Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

Anyway, ako ikom treba bilo koji planinarski info, volontiram se za odgovaranje, pošto sam debelo u toj priči.

Da ne iznosim RL podatke, mada bih se kladio da znam neke ljude, svet planinara je zapravo užasno malo mesto :D

Link to comment

Da sam cekala na drustvo, ne bih uradila ni deo stvari u zivotu. Ni putovala, ni planinarila, ni isla na koncerte, izlozbe...Krenes sam i onda vidis kako ima i drugih samih, a da takodje neki u grupama ne ujedaju. :)

 

Tako i na planinarenje otidoh prvi put sama, jedna profesorka iz druge smene je bila vodic planinarskog drustva i povremeno organizovala i akcije za gimnazijalce. Odmah upoznah nekoliko finih ljudi sa kojima sam posle isla u redovnije akcije, pa se to posle prosirilo i na ostale delove zivota.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

pa kreni za pocetak negde lokalno i blize,na jedan dan..neka fruska gora,neka avala..otkud znam odakle si..neka obliznja planina u setnju..sigurno ima organizovanih setnji,istrazi po fb..ne moraju odmah alpi i tri dana..

 

opusteno,planinari su obicno kul ljudi,jer neko ko voli prirodu ne moze biti los covek :D

a i ides pa ides,samo sto ides u grupi pa ako hoces pricas ako neces ne moras..

 

ja sam upoznala suuper ekipu za setnje po fruskoj a pridruzila sam im se sama i sada vise nisam :D

ima jos jedna druzina cije setnje smekam ali su mi za sada velike kilometraze..

Link to comment

 

PS: Otkud ova tema pod Putovanja, umesto pod Sport?

 

podforum sport je ako si publika. 

 

 

nego, jel zna neko kako da dodjem do slobodnih penjaca u prvoj beogradskoj? 

Edited by darling
Link to comment

u bioskop bez problema, na vikend u planinu solo malo teze  :D

 

Solo planinarenje je ubedljivo najlepše :) .

 

Nebitno, jedino što je važno je da nađeš grupu koja odgovara tvojim fizičkim sposobnostima, ali to ide dosta brzo, kreneš na najlakše ture, pa polako dižeš nivo.

Link to comment

u, ovo su oni trajbovci sto su nastali iz brca. ala su se razvili na sve strane za dve godine :)

 

tenks. 

Trajbov je sajt, a stenu mislim drži Geko...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Bio danas na Troglavu iza Kraljeva, fenomenalno, ali mi utisak dana, na žalost, nije planinarenje, nego stanje u kom se nekad poznata Bogutovačaka banja sad nalazi. Žive duše tamo nema, 'generalski hotel' propao i zatvoren, kupatilo sa banjskom vodom niko ne održava, grad duhova, apsolutno ništa ne radi. A imaju vodu jedinstvenu u Evropi, pri tom mnogo lep ambijent.

 

Jednog dana će to da kupe stranci i da naprave raj na zemlji, pa će lokalci da se žale i da kukaju zbog 'eksploatacije'.

Link to comment

Bio danas na Troglavu iza Kraljeva, fenomenalno, ali mi utisak dana, na žalost, nije planinarenje, nego stanje u kom se nekad poznata Bogutovačaka banja sad nalazi. Žive duše tamo nema, 'generalski hotel' propao i zatvoren, kupatilo sa banjskom vodom niko ne održava, grad duhova, apsolutno ništa ne radi. A imaju vodu jedinstvenu u Evropi, pri tom mnogo lep ambijent.

 

Jednog dana će to da kupe stranci i da naprave raj na zemlji, pa će lokalci da se žale i da kukaju zbog 'eksploatacije'.

 

Duša me boli za takve stvari koje realno nisu skupe podrazumevajući šta se dobija zauzvrat. TO su pametne investicije. 

 

Ima tako neki dom stari na početku uspona na trem. Nije ni star, već je neozidan, ali velik, ima ogromnu terasu ispred, mi tu razvukli šator i spavali. Isto deluje spooky, gazdu valjda udarila kola pa od tada niko ništa ne radi, al realno, sa investicijom od nekoliko desetina hiljada eura da se napravi raj na zemlji.

Link to comment

Duša me boli za takve stvari koje realno nisu skupe podrazumevajući šta se dobija zauzvrat. TO su pametne investicije. 

 

Ima tako neki dom stari na početku uspona na trem. Nije ni star, već je neozidan, ali velik, ima ogromnu terasu ispred, mi tu razvukli šator i spavali. Isto deluje spooky, gazdu valjda udarila kola pa od tada niko ništa ne radi, al realno, sa investicijom od nekoliko desetina hiljada eura da se napravi raj na zemlji.

Uzput- Tabla ''disati možeš ali planinariti moraš'' ispred doma na Borskom Stolu je skinuta, odnela prethodna uprava, izgubili spor sa opštinom....

Link to comment

Nije baš neka godina za planinarenje. Slabo pamtim da nam je ikad kiša padala baš čitav dan (osim na Orjenu), a u subotu jeste, od 7 ujutro, pa do 7 uveče. Svaka čast deci iz 13-te gimnazije, kako su kroz to prošli. Seljaci u Gornjem Košlju ispali šmekeri, videli nas i otvorili mesnu zajednicu da se malo ugrejemo. Pao i sneg na kraju. Inače je ovo oduvek bio izlet za uživanje, jebena planina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...