Jump to content
IGNORED

Sergej Trifunović i VB, licimur(tm) ili ne?


dillinger

Recommended Posts

... naravno, s obzirom na viralni kapacitet Sergej je devojcici dosta pomogao. I svaka cast na tome. Problem je jednokratnost:znas li Julijana koliko Hilandara gori u svetu trenutno? A mi pusimo, pijemo, jedemo, jebemo spavamo, citamo, vozimo se, putujemo i radimo sve te odvratne stvari bez saosecanja sa hilandarima koji gore.U cemu je poenta?Humanost je, za mene, vrlo intimna i osetljiva stvar. I niko me nece uciti humanosti tako sto ce izmedju mene i sebe staviti broj ziro racuna i time dokazati da je on faca a da sam ja stoka.Ovo je odgovor i Darkatraktoru.+1
pa vis u pravu si..zbog te njegove nadobudnosti mnogi nece uplatiti pare, u inat sergejevom pristupu <_< devojcicina sudbina je kolateralna steta naseg gadjenja prema ovakvim akcijama 'uterivanja solidarnosti'ma znam..i sama sam napisala javno malo ostriji stav, koji mozda implicira preptostavku da niko vec nije uplatio nista, al to se odnosilo generalno, na drustvo, inertnost, zbog hitnosti (jbt zivot je u pitanju, ona ne moze da ceka da se zdravstveni sistem i promeni i donira joj pare)meni je npr jezivo sto se banke nisu odrekla provizije na uplate za tu donaciju. a imaju diskreciono pravo, sefovi mogu da kazu - ok, nas deo ide na tu donacijuna kraju krajeva ko sigurno zna da li sergej uvece kad legne pomisli 'jao, iskoristio sam priliku za egzibicionizam i popularnost' ili 'jbg, zelim da ovo ima bar nekog, mozda i kljucnog udela'
Link to comment

ja ne volim moralne ucene ma sa koje strane dolazile. mislim da cu glasati za nekoga u VB-u u inat ovoj izdrkanoj spodobi koja je nicim izazvana resila da drzi moralne lekcije.sto se tice jednokratnosti, to je nazalost tacno. humanitarne akcije su dobre, ali pomazu u izolovanim slucajevima. bolje je da se stvori sistem u kome ce biti manje potrebe za humanitarnim akcijama, ali kapiram da Sergej nema dovoljno mozga da shvati da nije resenje u napusavanju kurcem gledalaca rieliti emisija, nego u necemu sasvim drugom - u politickom organizovanju u pravcu humanijeg sistema.za paranoike: ne govorim o komunizmu, vec o necemu sasvim elementarnom, o sistemu u kome ce obicnom narodu sopstveno dupe biti vaznije od toga da se zajebe neki Hrvat ili da se zabrani gej parada.

Link to comment
na kraju krajeva ko sigurno zna da li sergej uvece kad legne pomisli 'jao, iskoristio sam priliku za egzibicionizam i popularnost' ili 'jbg, zelim da ovo ima bar nekog, mozda i kljucnog udela'
na danasnje molbe medija da prosiri svoju pricu i tako dodatno ojaca pritisak na ovu zemlju (drzavu, gradjane..) da se obezbede pare za Tijanu, Sergej nadrkano odgovara sa "nemam sta da kazem, sve sam rekao", a ponekom i manje biranim recima. humanista :)
Link to comment

sistemskog rešenja ovakvih situacija će biti kada nezaposlenost bude bila 5% a prosečna plata 1000€ onda ćemo konačno zaposliti dovoljan broj lekara i dovoljno njih poslati na specijalizacije i kupiti dovoljno opreme za sve bolnice

Link to comment

Jadni VB i cela siromasna organizacija iza njega..napada ih Sergej iz sebicnih razloga i kako bi promovisao sebe.Mehanizam po kome funkcionise zdravstvo se ovde gotovo izvesno nikada nece promeniti..sto zbog nedostatka para sto zbog nedostatka volje. Ne znam kako poruke za promenom sistema, koje se ovde decenijama slusaju i u sebi vazda sadrze "moramo" i "trebamo" a redovno nemaju nikakav efekat mogu da budu ucinkovitije od poziva za brzom pomoci devojcici kojoj je stanje vise nego dramaticno. Inace..nazivati poziv za pomoc trecem licu moralnom ucenom..pa ne znam, ne mogu lepim recima da komentarisem.Postoji li uopste iko na javnoj sceni Srbije ko bi mogao da apeluje za pomoc nekome..a da ne bude ispljuvan ? Cini mi se jok..sportisti su ponekad pijani a cesce sabani, pisci su politicki opredeljeni, glumci su pijandure i uvaljuju nam gluposti kroz reklame, voditeljke su prostituke. Ako se ne dao Bog razbolim, bolje da angazujem nekog rumunskog reditelja ili bugarskog dizaca tegova da agituju za pomoc..valjda oni mogu da dotaknu osetljive dusice PPP pucanstva.

