Jump to content
IGNORED

Zoran Milivojevic i njegovo delo


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    215

  • Indy

    142

  • Dagmar

    109

  • Lord Protector

    81

Top Posters In This Topic

Posted Images

prituzbe ne primam osim od moderatora i to po pravilniku.

 

eto ideje, umesto vornova, da se uvedu npr. elektro sokovi. pa da vidimo ko ce da troluje teme.

ima da zablista forum.

bzzzzk

Link to comment

koji deo posta iznad tvoga ti nije jasan?

 

realno smarate, a u biti se slažete - niko ovde nije faši-kreten, jel da?

nije se niko jos izjasnio o mom glavnom pitanju/sumnji/dilemi a to je:

 

"sta onda mislis u tom slucaju da li mozda zakonsko odredjenje da je "fizicko kaznjavanje dece zabranjeno" proizvodi neke zabune u tom pogledu i otvara mozda mogucnost preteranog sankcionisanja/kaznjavanja i da je sadasnje odredjenje koje ne pominje fizicko kaznjavanje generalno nego se vise orijentise na posledice ponasanja roditelja kvalitetnije?"

 

 

eto ideje, umesto vornova, da se uvedu npr. elektro sokovi. pa da vidimo ko ce da troluje teme.

ima da zablista forum.

bzzzzk

ne moze.

Link to comment
Није могуће пронаћи сервер на www.milivojevic.info јер DNS претрага није успела. DNS је мрежна услуга која преводи назив веб сајта у његову интернет адресу. Најчешћи узроци ове грешке су одсуство везе са интернетом или погрешно конфигурисана мрежа. Узрок такође може да буде и DNS сервер који не реагује или заштитни зид који спречава да Google Chrome приступи мрежи.

Кôд грешке: DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN
Link to comment

jesi dobila funkciju u vazduhoplovstvu, nije ti bagra valjda trazila kvalifikacije?

 

volim da paranoisem. ima jedna lista psihoterapijska, yahoo grupa, postoji godinama. admin je zm. ja sam nedobrovoljno isclanjena sa te liste 8. XII. 

je l' da se plasim za svoje mail naloge?

Link to comment

et Krošek 

Osnovni uslov učlanjivanja u, na primer, gastroenterološku sekciju, bi trebalo da bude da si gastroenterolog. O tome je reč. 

da ali nisu iste posledice nedovoljne kompetencije na poziciji "clana predsednistva" i na radnom mestu nekog ko se direktno bavi profesijom. ovo drugo je direktno pogubno, a ovo prvo potencijalno indirektno pogubno

 

edit: to je logika koja se prakticno i sprovodi, ubedjen sam. mislim ne bi sad on mogao biti psihijatar (realno ne bi, osim prevarom), iako moze biti clan predsednistva sekcije psihijatara...tako to ide. eto rece da ti nije jasno pa smatram da je ovo ok objasnjenje

Edited by Krošek
Link to comment

jesi dobila funkciju u vazduhoplovstvu, nije ti bagra valjda trazila kvalifikacije?

 

volim da paranoisem. ima jedna lista psihoterapijska, yahoo grupa, postoji godinama. admin je zm. ja sam nedobrovoljno isclanjena sa te liste 8. XII. 

je l' da se plasim za svoje mail naloge?

 

Skočila sam par puta iz aviona, padobran mi se regularno otvorio, sigurna sam da je to i više nego dovoljno za članstvo. 

 

edit: et Krošek 

Predsedništvo se bira među članstvom (bar bi tako trebalo da bude), a da bi neko bio član... da se ne ponavljam. 

Edited by Notorious
Link to comment

ma sto ti pricas je sve forma, ali ono fizicki je bitno a to je da su "dobri ljudi" svesni da nestrucnjak nece na funkciji clana predsednistva konkretnog pacijenta direktno ojaditi i zato se pristaje na takvo stanje.

 

edit: stvar je kolektivnog odnosa prema tome. zasto se masovno pristaje na to, npr zasto psihijatar x pristaje da nestrucnjak y bude predsednik njegovog udruzenja? zato sto mu nije bitno

 

ali da ovaj na toj funkciji radi nesto tako lose cega se posledice direktno ispoljavaju onda ne bi pristajao na to, bilo bi mozda bitno jer bi mogucno i njega profesionalno tangiralo. da je njegov kolega koji nje na takvoj funkciji nego obicnoj profesionalnoj sarlatan onda bi se pobunio, eto to je ta razlika

 

to je pitanje politike unutar odredjene interesne grupe, ovde profesije.

 

dalje (sesnaesti edit, izvinjavam se) milivojevic radi lose stvari ali one se mozda (istina uz dozu podmuklosti) mogu razdvojiti od njegove funkcije, odnosno ne radi ih u ime profesije; to je dovoljno za cistu savest psihijatra x

Edited by Krošek
Link to comment

tu eventualno ima uzročne veze između straha od "razumnog spenkinga" i neizlaženja na ulicu. držanje za ruku mi deluje kao dosta bolja opcija.

 

 

Pa ako hoce da se drzi za ruku, npr za mene i sestru je uspevalo, al brat nije slusao boga oca, otrgne se kad se najmanje nadas, pa su za njega kombinovali i tupkanje po dupetu, sto je pomagalo donekle al opet ne koliko bi trebalo ako hoces iole pristojno dete. U principu tek kasnije je sam postao stvarno velika dobrica, al urodjeno nam je dosao sa velikim instinktom za tuce sa drugom decom, i sto je jos bizarnije nekom zlobom i prakticno namestanjem problema drugoj deci sa njihovim roditeljima (u par navrata je lomio neke stvari koje je znao da ne sme pa onda prebacivao na te druge klince koje je i inace tlacio, a njihovi roditelji isu mu verovali).

 

A to o zakljucivanju o ponasanju roditelja na osnovu ponasanja bas male dece, recimo zali mi se drugarica skoro kako njen sestric ima neke klince sto ga tuku u obdanistu, i u fazonu roditelji su im ocigledno neka teska stoka. Po toj logici ispadalo bi da je moj brat od roditelja naucio kako da namestis drugom batine, pa onda isto jednom nam je pricao kako je nekom malom koji je bio najsiromasniji u kraju, i koji je molio roditelje za neku plasticnu pusku bukvalno mesecima iz ciste pakosti slomio tu pusku prvom prilikom, sav zadovoljan sto se ovaj posle pokidao od placa, ma sve tako nesto. A sad je skroz miran i ne ume da se postavi ostrije ni kad mu to treba da se izbori za sebe, kao druga krajnost.

Edited by Dagmar
Link to comment

sa zotjinog facebook naloga: Zahvaljujem se Politici na izbalansiranom pristupu i pokazanom senzibilitetu da ovu temu kao važnu stavi na prvu stranu. Podsećam da sam ja psihoterapeut, a ne psihijatar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...