Jump to content
IGNORED

Kancer u Srbiji - osiromašeni uranijum kao izazivač


Frile

Recommended Posts

pa ja sam genetiku slušao kao jedan usputan i kratak predmet, zanimljivo mi je kada čujem razmišljanja o konceptu, mada ja od toga nemam neku praktičnu primenu
nothing in biology makes sense except in the light of evolution -_-lol za ljude sa interneta :)
Link to comment
  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aineko

    17

  • Indy

    16

  • fragand

    14

  • Agni

    12

Top Posters In This Topic

Ko to smatra?
Po Zapadnoj Evropi sam cesto slusao price kako sve vise i vise ljudi, pogotovo mladih, oboleva od raka, a za sta se ima kriviti izlozenost raznim vrstama zagadjenja tipicnih za savremeno drustvo. E sad, te zemlje bi trebalo da imaju precizne statistike o stopama raka, recimo za poslednjih 50 godina, - da li neko zna, mislim na ljude iz struke, da li ima neke istine u tim pricama (ako ne racunamo efekat starenja stanovnistva, uticaj pusenja i slicno)? Edited by Radagast
Link to comment

A posto svi imaju pitanja, evo i ja da pitam, ko je u vreme faraona njima kontrolisao sadrzaj npr. mikotoksina u hrani (da ne pominjem ostale, cak i gadnije, skroz prirodne produkte)... BTW. mumije tesko da su reprezentativni uzorak stanovnistva starog Egipta, ne zvao se ja Indijana Dzons. EDIT. Da, i gde se dede podatak o prosecnoj zivotnoj dobi tih mumija prilikom upokojenja. Znamo da je kralj tut bio tinejdzer kad je balsamovan.Ova profesorka je verovatno assistant-professor, pa su skratili, a cenim da joj je background u social science, bez da guglam.EDIT2. Moja malenkost je prilicno iritirana navodnim autoritetom izvora sa linka koji je objavila krpa poznata kao Telegraph (uk). Treba njima 10 Ben Goldacrea u Britaniji, vidim ja.

Edited by Indy
Link to comment
Po Zapadnoj Evropi sam cesto slusao price kako sve vise i vise ljudi, pogotovo mladih, oboleva od raka, a za sta se ima kriviti izlozenost raznim vrstama zagadjenja tipicnih za savremeno drustvo. E sad, te zemlje bi trebalo da imaju precizne statistike o stopama raka, recimo za poslednjih 50 godina, - da li neko zna, mislim na ljude iz struke, da li ima neke istine u tim pricama (ako ne racunamo efekat starenja stanovnistva, uticaj pusenja i slicno)?
stopa otkrivanja raka jeste znatno veca (nemam precizne podatke, ali citala sam ovde), ali posto su se dijagnosticke metode promenile, gotovo je nemoguce reci da li je porasla i stopa oboljevanja.
Link to comment
ko je u vreme faraona njima kontrolisao sadrzaj npr. mikotoksina u hrani (da ne pominjem ostale, cak i gadnije, skroz prirodne produkte)...BTW. mumije tesko da su reprezentativni uzorak stanovnistva starog EgiptaDa, i gde se dede podatak o prosecnoj zivotnoj dobi tih mumija prilikom upokojenja. Znamo da je kralj tut bio tinejdzer kad je balsamovan.
+ 3 tj +1 za sva tri pitanjaej sto hiljada godina, kakva li je to reprezentativna analiza?ja bih bila zadovoljna i sa usporedbom sa 100 prethodnih godina.
Ova profesorka je verovatno assistant-professor, pa su skratili, a cenim da joj je background u social science, bez da guglam.
sto si bezobrazan :D
Link to comment
sto si bezobrazan :D
Kad bi tek mogla da vidis dim sto mi izlazi na usi od besa... Ajd sto lupetaju kojekakvi "vrachovi", nego profesor sa prilicno dobrog univerziteta, e pa to je malo previse. (BTW. Nije skroz nemoguce da je novinar malcice "ulepsao" izjave doticne profesorke, pa joj se u tom slucaju izvinjavam, ako slucajno ovo cita i zna srpski).
Link to comment
A posto svi imaju pitanja, evo i ja da pitam, ko je u vreme faraona njima kontrolisao sadrzaj npr. mikotoksina u hrani (da ne pominjem ostale, cak i gadnije, skroz prirodne produkte)... BTW. mumije tesko da su reprezentativni uzorak stanovnistva starog Egipta, ne zvao se ja Indijana Dzons. EDIT. Da, i gde se dede podatak o prosecnoj zivotnoj dobi tih mumija prilikom upokojenja. Znamo da je kralj tut bio tinejdzer kad je balsamovan.Ova profesorka je verovatno assistant-professor, pa su skratili, a cenim da joj je background u social science, bez da guglam.EDIT2. Moja malenkost je prilicno iritirana navodnim autoritetom izvora sa linka koji je objavila krpa poznata kao Telegraph (uk). Treba njima 10 Ben Goldacrea u Britaniji, vidim ja.
Da si gledao egipatskog indijanu dzonsa znao bi da su se mumicifirali mnogi slojevi. I te kako su istrazivali i nemumicifirane radnike koji su pravili piramide i umirali su od profesionalnih oboljenja svog kicmatrans posla, ali ne i od gladi. Raportovan si kod Simeta zbog mizoginije prema znanstvenicama.
Link to comment

