Jump to content
IGNORED

Django Unchained


Turnbull

Recommended Posts

pa sama cinjenica, da je slavery an zeneral slagvort za ovakvu bioskopsku zajebavanciju.moja 2 centa idu na ovu okladu.
Pa to. Inače, ne mislim da je Spajk Li rasista, a još manje da je loš režiser. 25th Hour je jedan od najboljih filmova 21. veka, Edited by Syme
Link to comment
  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    39

  • Turnbull

    36

  • Weenie Pooh

    25

  • Indy

    23

I meni je 25th Hour jedan od najboljih filmova 21. vijeka.Što ne znači da se Lee nije nalupetao po pitanju Djanga, kojeg pritom nije ni gledao.To me podsjeća na ono kad je Ivana Žigon kritikovala Lepa sela lepo gore, takođe na neviđeno, samo na osnovu naslova.

Link to comment
Što ne znači da se Lee nije nalupetao po pitanju Djanga, kojeg pritom nije ni gledao.
+1
To me podsjeća na ono kad je Ivana Žigon kritikovala Lepa sela lepo gore, takođe na neviđeno, samo na osnovu naslova.
Ako se sećam, primedba je bila da joj se ne sviđa odlomak koji joj je prikazan (u Minimaksoviziji), jer je nerealističan. Naime, u njima srpski vojnici psuju. A ona je bila u RS i upoznala tamošnje vojnike, i ona zna da oni ne psuju.
Link to comment

Kako se zvao onaj poznati ja mislim filmski kriticar koji je napisao kako ga je odredio nepogledani film, u kome je iz procitanog opisa jednog drugog filmadzije o kameri koja prikazuje Jevrejku na zici logora kojju je reziser poetski prikazao dizanjem kamere, resio da ga ne pogleda. Imena sam zaboravio.

Edited by bergasa19
Link to comment
Kako se zvao onaj poznati ja mislim filmski kriticar koji je napisao kako ga je odredio nepogledani film, u kome je iz procitanog opisa jednog drugog filmadzije o kameri koja prikazuje Jevrejku na zici logora kojju je reziser poetski prikazao dizanjem kamere, resio da ga ne pogleda. Imena sam zaboravio.
Imaš ovde sve o tome:Kapohttp://en.wikipedia.org/wiki/Kap%C3%B2i ovde (na francuskom):http://simpleappareil.free.fr/lobservatoire/index.php?2009/02/24/62-de-l-abjection-jacques-rivetteInače je u tom filmu glavnu ulogu imala trenutno vrlo aktulena Emanuelle Riva, a moj otac je statirao. Edited by colonelo
Link to comment
Kako se zvao onaj poznati ja mislim filmski kriticar koji je napisao kako ga je odredio nepogledani film, u kome je iz procitanog opisa jednog drugog filmadzije o kameri koja prikazuje Jevrejku na zici logora kojju je reziser poetski prikazao dizanjem kamere, resio da ga ne pogleda. Imena sam zaboravio.
mislis na ovaj tekst serge daneyahttp://sensesofcinema.com/2004/feature-articles/kapo_daney/
Link to comment
Da. Super je.
pa jedan od najznacajnijih tekstova o gledanju filmova u poslednjie tri decenije. odlican tekst.imate ceo sajt serge daney in english a mogu da posaljem i postcards from the cinema na pm.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...