Jump to content
IGNORED

Zoran Milivojevic i njegovo delo


Turnbull

Recommended Posts

evo izgleda ovako:

 

- nemoj na ulicu

*dete ide na ulicu*

- NEMOJ

*dete i dalje ide na ulicu*

- sledi razuman spenking

*dete ne ide u dogledno vreme na ulicu, do povratka kuci recimo*

ko garantuje da dete zasigurno opet nece izaci na ulicu?

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    215

  • Indy

    142

  • Dagmar

    109

  • Lord Protector

    81

Top Posters In This Topic

Posted Images

relevantno za temu je da verujem da postoji konsenzus da nijedan roditelj ne bi stradao donosenjem ovog zakona ukoliko se nadje u takvoj situaciji, da je jasno da je situacija nedvosmisleno nalagala takvu reakciju

zakon se donosi da se spreci to neko 'obicajno pravo' da roditelj udara dete koje je neposlusno kao takvo, koje npr ne zeli da izvrsi neku naredbu, koje je 'nemirno', koje je 'nepodnosljivo' a roditelj ,eto, jako umoran.

jednostavno da se spreci niz zloupotreba koje bi bile otvorene da u zakonu pise da je 'udaranje po guzi otvorenom sakom' dozvoljeno.

 

ok, kul. sta onda mislis u tom slucaju da li mozda zakonsko odredjenje da je "fizicko kaznjavanje dece zabranjeno" proizvodi neke zabune u tom pogledu i otvara mozda mogucnost preteranog sankcionisanja/kaznjavanja i da je sadasnje odredjenje koje ne pominje fizicko kaznjavanje generalno nego se vise orijentise na posledice ponasanja roditelja kvalitetnije?

Link to comment

Mislim da nije specijalizant opšte prakse, ali znam da jeste član  predsedništva Psihijatrijske sekcije Srpskog lekarskog društva.

 

Psihijatrijske ili psihoterapijske sekcije SLD? 

Link to comment

ko garantuje da dete zasigurno opet nece izaci na ulicu?

 

niko. ali u mom primeru moras se sloziti da konkretna opasnost jeste otklonjena. kad roditelj dodje kuci onda ide kvalitetnije vaspitanje bez ad hoc fizickih postupaka.

Link to comment

jer decu obicavamo drzati na ivici ivicnjaka da bi uspeli da odole privlacnosti kamikaznog istrcavanja. kad to nauce, nece biti drogerasi.

 

indi, you're a pal, thanks!

 

nemoj molim te razvodnjavati diskusiju, dobro znas da je svasta moguce sa decom

 

edit: ako dete ne pokazuje vise tendenciju izletanja na ulicu do povratka kuci onda je konkretna opasnost otklonjena, ovo je aksiomatski tacno, nemojte sad tu da se sporimo bezveze

Edited by Krošek
Link to comment

niko. ali u mom primeru moras se sloziti da konkretna opasnost jeste otklonjena. kad roditelj dodje kuci onda ide kvalitetnije vaspitanje bez ad hoc fizickih postupaka.

sta lupas, kakav ad hoc, kad si smislio scenario. cist predumisljaj

Link to comment

evo izgleda ovako:

 

- nemoj na ulicu

*dete ide na ulicu*

- NEMOJ

*dete i dalje ide na ulicu*

- sledi razuman spenking

*dete ne ide u dogledno vreme na ulicu, do povratka kuci recimo*

tu eventualno ima uzročne veze između straha od "razumnog spenkinga" i neizlaženja na ulicu. držanje za ruku mi deluje kao dosta bolja opcija.
Link to comment

niko. ali u mom primeru moras se sloziti da konkretna opasnost jeste otklonjena. kad roditelj dodje kuci onda ide kvalitetnije vaspitanje bez ad hoc fizickih postupaka.

pa mislim opet u konkretnom slucaju, posto ga udaris, nakon 10 minuta. hoces ga opet udariti, pa opet..?

 

za prethodno  - izvini zurim, u principu ne znam sto je bitno sta mislim, valjda se zakon donosi na osnovu misljenja nekih strucnih ljudi

Link to comment

sta lupas, kakav ad hoc, kad si smislio scenario. cist predumisljaj

ne razumem, sori.

 

pa mislim opet u konkretnom slucaju, posto ga udaris, nakon 10 minuta. hoces ga opet udariti, pa opet..?

 

za prethodno  - izvini zurim, u principu ne znam sto je bitno sta mislim, valjda se zakon donosi na osnovu misljenja nekih strucnih ljudi

ako nije efektno onda nema otklanjanja opasnosti i onda ocigledno nije opravdano. dakle to nije slucaj o kome ja pricam, plasim se da nisi najbolje shvatio.

 

ako nije uspelo jednom onda dabome da nije vise opravdano

 

tu eventualno ima uzročne veze između straha od "razumnog spenkinga" i neizlaženja na ulicu. držanje za ruku mi deluje kao dosta bolja opcija.

 

da ali dete moze da se otrgne iz ruke s jedne strane, a s druge strane, mozda zelis da naucis vec malo vece dete da ide samostalno bez drzanja za ruku

Edited by Krošek
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...