Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

Zasto, to je taj nivo™"vi pusite cigare dok deca nemaju sta da jedu, jebemvasuustasamoziva!" , valjda je to sledeci korak u twitter/fejsbuk humanizovanju srbalja. A onda prodje nekoliko dana i humanost se slegne, sparusi se nekako, ustupi mesto problemima sportskih klubova i placanju njihovih dugova. Pa Lav pokrene viral "daj Zvezdi neku paru, neka kupe stolice za tribine, da cupaju nasa deca", pa se i to sheruje i lajkuje. Pa se neko oklizne i padne, a rulja deli linkove na urnebesni jutjub video, milion klikova.I tako. Neki ste super, neki smo mudroseri.A sve vreme, decenijama unazad i jos koliko decenija u buducnost neka bezimena deca u Srbiji se muce bez adekvatne/skupe terapije. Teska tema jbg, necemo o tome.

Link to comment

Dzaba, Kauboje, teras tezu u ekstrem. Uopste ti ne stoji to sto pricas, pogotovo jer ovde postoji konsenzus da je drzava (a kad kazem drzava mislim vlast, pa i elita) kriva sto ne postoje sistemski mehanizmi za finansiranje ovakvih tuznih slucajeva. Uostalom, to je i glavni razlog za postojanje zdravstvenog osiguranja, a to je da solidarno finansiramo skupa lecenja koja se javljaju u malom procentu. Kritika bi bila opravdana da je neko od predstavnika vlasti ili neko ko je blizak vlasti (ko bi mogao da utice na kretanja u zdravstvenoj regulativi) dosao i pozvao na ovakve palijativne mere. Onda ga naravno oteras u kurac krasni. Ovako, kad gori toj porodici pod nogama, kada neko izvrsi ovakav gerilski upad i opljune po jednoj zaista neizuzetnoj masovnoj navici, kritika koja se odavde upucuje nije na mestu. Nego, nije mi jasno zbog cega se JK ne kvalifikuje. Ona je jedna carica.

Link to comment
Dzaba, Kauboje, teras tezu u ekstrem. Uopste ti ne stoji to sto pricas, pogotovo jer ovde postoji konsenzus da je drzava (a kad kazem drzava mislim vlast, pa i elita) kriva sto ne postoje sistemski mehanizmi za finansiranje ovakvih tuznih slucajeva. Uostalom, to je i glavni razlog za postojanje zdravstvenog osiguranja, a to je da solidarno finansiramo skupa lecenja koja se javljaju u malom procentu.
Ajde meni neukom da neko objasni zašto nema para za ovakve operacije iz solidarnog zdravstvenog fonda, budžeta, bilo čega?Ova zemlja ima para za razne budalaštine, fondovi su uništeni svim i svačim, ali se za spašavanje dečijeg života ne može koristiti budžet.Zašto? Što je Miladin važniji od tog deteta? Što su razne pijanke naših ministara važnije od dece? Što je bitno da se kupe novi automobili, da se organizuje jebena proslava Milanskog edikta, a dete nije važno. Ja stvarno ne razumem ovu zemlju, i njen vrh™. U stvari razumem, pa mi je to još strašnije, što razumem sve kako funkcioniše, ko kome, ko šta, ko gde i ko kako.I onda se prosipa kofa™ po čoveku koji, kakav god da je, pokušava nešto da učini, umesto da se kofa™ prospe po čelnicima RZZO, po ministarki zdravlja, po prvom podpredsedniku vlade i njegovim satrapima.Nije Sergej problem, Sergej je čovek koji možda koristi problem sa samoreklamu, kao i gomila magaraca po netu. Problem se nalaizi negde drugde.
Link to comment

Koliko vidim mnogo ljudi se ukljucilo u akciju posle Sergejovog nastupa u VB-u. Videh malopre i navijacku grupu Firma. Nazovite ga ljigavcem, ali ova akcija moze da uspe. Da sam u prilici da se i ja ovako isfoliram i izljigavim kao on, i da me nakon toga pljujete, rado bih isto ucinio.

