Jump to content
IGNORED

Kancer u Srbiji - osiromašeni uranijum kao izazivač


Frile

Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aineko

    17

  • Indy

    16

  • fragand

    14

  • Agni

    12

Top Posters In This Topic

Jeb** ljude, ali ovo sa štenadi je strašan podatak ako je tačan!Gospođu sam do sada izuzetno cenio, ali posle ove tvrdnje ne znam šta da mislim.Ako za ovo ne da tačan izvor za mene više ne postoji.

Link to comment

moj pas je uvek imao dobru krvnu sliku na sistematskom pregledu.nisam citala vedranine knjige ali neki ljudi koje cenim su otkidali za njom kad se pojavila. u poslednje vreme sam procitala nekoliko tekstova, i gospodja mi malo vuce na imbecila?

Link to comment

Jeste, nema se para za pracenje 180 vojnika u cijoj su blizini eksplodirale granate sa uranijumom, ali se precizno zna evolucija stope leukemije kod malih pasa. U Srbiji.

Link to comment
Jeste, nema se para za pracenje 180 vojnika u cijoj su blizini eksplodirale granate sa uranijumom, ali se precizno zna evolucija stope leukemije kod malih pasa. U Srbiji.
samo razmisljam na glas (dakle, samo kazem, ne tvrdim nista :) ) - ali ako bi pretpostavili da stvarno postoji nekakva politicka volja da se iz nekog razloga ova prica zataska, onda ima logike da bi se lakse doslo do podataka o leukemiji kod malih pasa nego kod vojnika koji su bili na licu mesta.medjutim:
prema podacima do kojih je došla "u Srbiji mali psi sedam puta više umiru od leukemije, nego pre bombardiranja"
kako je dosla do podataka? ovo je ono sto sam vec pominjala - kamo peer-reviewed studije za bar neke od ovih 'podataka' u Srbiji kojima se razbacuje kako ko stigne?
Link to comment

Meni je uopste neverovatno da je u Srbiji, koja je (bez obzira koliko je ovde nekad pljuvali) 1 evropska zemlja i barem negde u sredini, ako ne i gornjoj polovini, po svim vaznim kriterijumima kada se pogleda svet u celini, toliko tesko doci do jako bitnih podataka (a ponekad je i izvesno da uopste ne postoje).Pa sta rade sve te silne i presilne drzavne organizacije. Znam da su placeni 3 kikirikija mesecno, ali ipak, tesko je razumeti da se ne mogu naci pouzdane stope raka (ili, na sasvim drugu i manje vaznu temu, tacan broj ljudi koji su emigrirali).

Link to comment

mozda treba da se dosetis da potrazis na engleskom radnom jeziku casopisa koji objavljuju takve stvari. mnogi podaci ne postoje za celu srbiju jos od ustava 1974. taj kancer mozga nikad nije resen i opet je eskalirao za botine vladavine.Desava se ono sto sam pomenuo u raspravi o zabrani pusenja rast raka pluca kod zena iako pada broj pusacica. muskarci su malo povecali duzinu zivota pa sad stizu da umru od raka prostate a ne od kardiovaskularnih ili neuroloskih bolesti koje se bore za prvo mesto na listi. Ali trend je da rak ipak postane no.1 kao u razvijenim zemljama. Ne znam da li pratis ali govori se o vakcini sa Kube za rak pluca, ali nisam video u novinama da se ista prica o vakcini protoiv papiloma virusa. Ne bi lesinari sa B92 uskocili u vagon da rak dojke nije bas onako zestok problem u Srbiji.Beograd je dostigao broj kola po glavi kao veci svetski centri prosto nigde ne mozes u gradovima mnogo vise kola da naguras i sreca je da postoji tzv Euro standard motora ne bi moglo da se dise da su kola na Euro 2 nego je vecina barem Euro3 minimum za polovnjaka koji sme da se uveze. Slicno je i u drugim gradovima na tzv koridoru 10 shodno tome rak pluca je na prvom mestu i razvaljuje. Rzvoj drzava na jugu Jevrope prati i trend raka.emigriralo je daleko manje nego se trubilo i nije bas neki veliki odliv mozgova. posto su nam nemci lupili rampu bar jos desetak godina ce ljudi ziveti u srbiji posle cemo biti jedna bugarska.

