Jump to content
IGNORED

Silver Linings Playbook (2012)


3opge

Recommended Posts

не разумем ни како то заљубљеност не може бити мотивација, то је овде основна покретачка снага за оба главна лика од првог момента када се упознају.
To može da se kaže ovako i da lepo zvuči, za neku ozbiljnu analizu zašto šta ko kad i zbog čega radi u filmu, razlozi su daleko konkretniji.
ти заиста верујеш да некоме није јасно када се заљуби на први поглед?
Naravno da ima i toga, ima svačega u ljubavnim odnosima, nekom je odmah jasno, nekom nikad nije jasno - nije ni bitno, uostalom. Edited by kobni zelaya
Link to comment
  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    62

  • Turnbull

    41

  • Lancia

    20

  • Molder

    19

Top Posters In This Topic

Ja se prvo izvinjavam što se neredovno javljam, pa malo ubija diskusiju, ali jebi ga.

Ja se ne bih baš bavio time ko je od kad zaljubljen, jer niti je to u životu najčešće jasno, niti se zaljubljenost može ozbiljno razmatrati kao motivacija likova, osim na nekom širem planu, neke filozofije samog filma, onoga što se dešava čitavom filmu.Nama (gledaocima) je veoma jasno saopšteno da je Lawrence spavala sa svim muškarcima u firmi i prilično je jasno da je to motivacija koja od početka gura taj odnos. Ono što se dalje dešava je zaljubljivanje , ali to je nešto što se dešava čitav film, nešto zbog čega je to, uostalom i rom kom. To me je navelo da se setim da je neko davno (u Ritmu, čini mi se) napisao za jedan drugi rom kom - Kad je Hari sreo Seli - da je najveći kvalitet filma to što zaljubljivanje razvučeno na čitav. Ali to je nešto sasvim drugo od konkretnih motivacija likova i njihovih radnji.
Gle'j, nemam ja problem kako je to u životu, ali imam problem kako je u filmu. Mnoge stvari koje su normalne u životu su neprihvatljive za film. I kad govorim o motivaciji, govorim u onom osnovnom smislu, ono što pokreće lika na delanje i učestvovanje u priči.Meni je zasmetalo što je Dženiferin lik od početka uveden u priču kao zaljubljen. Onako, zdravo za gotovo, spreman za poneti, lik koji se opsesivno pali na glavnog junaka i proganja ga. Što bi mi bilo okej da smo videli bar neku eksplikaciju ili objašnjenje tog trenutka.
to je zato sto si u minus fazi. secas se ono ostrvo, pa dzungla, pa on vidi da ima ranu na ledjima, pa naidje ona, pogledaju se i to je to. tako i ovde.i da, ona se jeste zaljubila u njega na prvi pogled. to sto zaljubljenost ne manifestuje tupavim pogledom srnetine i treptrepovima je najlepsa osobina njenog lika.
Moguće da samo ja to ne primećujem, ne sporim to od početka diskusije. I samo da se zna da nisam mislio na sladunjava rešenja, već na bilo kakvo, meni razumljivo, filmsko obraćanje tom momentu koji pokreće njenog lika za ceo film.
то је овде основна покретачка снага за оба главна лика од првог момента када се упознају.
Jeste, tačno. On je na kraju rekao u onom pismu da je voli i da je voleo i jasno je da ceo film traje njihovo zbližavanje i ukompatibiljavanje. Njegov put se vidi, od izlaska iz ludare do mirenja sa svojom prošlošću i svojim emocijama. Kod nje ja vidim samo da se ona od prvog pojavljivanja u filmu pali na njega i juri ga, a mi iz priče likova saznajemo njenu priču i kako je bila u prometu i prestala da bude u prometu...i onda se opsesivno loži na glavnog junaka, bez reči tretmana o tome. Bezveze mi je da je njen put predmet teoretisanja i diskusije fanova posle filma, što se mene tiče, to bi trebalo da bude jasno kao i kod njega.Opet kažem, ponavljam™, možda samo ja to ne vidim a to postoji u filmu.
Link to comment
Meni je zasmetalo što je Dženiferin lik od početka uveden u priču kao zaljubljen. Onako, zdravo za gotovo, spreman za poneti, lik koji se opsesivno pali na glavnog junaka i proganja ga. Što bi mi bilo okej da smo videli bar neku eksplikaciju ili objašnjenje tog trenutka.