pocela da citam knjigu... vidim vec na pocetku da sam nehotice dodala nulu u glavi, te da je rec o desetak hiljada godina pre danasnjice. inace fokus je na promenama u genima u novijoj istoriji, tako da je kelt verovatno na dobrom tragu kad kaze da se ispitivanje raka na osnovu kostiju radi putem trazenja genetskih markera.

Link to comment

Sad znam zašto i ne posećujem topike van serija, književnosti i sporta. Zato što tu uvek zateknem stručnjake i stručnjake koji o svemu sve znaju. Nemate pojma o raku, ja ću vam reći šta je rak.Rak je kada napipaš ono nešto tvrdo tamo gde ne treba da ga bude,Onda otrčiš kod doktora, jer nisi zaostala seljančura, već prosvećena i obrazovana žena ( inače potpuno zdrava i u punoj snazi, imala sam tada 37 godina).Onda te malo pregledaju pošalju od jednog konzilijuma do drugog i tećeg raznoraznog snimanja.Onda opet konzilijum,E onda to govno začudi doktore, kako brzo napreduje.Onda počinje lečenje.Onda sebi postaviš krucijalna pitanja, koja se tiču dileme da li sahrana ili kremacija, šta će moje da više pogodi.Zašto neću videti kako mi sestrić raste.Onda operacija, radikalna.Onda nastavak lečenjaOnda poslednja hemoterapija, osma, kadad sam izgubila broj koliko puta sam povraćala, a na kraju povraćaš dušu, jer nema više ničega u želucu.Rak je kada od plate dobiješ 65% jer si na bolovanju.Rak je kada dobiješ lekove koji ti izazivaju prevremeni klimaks, pa ti je na temperaturi, kada se normalan svet smrzava, tebi toplo.Rak je kada na čistinu ispliva koliko ti znače porodica i prijatelji.A da li sam ga dobila od obogaćenog uranijuma, Černobilja ili emulgatora u hrani, i da li sam u životu pojela koji kilogram čokolade više no što sam trebala, tako mi je svejedno.To je rak.Ja sam moj ostavila iza sebe, odavno. :)

Edited by Arkadija
Link to comment

U poslednjih stotinak godina imamo drasticno produzavanje ljudskog zivota, sto znaci da je populacija u proseku mnogo starija. Valjda je logicno da je mnogo vise oboljevanja od raka, srcanih oboljenja i sl.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...