Link to comment

Krenuli i SMS-ovi sa nepoznatog broja da stizu....Iskreno mi malo smeta ovakvo napinjanje da budemo humani... Facebook aktivizam mogu da svarim, ovo sto je Sergej uradio zasluzuje naklon do poda jer je pokrenuo masu ljudi ali ipak slanje poruke na moj privatni broj u 1am mi je over the line

Edited by cartman
Link to comment
Svaka cast na humanosti, zelji da se pomogne i pokusaju osvjescivanja katatonicnih gledalaca srpske televizije. Prepoznavanje samoreklamiranja u tome mi je trazenje dlake u jajetu. Covjek se u najgledanijoj emisiji zakacio sa jednom od najmocnijih producentskih kuca u drzavi iz prvenstveno humanitarnog razloga. Kada je posljednji put neko uradio nesto slicno?
Nema tu nikakve velike hrabrosti.ST nije klijent Emousna, bas ga briga.A humanost vs. Veliki Brat, jasno je ko ce da dobije.Hrabrost je kada se 1991. u jeku rata Rambo Amadeus na TV (Beogradsko prolece) posrao po ratnim huskacima.
Link to comment
Koliko vidim mnogo ljudi se ukljucilo u akciju posle Sergejovog nastupa u VB-u. Videh malopre i navijacku grupu Firma. Nazovite ga ljigavcem, ali ova akcija moze da uspe. Da sam u prilici da se i ja ovako isfoliram i izljigavim kao on, i da me nakon toga pljujete, rado bih isto ucinio.
Može li mi se objasniti šta je tu isfolirano i ljigavo? Kada kažeš folira se hoćeš da kažeš da on ne želi da se pomogne tom detetu nego njemu?Da li se ST probudio 1 dana, shvatio da mu je cash flow presahnuo i pored reklame za domaćinski čips i da više nema para za marihuanu ™ by kojot i onda mu sinulo - ima bolesne dece pa će on tu da se ispromoviše. Onda će mu davati još reklama i filmova da radi i kojekavih promocija i eventova a i ket će da pojeftini. Je li tako bilo? Ljigavo je šta? Čujem da je nedavno uputio apel za pomoć detetu na običan način (ne znam koji) i reakcija je bila slaba, pa se onda okrenuo ovoj šok terapiji i to izgleda daje rezultata.
Krenuli i SMS-ovi sa nepoznatog broja da stizu....Iskreno mi malo smeta ovakvo napinjanje da budemo humani... Facebook aktivizam mogu da svarim, ovo sto je Sergej uradio zasluzuje naklon do poda jer je pokrenuo masu ljudi ali ipak slanje poruke na moj privatni broj u 1am mi je over the line
Mirno spavaj nano sve je zaključano.
Link to comment
I onda se prosipa kofa™ po čoveku koji, kakav god da je, pokušava nešto da učini, umesto da se kofa™ prospe po čelnicima RZZO, po ministarki zdravlja, po prvom podpredsedniku vlade i njegovim satrapima.
Radisa, ne razumem zasto obrces teze. Prvo, taj covek je prvi prosuo kofu™ krijuci se iza humanitarnih razloga. I to nije prosuo po RZZO ili predsedniku vlade (iako mu je etar to dozvoljavao) vec je svoj gerila minut iskoristio da se random i generalno posere po gledaocima VB (sto je jako popularno u poslednje vreme) bez da ih pita jesu li humani i ucestvuju li u ovakvim akcijama. On je, genijalan kakav jeste, pretpostavio da je sve to fukara i "odlucio je da im pokaze".Ja sam na ovom forumu a i u RL milion puta cuo normalne ljude koji (bas kao i ti u gornjem postu) govore o prioritetima i drzavi koja te prioritete ne postuje. A onda izadje neki zivcani samozaljubljeni majmun i jos jednom pomesa prioritete i odgovornost. Jeste, znam, uspelo je. Da li je uspelo zato sto smo humani ili zato sto se neko posrao nekome po glavi, pa se neki raduju sto su dobili potvrdu da su bolji od drugih? Racunam da nismo na tviteru ili fejsbuku (srecom nismo jer ovde vidim tek par zadusnih tetaka koje se sablaznjavaju nad svakom kritikom Velikog ST) te mozemo da govorimo normalno i hladne glave:zamisli da se ovaj gerila upad ponovo desi kroz mesec dana, sa drugim bolesnim detetom. Na identican nacin.Jasno je da bi ovaj odziv izostao uz komentare "eh, ovaj imitira Sergeja" ili "Sergej je to bolje uradio" sto i jeste poenta mog besa na ovakvu i slicne jednokratne humane akcije gde je operativac bitniji od povoda akcije. Hint: pogledaj akciju PPP-a od pre par nedelja. Kada bi se ponovila, odziv bi garantovano bio veci jer su se operativci nesto slabo busali u grudi i poturali pod nos ljudima svoju kurcevitu prirodu - vise se pricalo o povodu akcije nego o nasoj generalnoj nehumanosti i povrsnosti dok gori Hilandar. Edited by CowBoy
Link to comment

