Jump to content
IGNORED

Zoran Milivojevic i njegovo delo


Turnbull

Recommended Posts

Pa ako hoce da se drzi za ruku, npr za mene i sestru je uspevalo, al brat nije slusao boga oca, otrgne se kad se najmanje nadas, pa su za njega kombinovali i tupkanje po dupetu, sto je pomagalo donekle al opet ne koliko bi trebalo ako hoces iole pristojno dete.

 

a dal' bi se smirio makar privremeno od tupkanja? zamisli sad u zemlji hyrule neko to vidi na ulici i inicira odredjen postupak protiv tebe i ti si sad zapetljan u tom postupku sa odredjenom mogucnoscu da pravno i nagrabusis...ja mislim da propisati: "fizicko kaznjavanje je zabranjeno" umesto dosadasnjih detaljnijih odredjenja moze da vodi blago u tom smeru. zato sam protiv toga u prednacrtu GZ iako se vrloveoma ne simpatisem s milivojevicem.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    215

  • Indy

    142

  • Dagmar

    109

  • Lord Protector

    81

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa zotjinog facebook naloga: Zahvaljujem se Politici na izbalansiranom pristupu i pokazanom senzibilitetu da ovu temu kao važnu stavi na prvu stranu. Podsećam da sam ja psihoterapeut, a ne psihijatar.

 

da je izbalansiran i ima senzibilitet, napisao bi: ja sam lekar opste prakse, koji je secirao zabe.  :D

 

 

na burundiju sam video krsticev argument™. danas ima i dodatak. proglasio je magarcima one koji tvrde da je milivojevic lekar a ne psiholog. da bi potvrdio da je odlican lekar!  :lol:

realno, dobro smo mi i prosli sa njim i tadijem. 

 

 

 

Oni što na Peščaniku pišu da je Zoran Milivojević diletant su magarci. Zoran je izvanredan lekar, znam čoveka, zajedno smo studirali.

 

 

Magarci koji su se skandalizovali zbog Milivojevićevog stava o kažnjavanju dece, sad hoće da biju mene što branim Zorana.

 

 

Link to comment

sta lupas, kakav ad hoc, kad si smislio scenario. cist predumisljaj

 

ja sam doziveo taj izmisljen scenario, u glavnoj uloci bio moj sestric.

 

s tim da mu je prvo pricano veoma dugo, veoma razlozno da je ulica jedno opasno mesto. da zato treba da saceka roditelje kada prilazi ulicu.

onda kad je dobio batine mu je vise puta receno da stane (jer je hodao malo ispred nas i prilazio pesackom prelazu)

kad smo videli da nas on gleda i slusa i uprkos tome nastavlja da hoda, odglumeli supermene, uhvatili ga pre nego sto je zakoracio na ulicu, i sestra ga par sekundi kasnije nalupala po dupetu.

 

inace, imao ~5 godina i izricito odbijao da ga drzimo za ruku jer nije beba. 

bilo ga je moguce naterati samo batinama. sto bi bilo debilno

(jery - drzanje za ruku je opciono, za razliku od zaustavljanja na trotoaru).

 

ja i dalje mislim da je sestra odradila ispravnu stvar sto ga je nalupala.

posle toga nije istrcavao na ulicu

Link to comment

ma nisam mislila na scenario, nego na lupanje guzice, nije se materijalizovalo spontantno, nego je unapred izabrano kao tehnika za taj i taj slucaj. samo je mala ispravka u pitanju, ne znam sto ste se uskopistili oko toga

Link to comment

scenario naravno da nije izmisljen, vecina ga je videla, a i sa razlicitim alternativnim ishodima i peripetijama...najcesce bude na kraju histerisanje i dranje roditelja sto mi se cini stetnijim za vaspitanje od razumnog metodicnog spankinga.

Link to comment

a dal' bi se smirio makar privremeno od tupkanja? zamisli sad u zemlji hyrule neko to vidi na ulici i inicira odredjen postupak protiv tebe i ti si sad zapetljan u tom postupku sa odredjenom mogucnoscu da pravno i nagrabusis...ja mislim da propisati: "fizicko kaznjavanje je zabranjeno" umesto dosadasnjih detaljnijih odredjenja moze da vodi blago u tom smeru. zato sam protiv toga u prednacrtu GZ iako se vrloveoma ne simpatisem s milivojevicem.

 

Pa nekad bi, mislim prvo mu kazes, tu ponekad poslusa, a ako ne poslusa, onda podviknemo, pa i to ponekad pomogne, a ako ne onda je islo po dupetu, pa i to isto uglavnom radi makar trenutno, al ako je za nesto sto je uradio a da ne ponovi u buducnosti nije bas uvek pomagalo. Mislim na kraju posle godina i godina dete cu uglavno i samo povuci ponesto dobro iz porodice ako ima sluha za to (i ako ima sta da povuce), sa ovim bas malima je i to poducavanje prosto neki pocetak, ni ne moze sve da radi u startu. E sad to ako pljasnes nekog po dupetu pa da te prijave nisam bas sigurna da je ideja, jer i po najnaprednijim zemljama ima ono da je pljuska po dupetu dozvoljena (ako bas mora). Ne vidim otkuda bi se onda u Srbiji stvorila neka zero tolerance regulativa? Odakle taj strah u zemlji gde je problem previse nasilja, a ne premalo?