Link to comment
Meni je uopste neverovatno da je u Srbiji, koja je (bez obzira koliko je ovde nekad pljuvali) 1 evropska zemlja i barem negde u sredini, ako ne i gornjoj polovini, po svim vaznim kriterijumima kada se pogleda svet u celini, toliko tesko doci do jako bitnih podataka (a ponekad je i izvesno da uopste ne postoje).Pa sta rade sve te silne i presilne drzavne organizacije. Znam da su placeni 3 kikirikija mesecno, ali ipak, tesko je razumeti da se ne mogu naci pouzdane stope raka (ili, na sasvim drugu i manje vaznu temu, tacan broj ljudi koji su emigrirali).
Teoretski, valjda imaju registar dodeljenih JMBGova i rešenja o državljanstvu i umrlih lica, koji bi mogli da uporede sa rezultatima svežeg popisa (u kome kažu da oko 300000 ljudi živi u inostranstvu, ali kapiram da su to ljudi koji su otišli dok im je ostatak porodice ostao pa je imao ko da ih prijavi popisivaču, a nisam sigurna da se vide i npr porodični odlasci).Na temu statistike u Srbiji, ja se sećam kad je svojevremneo bila ona akcija Majka Hrabrost da je Branka Stamenković istraživala smrtnost porodilja u Srbiji. Postojala sa dva tela koja vode evidenciju, i dva različita broja, od kojih ni jedan spisak nije uključivao npr jedan od slučajeva koji je punio novine te godine.
Link to comment
Ne bi lesinari sa B92 uskocili u vagon da rak dojke nije bas onako zestok problem u Srbiji.
dakle, cisto da iz gomile budalastina koje si nalupetao, po obicaju, izdvojim najgnusniju.
Link to comment
gama zracenja nema sto bi valjda znacilo da je sve dobro
osiromaseni uranijum je zapravo poprilicno cist izotop U238 (iz kog je izvuce U235 koji ide u reaktore/bombe, te je zato osiromasen).U238 zraci iskljucivo alfa-cestice, te gama radijaciju i ne mozes detektovatialfa zracenje nije opasno dokle god je izvor van tela posto ih zaustavlja vec i odeca (odatle idu i tvrdnje americkog DoD da je osiromaseni uranijum bezbedan, sto i jeste uglavnom tacno za one koji barataju neupotrebljenom municijom)ali je problem kada se U238 raspe pri udaru u cestice dovoljno sitne da mogu uci u organizam, gde onda deluje i radijacija urana i (ovo me je iznenadilo) njegova ogromna hemijska toksicnostposto je vreme poluraspada urana ogromno, jednom kontaminirano podrucje ostaje kontaminirano i moze dalje siriti kontaminaciju (kroz hranu i vodu)minimizacija njegovog dejstva na verovatnocu pojave raka je jednako jadna kao i njegova upotreba kao univerzalni izgovor zasto je doslo do rakai konacno, nije on jedini uzrocnik raka koji nam je ostao nakon bombardovanja: boga pitaj sta je sve izletelo iz razvaljenih rafinerija i elektropostrojenja, a njih je bilo po celoj srbiji.
Link to comment
moj pas je uvek imao dobru krvnu sliku na sistematskom pregledu.nisam citala vedranine knjige ali neki ljudi koje cenim su otkidali za njom kad se pojavila. u poslednje vreme sam procitala nekoliko tekstova, i gospodja mi malo vuce na imbecila?
gospodja pokusava da bude polemicni intelektualac, ali joj jedino polazi za rukom da bude obicna balkanska lenstina kojoj je lakse da izmisli neki podatak nego da se bavi primarnim poslom intelektualca - citanjem.
Link to comment

Ja samo da izjavim za dnevnik da sam danas sahranio babu po majci koja mi je bila kao druga majka. Pre tri nedelje je otisla u bolnicu zbog upale pluca i nije nam se vratila. Dijagnoza kancer jajnika koji se prosirio svuda a najvise na pluca od kog je i umrla. Ocu da kazem da je rak jedno govno a sad odo da spavam mozda je i sanjam.Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...