da su upravo zbog toga ovakvi publicity stunts za nekog jedina nada.I sta sad, u opstem rasulu treba oplesti po nekom jer nije uradio pravu stvar po protokolu?!I molim te mani se te price o samopromociji kao da je to nesto skaredno samo po sebi, barem ti koji i sam radis u marketingu for krajst sejk.Uostalom ako vec diskutujemo na nivou licnog utiska, meni je ono delovalo bas iskreno - smucio mu se sav taj svinjac i resio da bar uradi nesto smisleno ako se vec upleo u tu pricu. Sad zasto je uopste ucestvovao u Vb ako vec o tome ima takvo misljenje mislim da nije ni duzan nikom da objasnjava. Ni ti sigurno nisi do neba ponosan na svaki svoj posao koji si do sad uradio, samo sto tvoj CV ne stoji pod reflektorima javnosti na izvolte, jedina razlika.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...