Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

18 minutes ago, Joe D said:

ne verujem da ce borisa igrati, ali treba da ramislja u tom pravcu. ne samo da imamo najmanju dubinu na toj poziciji, vec smo tu i najstariji. Moze da se baci to jedno mesto u rosteru da se da boost mladom igracu da napreduje. Ne mora da bude Borisa, moze i Nikola Miskovic, ili cak Alen Smailagic, ako Sale misli da su talentovaniji. Svakako nikakve koristi nema od vucaranja Bircevica i Jelovca po takmicenjima, ako je bas neophodno imati rezervnu nominalnu cetvorku (sto ja ne smatram da je bitno, ali do sada se tako islo).

 

Jokić na 4, Milutinov na 5.

taman da izdominiramo pikom izmedju njihov dvojice.

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

1 minute ago, Svarog said:

 

Jokić na 4, Milutinov na 5.

taman da izdominiramo pikom izmedju njihov dvojice.

Nije problem za ovo takmicenje, bas zato i jeste dobra prilika da se ubaci neko u roster. A ja licno ne bih voleo da dodjemo u situaciju u buducnosti da nam najbolji igrac krpi poziciju na kojoj igra slabije. 

Link to comment

nisam bio ironičan, sorry ako je tako zvučalo.

meni je skroz ok i vrlo zanimljivo da neke minute Jokić igra u paru sa još jednim visokim, videli smo smo da to funkcioniše kada igra sa Plumlijem ili Milsapom.

neke minute, kao što i sam kažeš nema smisla trošiti ga full time na toj poziciji.

 

edit: ko je tu 4 a ko 5 deklarativno, nije ni bitno.

Edited by Svarog
Link to comment

I Milutinov je dobar asistent a Jokic moze da rasiri odbranu , ja ih cekam zajedno u petorci jos od juniorskog svetskog prvenstva, gde su  provodili neko vreme zajedno u igri .

Edited by Micko8
Link to comment
48 minutes ago, Joe D said:

ne verujem da ce borisa igrati, ali treba da ramislja u tom pravcu. ne samo da imamo najmanju dubinu na toj poziciji, vec smo tu i najstariji. Moze da se baci to jedno mesto u rosteru da se da boost mladom igracu da napreduje. Ne mora da bude Borisa, moze i Nikola Miskovic, ili cak Alen Smailagic, ako Sale misli da su talentovaniji. Svakako nikakve koristi nema od vucaranja Bircevica i Jelovca po takmicenjima, ako je bas neophodno imati rezervnu nominalnu cetvorku (sto ja ne smatram da je bitno, ali do sada se tako islo).

+1

naravno simanic ili ova dvojica koje si spomenuo. kakvi crni bircevici i jelovci. 

treba racunati i na simonovica.

ja bih voleo da igraju lucic i jovic. nedovica nesto nisam gledao ove godine. kako je on odigrao u prenatrpanom armaniju? jel bio povredjen? dangubic izmedju sjaja i ocaja. ne znam za njega. 

Sale na slatkim mukama.

 

 

Link to comment
40 minutes ago, Svarog said:

nisam bio ironičan, sorry ako je tako zvučalo.

meni je skroz ok i vrlo zanimljivo da neke minute Jokić igra u paru sa još jednim visokim, videli smo smo da to funkcioniše kada igra sa Plumlijem ili Milsapom.

neke minute, kao što i sam kažeš nema smisla trošiti ga full time na toj poziciji.

 

edit: ko je tu 4 a ko 5 deklarativno, nije ni bitno.

neke minute svakako. ali nam i dalje ostaje problem dugorocno resenja za poziciju 4.

 

borisa je iz nekoliko razloga najlogicnije resenje - prvi je taj sto je najblizi ozbiljnoj kosarci, sledece sezone ce igrati evroligu sa odredjenom ulogom u timu i ucesce u reprezentativnoj akciji moze da mu pomogne da napravi taj jedan dodatni korak od talenta ka igracu koji mu fali. drugi razlog je igracki, tih nekoliko stvari koje on dobro radi reprezentacija moze da iskoristi, zastita obruca + sut spolja + finisiranje iznad obruca i solidna obrana na preuzimanju spoljnih igraca. u teoriji, on bi trebalo da izgleda sasvim dobro pored jokica na terenu.

 

a ionako niko ne rotira 12 igraca, bjelica ce da igra velike minute, pokrpice tu jokic, kalinic, lucic po potrebi. mada sam prilicno siguran da ce sale ispostovati starije igrace i da od toga nema nista, ali prilika je sasvim dobra.

 

 

Link to comment
22 minutes ago, napadaj said:

Jokić ne može da igra na 4, to nije mogao ni sa Nurkićem, a ne sa Milutinovim. Bjelica na 4 i pesma.

Sta je onda  igrao sa Plamlijem , Ratkom Vardom i Dejanom  Muslijem:rolleyes:

Edited by Micko8
Link to comment

U super, aj da ga vratimo u vreme kada je imao 18-19 godina  ili da ga stavljamo na poziciju na kojoj igra oko pet minuta u Denveru.

Edited by napadaj
Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...