Cowboy, mislim da pričamo o različitim stvarima, tj, da smo na istoj strani.ST jeste izvršio gerila upad sa ciljem da skupi što više para i podigne medijsku halabuku. I uspelo je. Dali je to sistemsko rešenje. Pa, nije naravno, ali ono ne zaslužuje toliko posipanje govnima, jer jeste neko rešenje za tu devojčicu. OK, slažem se da će ovo da odmogne bilokakvoj sledećoj akciji, ali, sa druge strane, pomoglo je nekome. Bar jednoj jadnoj, maloj, devojčici.Meni najviše smeta što ovo nije iskorišćeno medijski da se napadne neko ko zaista jeste odgovoran za stanje u zdravstvu i to što devojčica i njeni roditelji moraju ovako da prose da bi joj spasli život. Smeta mi, isto kao i tebi, što se posipaju govna po VB, jer ta emisija nije ničim doprinela da mora da se prosi i moli za nečiji život.U stvari, smeta mi, isto kao i tebi, to što fucking internet zajednica™ ne napada koga treba, nego napada onog koga može, da li ST ili VB, i nije previše bitno, jer nijedan ni drugi nisu nimalo krivi za to što je zakazala država. Jedan je čak i probao da pomogne, možda samoreklamerski, možda napadno i bezobrazno, ali je pomogao. VB je tu, pa tu. ALi zašto niko ne zapita direktora RZZO-a zašto se ne mogu naći pare za ovakve stvari? Pa kad nemušto odgovori sa nekim bezobraznim stavom "znate vi koliko takvih ima", da mu se svi najebu majke. Ili SĐD da neko priupta? Me ne, RZZO je jebena država u državi. Eno ih, neće da daju nadoknadu ljudima koji voze svaki dan dete 170km na terapiju (ima vest u Blicu), jer dete nema pravo na terapiju. NEMA FUCKING PRAVO NA TERAPIJU!? Šta je sledeće, nema pravo na bilo šta jer čike u RZZO više vole da slupaju pare na sebe, nego na građane?E to je ono što mene jede, a ne ST, VB ili Amic i facebook aktivisti koji lepe uplatnice po svojim zidovima. To su sve usputne pojave jedne duboko pogrešne crte našeg društva.

Link to comment

VB je za mene u kategoriji spanskih serija i dostojan DM televizije, ali raja se pali i tu se kriju pare, a od neceg mora da se zivi pa je razumljivo.I kad drzis farmu svinja ne razmisljas o njihovoj inteligenciji nego kako da zaradis pare.A ercov je nasadio kategoriju najbrojniju i naj.... i to mi je drago.Humanitarni momenat je sasvim u redu i potpuno je opravdano iz tog razloga i napraviti i veci incident.Zar je uopste bitno sta uradis da ljude isamaras i malo ih osvestis.A da mu je samoreklama i nije neka. Kada momenat dodje koja ce ga producentska kuca pokrivati. Kao da Mura zaposlis u beloj kuci.Dobar potez ercova, stetan za njega i dobar za malecku.Drzava i zdrastvena zastita... O tome i mnogo loseg i mnogo dobrog. Najludje mi sto sam poceo da nalecem na privatnike koji nece da naplate.

Link to comment

Radisa nadam se da ti je jasno da nema govora o kako kazes "ali ono ne zaslužuje toliko posipanje govnima" i da ta tvrdnja jednostavno nije tacna.

Edited by bergasa19
Link to comment
Radisa nadam se da ti je jasno da nema govora o kako kazes "ali ono ne zaslužuje toliko posipanje govnima" i da ta tvrdnja jednostavno nije tacna.
Pa možemo o tome da raspavljamo, ja, eto mislim da je ST negde pri dnu liste ljudi, vezano za konkretni događaj, koji treba da bude posut govnima. Ti i Kauboj mislite drugačije, i to je OK. Ajde da vidimo, raspravljaćemo još dosta o ovome. Ne kažem da sam ultimativno u pravu.Ja ću da dignem temu gore na Društvo, nadam se da se time neće upropastiti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...