Sorry što sam ti skratio post, ali samo zato da se ne bi pogubili i udaljili od suštine. Prosto, rekao bih da nije od početka uvedena u priču kao zaljubljena, to što ga startuje apsolutno ne implicira da je zaljubljena na početku filma. Sad ćeš ti da pitaš - pa kad se onda zaljubljuje - ne znam, nije bitno, ne bih rekao da u filmu postoji takav trenutak za koji bi mogli da kažemo "e sad se zaljubila". Edited by kobni zelaya
Link to comment
Sad ćeš ti da pitaš - pa kad se onda zaljubljuje - ne znam, nije bitno, ne bih rekao da u filmu postoji takav trenutak za koji bi mogli da kažemo "e sad se zaljubila".
:lolol: iditeudupe.
Link to comment
Sorry što sam ti skratio post, ali samo zato da se ne bi pogubili i udaljili od suštine. Prosto, rekao bih da nije od početka uvedena u priču kao zaljubljena, to što ga startuje apsolutno ne implicira da je zaljubljena na početku filma. Sad ćeš ti da pitaš - pa kad se onda zaljubljuje - ne znam, nije bitno, ne bih rekao da u filmu postoji takav trenutak za koji bi mogli da kažemo "e sad se zaljubila".
Znaš zašto mi je važno - ako sam dobro skapirao i ako nisam nešto propustio, što je moguće. Dakle, kako sam skapirao, njena faza spavanja sa svima svuda je već bila gotova pre nego što su se upoznali, i čim su se upoznali ona je htela da dejtuju, stalkovala ga i ostalo. Jebi ga, verujem i tebi kao i lubi i RL prijateljima kad je film u pitanju, ali meni to fali, fali mi da je rekla makar jednom "bila sam takva, patila sam, sada tebe želim blabla".Ovako mi je nekako previše otvoreno i nedorečeno, a nekako mi ne ide da mi dramedije budu nedorečene.Baš sam razmišljao da uzmem neki sličan primer rupe o kojoj pričam i setio sam se poslednjeg Betmena. Od početka filma, od uvoda Bejna mi vidimo da ona ima slepo vernu vojsku koja je spremna da umre za njega sa osmehom na licu, a nigde se ne spominje zašto su oni tako verni, ko su svi oni i zašto su to, već je to jednostavno još jedan redi-mejd faktor u priči koji treba da dočara kolika je Bejn opasnost. Kao što on odmah i bez ikakvog objašnjenja on ima vojsku koja umire za njega sa osmehom i nikad se ne priča o tome, tako je i Dženifer od početka odlepljena za njim i stalkuje ga i nikad se ne priča o tome.Eto, samo to. Možda smo ga malo i previše razvukli, nije to tolika zamerka koliko moj ugao gledanja.
Link to comment
Baš sam razmišljao da uzmem neki sličan primer rupe o kojoj pričam i setio sam se poslednjeg Betmena. Od početka filma, od uvoda Bejna mi vidimo da ona ima slepo vernu vojsku koja je spremna da umre za njega sa osmehom na licu, a nigde se ne spominje zašto su oni tako verni, ko su svi oni i zašto su to, već je to jednostavno još jedan redi-mejd faktor u priči koji treba da dočara kolika je Bejn opasnost. Kao što on odmah i bez ikakvog objašnjenja on ima vojsku koja umire za njega sa osmehom i nikad se ne priča o tome, tako je i Dženifer od početka odlepljena za njim i stalkuje ga i nikad se ne priča o tome.
To je otkriveno na kraju, kada saznajemo da Bane radi za Taliju, i da je ta armija u stvari (ostatak) League of Shadows. Kao sto na kraju/pred kraj SLP-a saznajemo da je Tifani jurila njega sve vreme (u dogovoru sa kevom i caletom, ili cak kevama i caletima™), kao i to da su bili zaljubljeni jedno u drugo od pocetka i da je ceo film u stvari njihova igra skrivanja i takmicenja u tome ko bolje folira, dok se konacno ne razotkriju jedno pred drugim. I gde vidimo da je on ipak malo vestiji folirant. Ne moze se sve bas reci na pocetku filma, mora se nesto otkriti tokom filma i/ili na njegovom kraju :P
Link to comment
Znaš zašto mi je važno - ako sam dobro skapirao i ako nisam nešto propustio, što je moguće. Dakle, kako sam skapirao, njena faza spavanja sa svima svuda je već bila gotova pre nego što su se upoznali, i čim su se upoznali ona je htela da dejtuju, stalkovala ga i ostalo. Jebi ga, verujem i tebi kao i lubi i RL prijateljima kad je film u pitanju, ali meni to fali, fali mi da je rekla makar jednom "bila sam takva, patila sam, sada tebe želim blabla".Ovako mi je nekako previše otvoreno i nedorečeno, a nekako mi ne ide da mi dramedije budu nedorečene.
