Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

vratila sam se ziva i nepovredjena sa svog prvog trejla/trekinga

http://www.outdoor.hr/pag-star-trekk

 

bila sam u aktiv kategoriji, 16 km. ocekivala sam da ce biti setnja i trckaranje, mnostovo zabave i smeha, a posle prvih laganih sat i po svrckanja, kad smo se razdvojili od lajt kategorje, zavrsila sam 5 sati u surovom kamenjaru uceci za pasku ovcu. sto puta sam sebi opsovala sve po spisku i sta mi je to trebalo u zivotu. poskoci, kojih ima na pagu i kojih sam se bojala pre nego sto sam krenula, su mi postali najmanji problem, nisam vise razmisljala o njima, osim kad mi je proslo kroz glavu, jbte, sto me ne ugrize poskok, helikopter bi dosao po mene i spasio me ove bede. bukvalno sam se borila za svaki korak u ostrom kamenju, skrapama. ne smes ni da padnes, jer je kamenje ostro i sece ruke. nije postojala ni opcija odustajanja, posto nemas gde da odustanes, nema ceste, samo divljina, a hoces ici napred ili nazad, jednako je sranje. srecom, sudbina mi je poslala andjela cuvara koji me je vukao, hrabrio, pokazivao gde i kako da stanem, kako da preskocim suhozid opasan bodljikavom zicom (brate, to je 10 minuta bilo ubedjivanje, mozes, nece ti biti nista, neces ostati na zici, nece te probosti, mozes, vidi kako ja, mozes, hajde, hajde...). da nije bilo andjela, ostala bih tamo da umrem. i osusim se kao putokaz buducim generacijama :D nisam nosila specijalnu obucu (koju ni nemam), nego sam ponela stare patike za trcanje. pokazalo se da su mi bile dobar izbor, djon je bio dovoljno mekan da osetim kamen, i nisu proklizavale. al posto sam znala da nisu patike za kamen, sve vreme sam bila u frci da cu proklizati i pasti. nisam. 

pag je inace retko ruzno ostrvo, ovo sto je napravio covek. a ono sto je delo prirode, surovo je, negostoljubivo, i naziv trke life on mars, tribjut bouviju je prikladan.

sve je sepija kamuflazno, nema zelenila, cak su i ovce kamuflirane, tesko ih je primetiti u kamenjaru. 

ne mogu reci ni da sam uzivala u lepoti prirode, jer nije bilo prilike. sve vreme gledas u kamenje, trazis mesto za sledeci korak, ako se i ispravis, ne smes da se okrenes jer gubis ravnotezu... 

bilo kako bilo, ja prezivela. to racunam ko da sam pobedila :) celendzer pobednik je u cilj utrcao krvav, razbijene glave, vodili su ga na sivenje u bolnicu, posle je zakrpljen didzejisao celu noc.

1000 prijatnih ljudi, odlicna ekipa, odlicna organizacija. 

 

sledeca trka je trejl na krku. bice lakse :)

 

http://www.outdoor.hr/adria-spring-trail

Link to comment

 poskoci, kojih ima na pagu i kojih sam se bojala pre nego sto sam krenula, su mi postali najmanji problem, nisam vise razmisljala o njima, osim kad mi je proslo kroz glavu, jbte, sto me ne ugrize poskok, helikopter bi dosao po mene i spasio me ove bede. 

 

:D

Vidiš da možeš da budeš duhovita i bez Đokovića. :P Baci neku fotku..

 

Ja idem za weekend na Cer sa super ekipom prjatelja mada biće neka hike tura od 20ak km.

 

U Junu mislim da ću na Komove i planiram barem još 4, 5 akcija za leto, makar crko. 

Link to comment

djokovic who?!  :fantom:

 

nisam planinarka, ne umem da idem uvis i nizbrdo. al eto morala sam sve brzo da ucim. stvarno sam mislila da cu trckarati, a zavrsila sam grleci stene. najbolje u celoj stvari je sto sam primetila da sam u odlicnoj kondiciji, sutradan nisam bila cak ni umorna. 

 

nemam svoje fotke, imam tek jednu mutnu koju cuvam da me ohrabri kad sledeci put pomislim da nesto ne mogu: jbte, vidi dokle si stigla, naravno da mozes. 

evo ti link na fejs organizatora, tu ima profi slika. al tu se vidi tek delic, jer su slikali promenadu u lajt kategoriji i cilj. ono sto se zapravo desavalo na marsu slabo je zabelezeno aparatom. stvarno nije bilo do slikanja... 

 

https://www.facebook.com/TrekingLiga/

 

pogledaj i sajt, bogata je ponuda trka, najmanje jedna mesecno. mozda ti nesto zapne za oko. mozda ces me pitati da ides sa mnom :D

 

moji preci su inace iz kamenjara. vise puta mi je tamo proslo kroz glavu da su zivoti mojih baba i deda neprekinuti trejlovi i trekovi. u losoj obuci...

Link to comment

Joj, mene to zanima odavno ali nikako da krenem:/

Sad me Darling podseti da je koleginica 60g/100kilašica išla na brdarenje pre par godina, isto 16/17km ali se nije dobro obavestila, računala na neke nepostojeće krčme u planini, slikali je kako leži na planinskom groblju s dušom u nosu u fazonu "javite deci gde sam" očaj je uhvatio kad je shvatila da nema nazad, na kraju je ipak stigla, sin je čekao na stanici u bg-u nije od upale mogla da izađe iz busa. Danima smo je zezali????

Link to comment

 slikali je kako leži na planinskom groblju s dušom u nosu u fazonu "javite deci gde sam" 

 

:lol:

 

da, taj osecaj. jedino sto kod mene nije bilo ni groblja.

Link to comment

Joj, mene to zanima odavno ali nikako da krenem:/

Sad me Darling podseti da je koleginica 60g/100kilašica išla na brdarenje pre par godina, isto 16/17km ali se nije dobro obavestila, računala na neke nepostojeće krčme u planini, slikali je kako leži na planinskom groblju s dušom u nosu u fazonu "javite deci gde sam" očaj je uhvatio kad je shvatila da nema nazad, na kraju je ipak stigla, sin je čekao na stanici u bg-u nije od upale mogla da izađe iz busa. Danima smo je zezali

A najčešći razlozi su:

-To mora rano da se ustaje

-Možda će kiša

-Možda će vrućina

-Bih ja, ali baš ovaj vikend imam neku svadbu/rođendan/kafu/rasprodaju....

 

PS: Otkud ova tema pod Putovanja, umesto pod Sport?

Edited by placenik
Link to comment

moj izgovor je sto nemam sapatnika/saucesnika tj glupo mi sa nepoznatima bar prvi put, ako dosadim strancima ostavice me vucima nece niko ni znati

 

Ja tako krenuo na triglav. Ortak ispalio u zadnji čas, reko da li da idem sam? I odem. Upao u kombi na auto putu, 15ak ljudi, sve prvi put vidim.

 

Posledica: najbolje penjanje i najlepši nacionalni park ikada i gomila super ljudi i dobrih poznanstava.

Link to comment

moj izgovor je sto nemam sapatnika/saucesnika tj glupo mi sa nepoznatima bar prvi put, ako dosadim strancima ostavice me vucima nece niko ni znati

Nema teorije da te iko ostavi, bar ako se radi o zvaničnoj akciji nekog kluba.

A ljude upoznađ u roku od odma.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...