Jump to content
IGNORED

drumski ratnik / road rage


Indy

Kakvo vas ponašanje vozača najviše nervira?  

69 members have voted

  1. 1. Izaberite jedno:

    • Zakasnelo prestrojavanje na silu (guranje)
    • Vožnja samo maks. dozvoljenom brzinom u spoljašnjoj ("brzoj") traci
    • Nedavanje migavaca prilikom prestrojavanja/izmene traka
    • Agresivno ponašanje pri parkiranju
    • Biciklisti koji se ne obaziru na pravila vožnje
    • Spora vožnja (ispod dozvolj. brzine)
    • Vozači na telefonu koji ne obraćaju pažnju na saobraćaj
    • Nepoštovanje minimalnog odstojanja između vozila


Recommended Posts

Ja koristim sirenu u proseku 2-3 puta godisnje, bas jako retko, ali se zato otprilike svaki put izderem na one koji mi sviraju, cesto i kad je moja greska, osim sto tad uz psovanje i podignem ruku u znak izvinjenja, da ne ispadnem bas totalni olos. Mnogo puta sam bio u situaciji da neko pravi zastoj bespotrebno ali sam toliko smiren da mogu da sacekam, vodeci se onom narodnom - nikud srecan zakasnio nije. A opet, kad meni sviraju obicno ekspresno jebem mater, napusavam kurcem i slicne gadosti. Jebiga.

Link to comment
  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tale

    36

  • Indy

    28

  • čekmeže

    23

  • ivy

    22

tacno se vidi da nemate pojma o cemu radisa i ja hejtujemo...

 

 

nastavite da postojite..

 

 

Ne znam za ostale ali ja se nisam nadovezao direktno na vas hejt (manje-vise ste u pravu, osim sto ja cak ni u takvim situacijama ne trubim jer se ljudi uglavnom trgnu jako brzo, znam jer se i meni desava da odlutam u mislima) nego generalno na koriscenje sirene u saobracaju. Po meni je opravdano samo kad je neka frka, recimo kad se neko isparkirava™ a ne gleda pa da mu se tako stavi do znanja da zakoci i saceka, i ima tako jos primera dosta... dok je sviranje da neko pozuri bezveze, bar meni. Naravno, moram da se ogradim u startu i da kazem da ne radim neki bitan posao niti imam zenu i decu pa valjda zato skoro nikad i nisam bio u situaciji da moram da zurim  :unsure:

Link to comment

Postoji razlika izmedju naleganja na sirenu i kratkog i brzog truba kojim se cesto bune spavalice iz sanjarenja.

 

Inace, mogu da potvrdim to za NS, najsporiji vozaci na svetu, srecom tamo idem samo na neku bleju pa nigde ne zurim i spreman sam da ih istrpim. Ali ako na semaforu skrene levo vise od 2 automobila po turi pada sneg.

Link to comment
ako na semaforu skrene levo vise od 2 automobila po turi pada sneg.

 

 

 

 

o tome ti pricam

 

ja spadam u te kratko i brzo trubljenje ali me nervira sto je uopste potrebno i to vise puta na dan

 

evo danas gledam..u prvu se ubacuje tek kada se zeleno vec upalilo,mozda im treba objasniti za sta sluzi i to zuto tu.. ili u koloni ako je auto ispred vec dobro odmakao..nista ljudi iza,ne postoji niko.. kao da su sami na svetu..

Link to comment

Postoji razlika izmedju naleganja na sirenu i kratkog i brzog truba kojim se cesto bune spavalice iz sanjarenja.

 

Inace, mogu da potvrdim to za NS, najsporiji vozaci na svetu, srecom tamo idem samo na neku bleju pa nigde ne zurim i spreman sam da ih istrpim. Ali ako na semaforu skrene levo vise od 2 automobila po turi pada sneg.

Cenim da ti je poznato da se na svim glavnim saobraćajnicama u gradu prvo pali zeleno za levo kroz koje prođe barem 4-5 automobila. Kada se upali zeleno za pravo, u raskrsnici ostane još dva-tri automobila za levo koji posle prođu. Nikav sneg nisam primetio.

U NSu se vozi 50, neko sporije neko brže.

Link to comment

Postoji razlika izmedju naleganja na sirenu i kratkog i brzog truba kojim se cesto bune spavalice iz sanjarenja.

 

 

 

Naravno, ovo je jasno kao dan. Na ovo drugo se ne odgovara psovkama i deranjem nikad.

Link to comment

Evo situacije (koja se meni desila nekoliko puta):

 

Stojis na crvenom, ispred tebe jedna kola.  Zeleno se pali, nista se ne desava, kola ispred tebe stoje.  Ti vozacu ispred dajes neki razumni for, da se razbudi, otrezni, prene, opasulji da krene.  Brojis u sebi do 5, polako sa onim "Mississippi" izmedju svakog broja.  Za to vreme mozes da uocis da vozac ispred tebe gleda u svoj telefon i lagano/lezerno kucka e-mail/sms poruku.  Posle 5 Mississipi udaris kratku trubu, ono 1 sec max.  Ablendovanje, mahanje rukama, nikakvo vizuelno signaliranje nema smisla jer su coveku/zeni oci prikovane za display telefona.  Kratka truba izaziva paznju vozaca ispred, on/ona dize glavu, ti si srecan, ocekujes da krene, sve ce biti OK.  Medjutim, umesto da krene, on/ona ti samo odmahne rukom (prevod "sta me smaras, vidis da kucam poruku") i nastavi ladno da kuca.  Sta sad ti da radis?

Link to comment

 Sta sad ti da radis?

Ništa.

 

(To naučiš kad ti je vožnja svakodnevni, višesatni, deo posla. Kad bih se svaki put nervirao zbog takvih budala, završio bih odavno karijeru, ako ne i egzistenciju...)

Link to comment

kako mi je tip danas istrčao između busa i još nečega masivnog u krajnju desnu koja se kreće jer ima uslovno. misim ja sam prikočio instantno, al on koji je mačiji refleks, izvijanje i odgurivanje od vazduha izveo...čist cgi. 

 

grad je pun radiša i ajvija, treba biti jako oprezan. 

Link to comment

car saobraćajac juče reguliše saobraćaj na raskrsnici svetogorske i takovske. takovska ka gore puna, jedva mili polako. i otvoren je semafor. i glupan pandur pušta da se raskrsnica napuni u smeru ka bulevaru, iako se videlo da zeleno trepće i da se nema kud. i onda ni ovi iz bočnih ne mogu da prođu. svi stoje I SVI TRUBE JEBALA VAS TRUBA, NABIJEM VAM JE JE U DUPE. ko da će trubljenje pomoći.

 

takođe mnogo volim one pametnjakoviće koji u pet popodne hoće da skrenu iz takovske u svetogorsku kad idu od gore. to je tek raj za uši, kad svako iz novonastale kolone smatra da mora da opomene dileju.

pa taj da nije dileja to ne bi ni pokušavao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...