мислиш, нешто овако:Tiffany: I was a slut. There will always be a part of me that is dirty and sloppy, but I like that, just like all the other parts of myself. I can forgive. Can you say the same for yourself, fucker? Can you forgive? Are you capable of that?
Link to comment
To je otkriveno na kraju, kada saznajemo da Bane radi za Taliju, i da je ta armija u stvari (ostatak) League of Shadows. Kao sto na kraju/pred kraj SLP-a saznajemo da je Tifani jurila njega sve vreme (u dogovoru sa kevom i caletom, ili cak kevama i caletima™), kao i to da su bili zaljubljeni jedno u drugo od pocetka i da je ceo film u stvari njihova igra skrivanja i takmicenja u tome ko bolje folira, dok se konacno ne razotkriju jedno pred drugim. I gde vidimo da je on ipak malo vestiji folirant.Ne moze se sve bas reci na pocetku filma, mora se nesto otkriti tokom filma i/ili na njegovom kraju :P
Upravo to. Ja sam to sa Betmenom povezao nakon filma, u smislu, oni su u League of Shadows, oni mora da su spremni na sve, oni su verni i odani, umreće sa osmehom na licu za svog lidera, ali mi je bio problem jer mi to nije film rekao filmskim sredstvima, nego sam ja morao da "konstruišem" te stvari. Da opet dam primer: Neke stvari koje se ne pominju direktno ali su jasne jer su jasno ispričane filmskim sredstvima su u, sad mi pada napamet, filmu Brat Balabanova. Ceo film Danilo Bagrov ponavlja da je u vojsci bio "samo ćata", ali je kroz ceo film kristalno jasno da on laže i da je apsolutno spreman borac, operativac i ubica. U Betnemu i SLP mi kao gledaoci moramo posle filma da konstruišemo i nagađamo i dajemo značenje tim rupama.
[/size]мислиш, нешто овако:Tiffany: I was a slut. There will always be a part of me that is dirty and sloppy, but I like that, just like all the other parts of myself. I can forgive. Can you say the same for yourself, fucker? Can you forgive? Are you capable of that?
Prvi deo da, drugi deo ne. Fali mi deo gde ona otkriva svoje emocije prema njemu.
Link to comment
Upravo to. Ja sam to sa Betmenom povezao nakon filma, u smislu, oni su u League of Shadows, oni mora da su spremni na sve, oni su verni i odani, umreće sa osmehom na licu za svog lidera, ali mi je bio problem jer mi to nije film rekao filmskim sredstvima, nego sam ja morao da "konstruišem" te stvari. Da opet dam primer: Neke stvari koje se ne pominju direktno ali su jasne jer su jasno ispričane filmskim sredstvima su u, sad mi pada napamet, filmu Brat Balabanova. Ceo film Danilo Bagrov ponavlja da je u vojsci bio "samo ćata", ali je kroz ceo film kristalno jasno da on laže i da je apsolutno spreman borac, operativac i ubica. U Betnemu i SLP mi kao gledaoci moramo posle filma da konstruišemo i nagađamo i dajemo značenje tim rupama.Prvi deo da, drugi deo ne. Fali mi deo gde ona otkriva svoje emocije prema njemu.
сачувај боже, у том тренутку би слободно могао да се заврши филм, никаквог смисла не би било да се настави.
Link to comment
сачувај боже, у том тренутку би слободно могао да се заврши филм, никаквог смисла не би било да се настави.
Ona ovom citiranom recenicom pokazuje da joj je stalo do njega. Mislim da je to prilicno jasno.
Pa ne znam, meni ne. Bez priznanja emocija i bez tog otkrivanja, ovo komotno može da bude merenje patke među ljudima sa poremećajem™. Kako filmski, tako i u životu.Mislim, jebi ga: "Radila sam loše stvari, delu mene to prija i ja to priznajem, a ti? Er smeš ti da priznaš da si jeo govna i negde uživao u tome?" Mi teško zvuči kao "jebi ga, ipak se ja ložim na tebe". Edited by Lrd
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...