Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

Za mene je Duda nas najveci trener  ikada , njegov poslednji mandat sa reprezentacijom je bilo uzivanje pratiti, njegovi tajmauti, koneferencije za stampu , rad sa mladim igracima itd.  Pocivaj u miru legendo !!!

Edited by Micko8
  • +1 4
Link to comment

Za mene najveci nas trener u svim sportovima.

 

Nacin na koji je on radio i pristup mladjim igracima, njegovo strpljenje i objasnjavanje svega je neverovatno.

 

Usitinu je bio velikan kosarke. 

 

Voleo bih da sam u mom poslu makar malo strpljiv kao on.

 

 

Link to comment

Dudeskara, Dudaskalija, Dudozder, ne postoji u srpskom jeziku atribut i nivo komparacije koji mogu da opisu Dudinu kosarkasku velicinu. Bio je velicina za sebe, kosarkaski etalon po kojem se sve merilo. Nacin na koji je on promisljao i poznavao kosarku, kao i autoritet koji je imao da to sto je znao i smisljao prenese, verovatno je jedinstven fenomen. Bio sam klinac u vreme Aleksandra Nikolica i o njegovoj velicini znam samo ono sto su drugi pricali, Dudin rad sam imao srece da pratim u godinama kad sam shvatao sta je kosarka i sta u njoj znaci Duda Ivkovic. Zato je za mene upravo on iznad svih ostalih velikih kosarkaskih umova. Filozof, strateg, vizionar, covek za kojeg ne samo da nije bilo tajni u kosarci vec je mnoge od tajni sam smisljao i davao drugima kao zadatak da otkriju.

 

Ogroman covek, ogroman gubitak.

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, radisa said:

 

Dajte malo ponosa... :hail:

 

 

 

Kakav moras biti covek da pravis napad za Gagica ? Koji je car bio Ivkovic. Meni je bas imao ulogu kao deda/stariji otac ovim igracima. Pa imas ono jedno dete nesposobno ali i njega pokusavas ukljuciti u igru.

Edited by bags
Link to comment
18 minutes ago, Papovac said:

kazu da je acanikolic stvorio nasu kkosarku. duda je to doveo do savrsenstva. drugi selektorski mandat je neverovatan primer frajerstine, inata i neverovatnog znanja koje je imao. majstor!

 

medalja 2009 je remek delo, po meni najveci rezultat ikad u nasoj kosarci imajuci u vidu sve okolnosti. nakon strmopizda koji smo doziveli u periodu 2003-2007 gde smo na pet uzastopnih velikih takmicenja dozivljavali debakle, a 2007 dotakli dno sa moskitosima, verovatno je samo duda mogao da preokrene taj trend. sa gomilom 20-godisnjaka je uzeo medalju, tada sam shvatio da nam je kosarka besmrtna, ali da su potrebni pravi ljudi na pravom mestu. steta sto mu je ukradena medalja na svetskom 2010, to je velika sramota fiba.

  • +1 9
  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...