 

To na stranu, licno nisam ni za te pljuske, ne mogu ovako unapred da govorim, ali ako dete iole bude licilo na mene ili muza mislim da ga ne bih nikad tukla. Ok, ako bi mi zapao neki kao moj brat stvarno ne znam sta bih radila, evt neku drogu da pocnem da uzimam da bih mogla da jurim za njim :D

 

Ne znam kako bi se sad kotiralo to nase odgajanje po sadasnjim standardima, sad imas i ono pravilo da do 12te dete ne smes ostavljati samo, a mi nismo tako odgajani jer je prosto bilo nemoguce. Meni je to najfascinantnije ustvari / da dete do 12te po zakonu ne bi ni trenutak jedan jedini smelo da bude ostavlejno bez paznje odraslih. Kako pobogu?

Edited by Dagmar
Link to comment

ma nisam mislila na scenario, nego na lupanje guzice, nije se materijalizovalo spontantno, nego je unapred izabrano kao tehnika za taj i taj slucaj. samo je mala ispravka u pitanju, ne znam sto ste se uskopistili oko toga

 

ad hoc je zato sto je ultima ratio, nesto samo po sebi nepozeljno i inferiorno ali nuzno. specijalna mera; nepredvidjene okolnosti. to ti je to.

Link to comment

ja sam doziveo taj izmisljen scenario, u glavnoj uloci bio moj sestric.

 

s tim da mu je prvo pricano veoma dugo, veoma razlozno da je ulica jedno opasno mesto. da zato treba da saceka roditelje kada prilazi ulicu.

onda kad je dobio batine mu je vise puta receno da stane (jer je hodao malo ispred nas i prilazio pesackom prelazu)

kad smo videli da nas on gleda i slusa i uprkos tome nastavlja da hoda, odglumeli supermene, uhvatili ga pre nego sto je zakoracio na ulicu, i sestra ga par sekundi kasnije nalupala po dupetu.

 

inace, imao ~5 godina i izricito odbijao da ga drzimo za ruku jer nije beba. 

bilo ga je moguce naterati samo batinama. sto bi bilo debilno

(jery - drzanje za ruku je opciono, za razliku od zaustavljanja na trotoaru).

 

ja i dalje mislim da je sestra odradila ispravnu stvar sto ga je nalupala.

posle toga nije istrcavao na ulicu

 

 

Ma naravno da je ispravno, sve je ok sto nije zlostavljanje, bilo fizicko bilo psihicko. Medjutim pipavo je to povlacenje granice, ok ovako kod ljudi koje dobro poznajes otprilike uvek mozes da vidis da li im je dete srecno i samopouzdano, al moraju prosto da postoje (i postoje) i zakonske odrednice sa idejom da zastite decu od ljudi koji ozbiljno zlostavljaju svoju decu.

 

Mada kad pogledas romsku decu koja prose eto ti prvog primera da drzava sto ne moze sto ni nece da se pozabavi ociglednim grubim krsenjem prava na neki normalan zivot dece. U tom smislu mi neki strah od antispenking zakona u Srbiji zvuci pomalo bizarno.

 

edit: A ovaj primer za tvog sestrica, moj brat se tako, dok ga je mama drzala za ruke ispred stepenica objasnjavajuci mu strpljivo da mora mami da da ruke i da su stepenice opasne, u delicu sekunde otrgao i zavrsio na dnu stepenica, otprilike ona jos pricala.

 

edit> ups, malo bizarna formulacija

Edited by Dagmar
Link to comment

ma nisam mislila na scenario, nego na lupanje guzice, nije se materijalizovalo spontantno, nego je unapred izabrano kao tehnika za taj i taj slucaj. samo je mala ispravka u pitanju, ne znam sto ste se uskopistili oko toga

u tom slucaju - pogresno sam skapirao sta si htela reci. sry.

 

 

Ne vidim otkuda bi se onda u Srbiji stvorila neka zero tolerance regulativa? Odakle taj strah u zemlji gde je problem previse nasilja, a ne premalo?

