Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

Pročitah sve od početka, i razmišljao da li da se uopšte uključujem, ali ajde.Ne mislim da postoji neko mesto gde definitivno ne bih išao, postoje ona na koja bih dva puta razmislio da li bih u ovom trenutku otišao (trenutno su to Sirija i Mali). Za tačno nedelju dana idem prvi put u Indiju (ako me ne ispale za vizu), i skontao sam da iako se ovde najviše diskutovalo o bezbednosti, da mene generalno najviše brinu mogući problemi sa zaraznim bolesti, ali ne mogu da kažem ni da o tome preterano razmišljam.Što se tiče bezbednosti, jedina dva problema koja sam do sada imao su bila na mestima na kojima to ne bih očekivao, Hag i Krakov. Proveo i nedelju dana u Slovačkoj, išao bih opet.

Link to comment
Dva najveca grada na svetu nemaju taj problem - Tokijo i Seul.A jos sigurniji su Singapur i Hong Kong.
U prva dva nisam бијо, za druga dva potrvrdjujem. Da samo imam para//Džeki Čena kao ortaka, naselio bih se u HK odma. Fantastičan kulturološki melting pot, gde sam video najlepše kosooke žene koje su mi oči ikada zagrebale. Mada sam iz više pouzdanih izvora dobio potvrdu da su Mandarinke s Tajvana lepše čak i od tih neverovatnih Kantonki.A propo teme, Izbegavati Manilu pošto-poto.
Link to comment
ne bih se slozio. mene manila asocirala na ban(g)kok, a ban(g)kok na blejd raner-a.tko shvati, razumeo.
Uz dužno poštovanje, u pitanju su dva potpuno različita megapolisa. Hodao sam najmračnijim uličicama Bangkoka i grickao ulični ananas najopuštenije, nepredosećajući nikakvu anksioznost.On the other hand, ne dao ti bog da se u Manili udaljiš od suvog sentra Makatija posle 6 PM peške, sam, belac. Čak bih i u dežaneirove favele pre zašo bez oklopa i M16.Pa ipak, upravo na Filipinima, i to na najproblematičnijem ostrvu, postoji grad koji važi za najsigurniji na svetu, i to samo zbog jednog (pre)loodog gradonačelnika, koji je posle svog mandata predao nadležnosti svojoj (podjednako loodoj) ćerki. ;)
Link to comment

Za obicnog turistu Severna Koreja je verovatno najsigurnija zemlja na svetu za posetiti. Em si stalno u pratnji vodica, em niko ne sme da ti pridje kao strancu.

Link to comment

@blueberryu biti se nismo razumeli: uporedio sam atmosferu ta dva grada, a da je manila izuzetno nebezbedan grad, narocito spram vise nego uredjenog bankoka, te posebice khao san-a i radijusa od par kilometara oko te ulice, gde je i 90% posetilaca u bkk-u, neupitno je.

Link to comment

@noskichti si bio? to mora da potpuno ludilo, but not in a good way... ipak, voleo bih na par dana (cenim da je vise od toga, overkill).koliko je tesko uci u sk? pretpostavljam, a s'obzirom na bizarnost vladajuce klike, koja intrinzicno podrazumeva full-blown paranoju spram svega spoljnjeg, da formalnosti provere dela&licnosti potencijalnog turiste, uopste nisu naivne.

Link to comment

Sto se tice sigurnosti; Jemen 80th pre Al Kaide sranja, svi naoruzani do zuba ali ni gostoprimljivijeg naroda ni sigurnijeg mesta.Oh yes khat nije losa stvar 2 :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...