Jump to content
IGNORED

PPP humanitarna akcija za decu iz Stubika kod Negotina


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    36

  • belch

    17

  • le petit nicolas

    14

  • Tale

    12

NGO podrazumeva incijalne troškove osnivanja (a gde je pečat, održavanje računa u banci, i ta sranja). Ako je cilj da se uspostavi sistem za prikupljanje novca koji će dalje biti dostavljan kome treba, pri čemu bi račun PPP bio neka vrsta protočnog bojlera, onda NGO nije rešenje. Na kraju godine se mora platiti knjigovođa da uradi završni godišnji račun, i sl. Ok, tu se može napraviti ušteda tako što će neki knjigovođa sa foruma to odraditi bez naplate. Ali, čini mi se da je ova neformalna opcija ipak bolja.

Link to comment
NGO podrazumeva incijalne troškove osnivanja (a gde je pečat, održavanje računa u banci, i ta sranja). Ako je cilj da se uspostavi sistem za prikupljanje novca koji će dalje biti dostavljan kome treba, pri čemu bi račun PPP bio neka vrsta protočnog bojlera, onda NGO nije rešenje. Na kraju godine se mora platiti knjigovođa da uradi završni godišnji račun, i sl. Ok, tu se može napraviti ušteda tako što će neki knjigovođa sa foruma to odraditi bez naplate.Ali, čini mi se da je ova neformalna opcija ipak bolja.
+1
Link to comment

Dalje, kada na račun PPP NGO legne 30.432 dinara, mora se nekako opravdati kako je ista suma isplaćena gospođi Cvetki - znači, mora postojati osnov za isplatu. Ne znam kako stoje stvari sa humanitarnim radom i dostavljanjem finansijske pomoći, ali kapiram da će država tražiti da zna kako, odnosno po kom osnovu, je novac sa računa NGO isplaćen fizičkom licu.

Link to comment

bravo za akciju:) izvestaj i slikice su super. deca preslatkamalo cu odsustvovati s foruma ali podrzavam ideju nastavka ovakvih akcija, ostajem u ekipi. lako me je naci na drugom mestuprijavljujem se da JA vozim na sledece odrediste, nadam se da cu za mesec dana imati cime :D :)i dajte da akcija prikupljanja traje malo duze, bar 2 nedelje, da zakaci 1. u mesecu kad sav posten svet primi platu pa bi novcani prilozi bili veci, a ne kraj meseca kad smo svi u debelom minusu.;)jedan mali predlog - ekipi koja je isla svaka cast, ako imate jos slika dece, izradite i posaljite ima na adresu, deca prosto OBOZAVAJU da vide i dobiju svoje fotografije, jako se raduju, njima je to kao neka magija, bili bi presrecni. oni to sigurno nemaju, niti jednu fotku niti jednog deteta..tu smo..

Link to comment
Клинци уопште нису гледали ствари, већ нас - више их је занимало ко смо ми него шта им доносимо, што је потпуно дивно и прилично необично.
ovo sam zaboravila da prokomonetrišemi meni bi ovakvo ponašanje bilo čudno da već godinama nemam iskustvo sa sličnim situacijamanaime, uvek kada odemo u hercegovinu (u selo mog muža) idemo na planinu gde nekoliko porodica boravi celo leto i čuvaju stoku, uglavnom su to ovce.tako zarađuju za život za celu godinu.od tih nekoliko porodica jedna je sa mnogo male dece i sva su uključena u ''biznis'oni čim prohodaju imaju neka zaduženja, ako ništa da idu uz starije koja čuvaju jagnjadmajka uglavnom nema vremena da se brine o tim malima, to moraju da rade starija deca, majka ima posla oko kuvanja za njih sve i oko pravljenja sira i još sto poslovauvek donesemo svašta nešto toj deci, najviše slatkiša (ovi nisu baš toliko siromašni, imaju garderobu prosečnu)i nikad oni to ne otvaraju dok smo mi još tu, čini mi se zbog toga što ih mi više zanimamo a mislim i zbog toga što su stidljivisede tu dok mi pijemo kafu (ako trenutno nemaju neko zaduženje) i gledaju nas kao da smo sa drugoga sveta, meni to bude malo i tugaljivopri tom mi smo obično obučeni, sportski, ništa drugačije nego ostali, auto nam je prosečan, ali eto, ne znam šta je u pitanjusama činjenica da dolazimo odnekud ''iz daleka'' ili malo drugačiji govor, nema pojma, tek' nekako nas gledaju kao da smo sa druge planete
Link to comment