 

 

pa zato sto nije bas jasno objasnjeno kako ce se zakon sprovoditi u praksi

recimo, to je ostalo nedoreceno u onoj emisliji na rts1, i niko nije hteo to da objasni. 

nenasilni deo ucesnika je samo mantrao o apsolutnom nenasilju (koja jeste super, ali je isuvise utopisticka), totalno ignorisuci sta ce i kako ce biti kada se jednom zakon usvoji

 

a onda zoca majstorski koristi taj  informacioni vakum i tumaci ga kako mu se svidi

Edited by Zverilla
Link to comment

Pa nekad bi, mislim prvo mu kazes, tu ponekad poslusa, a ako ne poslusa, onda podviknemo, pa i to ponekad pomogne, a ako ne onda je islo po dupetu, pa i to isto uglavnom radi makar trenutno, al ako je za nesto sto je uradio a da ne ponovi u buducnosti nije bas uvek pomagalo. Mislim na kraju posle godina i godina dete cu uglavno i samo povuci ponesto dobro iz porodice ako ima sluha za to (i ako ima sta da povuce), sa ovim bas malima je i to poducavanje prosto neki pocetak, ni ne moze sve da radi u startu. E sad to ako pljasnes nekog po dupetu pa da te prijave nisam bas sigurna da je ideja, jer i po najnaprednijim zemljama ima ono da je pljuska po dupetu dozvoljena (ako bas mora). Ne vidim otkuda bi se onda u Srbiji stvorila neka zero tolerance regulativa? Odakle taj strah u zemlji gde je problem previse nasilja, a ne premalo?

 

To na stranu, licno nisam ni za te pljuske, ne mogu ovako unapred da govorim, ali ako dete iole bude licilo na mene ili muza mislim da ga ne bih nikad tukla. Ok, ako bi mi zapao neki kao moj brat stvarno ne znam sta bih radila, evt neku drogu da pocnem da uzimam da bih mogla da jurim za njim :D

 

Ne znam kako bi se sad kotiralo to nase odgajanje po sadasnjim standardima, sad imas i ono pravilo da do 12te dete ne smes ostavljati samo, a mi nismo tako odgajani jer je prosto bilo nemoguce. Meni je to najfascinantnije ustvari / da dete do 12te po zakonu ne bi ni trenutak jedan jedini smelo da bude ostavlejno bez paznje odraslih. Kako pobogu?

 

da, da... slazem se da tu ne treba racunati na buduce slucajeve. to nije ni srednjerocna ni dugorocna vaspitna mera, a ni kratkorocna vec momentalna polu-vaspitna a polu-zastitna radnja (primarno zastitna a vaspitni aspekt se javlja ad-hoc, eto kingmejkeru os ovako a? a? :) )

 

sto se tice normiranja, nikakve stroze i sire kvalifikacije nece adresirati problem na konstruktivan nacin, vec to samo mogu konkretne pojedinacnije mere, programi, ulaganja itd. znaci preambularno okretanje drzave protiv fizickog kaznjavanje dece je slovo papiru, kao i sa odredjenim khm drugim pravnim aktima u nasem sistemu.

 

ono sto se desava prilikom nekvalitetnog normiranja je mogucnost iracionalne primene zakona. na primer kaznjavanje nekog jer je opravdano tupkao po guzi je iracionalno. to ne resava problem nasilja u porodici.

 

nisam ni ja za pljuske, to je jako ruzno. pljuske striktno verboten.

Edited by Krošek
Link to comment

^ a ic, sori.

 


pa zato sto nije bas jasno objasnjeno kako ce se zakon sprovoditi u praksi

recimo, to je ostalo nedoreceno u onoj emisliji na rts1, i niko nije hteo to da objasni. 

nenasilni deo ucesnika je samo mantrao o apsolutnom nenasilju (koja jeste super, ali je isuvise utopisticka), totalno ignorisuci sta ce i kako ce biti kada se jednom zakon usvoji

 

a onda zoca majstorski koristi taj  informacioni vakum i tumaci ga kako mu se svidi

 

ne samo da nije objasnjeno nego nema ko ni da objasni ja mislim. nije to ni promisljeno.

 

milivojevic je zlikovac ovde ali ako odvojimo prvo cult leader-a od njegovog kulta pa onda reci od coveka, mozemo mozda (ja bar mogu) doci do povoda za neki interesantan kriticki momenat oko tog prednacrta ako nista drugo

Link to comment

ako nije uspelo jednom onda dabome da nije vise opravdano

 

 

Drugim recima, cusnes ga pa ako prodje, prodje, Ako ne prodje, probaj nesto drugo sto ce zahtevati vise energije, truda i smislenosti od jednog ili vise zamaha sakom.

 

Mislim da je upravo ovo razlog ovolike podrske za ovu pseudointelektualnu nakazu i foliranta. Ne biju roditelji decu jer su debili po default-u vec zato sto smatraju/nauceni su da je cuska najefikasniji metod odvracanja po ulozenoj jedinici kolicine truda, neka vrsta linije manjeg otpora. Kao i svaki drugi oportunista i Milivojevic svira kurcu upravo na toj liniji, ovo ostalo sa zlim Amerikama i navodnoj zastiti tradicionalnih vrednosti je samo salata koju Milivojevic posluzuje tradicionalnom Srbendi uz glavno oportunisticko jelo kako bi ga podsetio da je bezanje u podrum od pomracenja sunca i mlacenje dece neotudjivo pravo Onoga Koji Voli Svoje Dete Najvise Na Svetu u koje, jel'te, ne sme da se dira.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...