Link to comment
Inace..nazivati poziv za pomoc trecem licu moralnom ucenom..pa ne znam, ne mogu lepim recima da komentarisem.
pa jeste moralna ucena kad to uradis na ovaj nacin, a ti komentarisi kakvim god recima hoces. "stoko, daj pare za humanost umesto da ih bacas na medijski sund".kao da je Tasovac smisljao humanitarni apel, jbt.vidi, ja nisam boleciv covek, to sto Sergej uzima malu Tijanu u usta ne obavezuje me da menjam misljenje o njemu (a mislim da je bezobrazni egzibicionista). a drugi pasus ti je jednostavno bezobrazan. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
vidi, ja nisam boleciv covek, to sto Sergej uzima malu Tijanu u usta ne obavezuje me da menjam misljenje o njemu (a mislim da je bezobrazni egzibicionista).
Apsolutno..ni moje misljenje o njemu nije sjajno, ma daleko od sjajnog.Ali bitnija je poruka od coveka koji je nosi. Ni snarc ni Dabovic niti bilo ko odavde nije imao taj medijski prostor koji je Sergej dobio sinoc..iskoristio ga je na plemenit nacin. Cela akcija sigurno ne bi dobila danasnji publicitet, neophodan da se nesto desi, da on ovo nije uradio juce.Necu poceti da ga obozavam..ali jako cenim to sto je uradio.
Link to comment

na kraju se verovatno svodi na to da je verovatno bolje da je to uradio nego da nije. s druge strane, sama poruka "umesto da glasajte za vb pošaljite novac tijani" je verovatno isto bolje da se desila nego da nije, ali ostavlja taj neki jadan moralizatorski ukus u ustima.

Link to comment
... niti bilo ko odavde nije imao taj medijski prostor koji je Sergej dobio sinoc...
Masovno poseravanje po glavama ljudi sa moralnih visina ce vazda da ima publicitet u Srbiji, i ne samo u Srbiji.Mislim da nezdravi masni Chipsy ima dnevni promet od oko recimo 150 000 eura, sto VB od SMS poruka ne zaradi nedeljama. Ne kapiram kako Sergej bira prioritete. Skupi Chipsy mu je do jaja a gledaci besplatnog VB su majmuncine.Baci na papir. Edited by CowBoy
Link to comment
na danasnje molbe medija da prosiri svoju pricu i tako dodatno ojaca pritisak na ovu zemlju (drzavu, gradjane..) da se obezbede pare za Tijanu, Sergej nadrkano odgovara sa "nemam sta da kazem, sve sam rekao", a ponekom i manje biranim recima.humanista :)
pa jeste fail sto nije prvo opljuvao drzavu, sistem, nego osudio ucesnike i napusio gledaoce VB-a. da je rekao - kad vec zivimo ovde a nemamo mogucnosti/muda/stagod da promenimo stanje onda bar da pomognemo sto cemo pare za glasanja za Vb usmeriti u ovu hitnu akciju..al verovatno mu je bilo efektnije i skandaloznije da dodje u njihovu emisiju i njih opljuje, jace i dalje se cuje i prepricavae sad jel on to uradio zbog efekta (odziva) il da se prica o njemu kako ima muda ne znam i ne ulazim u to.,.
Link to comment

ne bih da branim ST ali opljunuo je državu, spomenuo je date pare za Miladina Kovačevića koje su mogle spasiti život devojci koja je pre par meseci umrla zbog nedostatka para za operaciju.problem u ovom konkretnom slučaju je brzina, nema se vremena za organizovanu akciju, novac je potreban odmah. juče.efekat neće izostati, a to je ono što je najbitnije.Btw imam prilično ličnih razloga da mi se ST gadi. ali koka...zrno...Ubo je ovog puta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...