vaso, fss, prasline, extragluv(i) i smorenko - bravo, bravo!da parafraziram jednu petogodišnju šmizlu: hvala nam i nama :D .lično se zahvaljujem joshui koja je priču prebacila s vocapa na pomoć, inače ne bih pročitala.ne znam više šta je ko pisao, ali se slažem:- da se deci pošalju slike- da bude sledećeg puta- da se ostavi više vremena za pripremu, dve nedelje- da se sa cvetkom dogovori šta im treba (posuđe, neko je pomenuo)kao neko ko ni ulicu ne prelazi na pešačkom i ništa ne veruje institucijama i organizacijama jer je njihova prirodna potreba da se goje i umnožavaju procedure s ciljem nerađenja bilo čega, slažem se s onima koji misle da treba da ostanemo ovakvi kakvi smo: ljudi koje dobro društvo inspiriše da iskažu svoje dobre strane, koji se lako dogovore i imaju poverenja jedni u druge. ništa nvo-i, računi (ako treba, neka se novac uplaćuje redom na račune forumaša, da ne bi neko preterao pa morao da plaća porez :P ), apr i izveštaji - meni je praslinov bio dovoljan.e, sad, predlažem da se ne rasplinjavamo: bede je mnogo a nas malo, a i prvi nam je samo jednom mesečno :( . da ostanemo pri štubiku ili da izaberemo možda još jedne nevoljnike i da se njima bavimo redovno, na malo duže staze.praslin je ponudio telefon i adresu cvetke p-m. hajde da razmislimo da li je dobro da svako zivka za sebe, ili da produžimo kako smo počeli, da jedan od nas (ili mala grupa) komunicira s njima i prenese ovde, a svako može da pita dodatno. mislim da će tako biti jasnije i preglednije šta se dešava i šta će trebati.ako im pink ili koveć napravi kuću, to će biti lepo.da li oni imaju neki plac, zemlju, makar za baštu i da zapate kokoške, jednu kravu za mleko? ne mogu samo da uđu u kuću i da sede. ona ima (pre)puno neplaćeno radno vreme, on, koliko sam shvatila, kad radi, kad ne, za neki jadibedus od dnevnice.digresija: pre godinu-dve sam stala stoperu (omage mladim godinama kad sam stopirala i kako koji prazan auto prođe i ne stane, zaklinjala se da ću jednog dana, kad ja budem vozila...). čovek u ranim tridesetim, ide na posao iz perleza (banat) u beograd. radi noćnu u ćevabdžinici na bogosloviji. negde s juga srbije, došao u bgd na studije, domovi, sobe, morao da radi, nije išlo, upoznao devojku, ženidba, dete. podstanarski jadi. u međuvremenu u rodnom gradiću umre roditelj, ostane stan. ni tamo nema posla ni života. momak proda stan za par hiljada evra (ne sećam se tačno, ali ne više od 4) i u perlezu kupi kuću s okućnicom. tamo ih, na žalost, ima na izvolte. sada žena radi baštu i čuva klince (x3) i neke domživotinje, on donosi nešto gotovine i - živi porodica.tačno sam pomislila da će im trebati plakar. a ono dete piše stojeći pored stola :cry: . ipak, u 15 kvm ne mogu ni da stave bog zna šta od nameštaja.kako je moguće da deca nemaju zdravstvene knjižice? daltoni su do škole primili svu silu obaveznih vakcina, mogu iz mesta da putuju u kinšasu. pa, aleksandar sada treba da prođe kroz onu masu lekarskih za pred školu!jest nabacano, al je zato dugačko ^_^ .poz

Link to comment

svaka cast za akciju, propustila sam da bilo sta vidim zbog nebrojenih rl bitaka i problema u koje sam uvucena, al svakako racunajte na podrsku za sledeci put.i ja mislim da je neformalna opcija bolja, ali ako ipak bude ngo, nudim pomoc, bar u informacijama ili korisnim kontaktima.jos jednom bravo!

Edited by Aleksija
Link to comment

Hteo bih, mada mi je malo neprijatno, da ovako odam priznanje mojom kolegama koji su dali svoj skromni prilog ovoj akciji iako nisu članovi foruma niti su članovi bilo kakvog drugog foruma.Hvala im na ukazanom poverenju.

Link to comment

nema neprijatno. i moja sestra je neforumsko biće, pa je učestvovala (uostalom, ona ima kćerku od pet godina i pripadajuću garderobu; ja sam mogla da pošaljem cipele br. 38-40, ali sam procenila da nekako ne bi odgovaralo <_< ).pozdrav kolegama.poz

Link to comment

e, a igrachke, ljudi? da li se prihvataju igrachke, za decu svake vrste, sta mislite? ono, znam da je leba u pitanju, ali bice leba...za sledeci krug, mislim...

Edited by thermal bug
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...