Jump to content
IGNORED

Kancer u Srbiji - osiromašeni uranijum kao izazivač


Frile

Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aineko

    17

  • Indy

    16

  • fragand

    14

  • Agni

    12

Top Posters In This Topic

boga pitaj sta je sve izletelo iz razvaljenih rafinerija i elektropostrojenja, a njih je bilo po celoj srbiji.
Ja mislim da je ovo daleko veći problem nego municija sa A-10 koja se koristila na ograničenom području.U tadašnjoj "Zastavi" su razvalili nekoliko transformatora punih PCB-a, priča se po gradu da dobar deo radnika koji su radili na raščišćavanju ruševina danas nije među živima.
Link to comment

saucescemerili B i G, ako ima A onda ima i B i G, znaci A posredno i rezultati su odlicni, radijacija ide do prirodne i u ovom slucaju oko je oko 3, znaci nema neke posebne radijacije zbog bombardovanja

Edited by fragand
Link to comment

i popricasmo malo oko toga otkud povecan broj kanzera a nema radijacijeradilie su neke strucne sluzbe i te analiza, ali je sve to nesto sivokada se radi jedan sumnjivi uzrocnik ne moze da se uspostavi veza, ali vise to vec pocinje da biva zanimljivopomenute vec rafinerije i trafoi..zatim migracija zagadjenog materijala, recimo valja prati povrce u vodi dugoi sto se tice mleka afla je problematican za otkriti, i moze se koristiti mleko ako na vrh kasikice one za espreso sipas zeolita pa sipas u litar mleka promuckas i ostavis da odstoji 5mine: i izbila frka kod druge ekipe kad sam zatrazio pomoc, pitao sam posto su oni detektovali neko sranje u vazduhu pa su mislili da sam ili kriv za to, ili moja firma, ili radim za neku NVO koja zna nesto, uglavnom se to smirilo

Edited by fragand
Link to comment
ako pogledas pdf koji sam ostavio, videces da su, upravo radi kontrole nalaza, radili istrazivanje i na sto hiljada italijanskih vojnika koji nisu bili u bih. nije da se nadam da ces to i uraditi... :D
Ima li u kojim je bazama kod kuce bila stacionirana ova okupatorska bagra?
Link to comment
i popricasmo malo oko toga otkud povecan broj kanzera a nema radijacijeradilie su neke strucne sluzbe i te analiza, ali je sve to nesto sivokada se radi jedan sumnjivi uzrocnik ne moze da se uspostavi veza, ali vise to vec pocinje da biva zanimljivopomenute vec rafinerije i trafoi..zatim migracija zagadjenog materijala, recimo valja prati povrce u vodi dugoi sto se tice mleka afla je problematican za otkriti, i moze se koristiti mleko ako na vrh kasikice one za espreso sipas zeolita pa sipas u litar mleka promuckas i ostavis da odstoji 5mine: i izbila frka kod druge ekipe kad sam zatrazio pomoc, pitao sam posto su oni detektovali neko sranje u vazduhu pa su mislili da sam ili kriv za to, ili moja firma, ili radim za neku NVO koja zna nesto, uglavnom se to smirilo
Ti si iz medicinske struke? Da li je to za zeolit i aflatoksin nadrilekarski mumbo jumbo ili naučno proverena čićnjenica?Tražio sam po netu ali nisam našao relevantnu priču ni objašnjenje kako to zeolit "upija" otrove na takav način. OK, koristi se u filterima, ali na sasvim različit način, nikako tek tako da se razmuti i ostavi i sam od sebe pokupi otrove.
Link to comment

još početkom 2000. je statističkom analizom predviđeno da će broj obolelih od kancera u Srbiji da se uvećava i to se zbiva još od osnivanja instituta za onkologiju tamo negde 1924. Pitanje ne glasi (samo) "zašto se povećava" nego "da li je povećanje veće od ranije predviđanog". A veliki je problem što nemamo relevantne podatke, registri nekih oblika raka nisu ni postojali do pre tri godine. Drugo, ne valja nam ni opšta statistika i svi podaci koje uzimamo kao relevantne su preuzeti od nekih drugih zemalja, što bliskih što udaljenih, a i kada to dođe do medija svi barataju apsolutnim brojevima a ne stepenima standardne devijacije. "Smanjuje se broj žena pušača", a da li je u Srbiji baš to tako... Novine su u stanju da graknu "truje nas uranijum", a niko se ne seti da pomene hiljade grilova za roštilje sa skorenom čađi na šipkama.

Link to comment
Ti si iz medicinske struke?Da li je to za zeolit i aflatoksin nadrilekarski mumbo jumbo ili naučno proverena čićnjenica?Tražio sam po netu ali nisam našao relevantnu priču ni objašnjenje kako to zeolit "upija" otrove na takav način. OK, koristi se u filterima, ali na sasvim različit način, nikako tek tako da se razmuti i ostavi i sam od sebe pokupi otrove.
Ne, ja sam sa broda ludaka.I stvarno, ko sam ja da mogu nesto da savetujem. Uzmite taj zaolit sa debelom rezervom, dok se negde zvanicno ne potvrdi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...