Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    954

  • pbg12345

    909

38 minutes ago, Redoran said:

Eto, to je kult. Srbi mogu da ga imaju i neguju isto kao Italijani ili Slovenci. Tamo gde ga neguju, tamo i uzimaju medalje. Tamo gde su ga prevazišli kao nepotreban relikt prošlosti, tamo medalje prepuštaju drugima.

I osvojili su ih samo 3 u poslednjih 5 takmicenja. i to je cela poenta ispraznog sviranja - kad pobedjujes imas kult, kad ne pobedjujes nemas kult. Nikakvo drugo znacenje to nema, isprazna fraza kojom se frljaju razni djurovici i slicni koji jos zive u sfrj. 

  • +1 3
Link to comment

Možda je zamena za reč kult atmosfera u reprezentaciji. Imali smo vrhunske igrače, sećamo se Tegeltijinih snimaka od 95e na ovamo, bilo je i do jaja zajebavanje. Mnogo su tada igrali i stasavali zajedno, prvenstveno u Partizanu, pa se posle to prenelo i u repku. 

Ova utakmica zato i jeste podložna diskusiji. Jer je očigledno da je atmosfera sranje, Bjelica priča igrali smo ko govna, a primili u odlučujućoj utakmici 102 poena, zalaganja i truda ni u najavi. Da poštuju taj "kult" reprezentacije koji su  izgradili drugi, možda to ne bi bilo tako. No očigledno su neka druga vremena, ne pitaju se samo igrači, klubovih ih smaraju, pre svega NBA koja je pre svega korporacija pa onda sportska organizacija, kao i sve na ovom jebenom svetu što je upropastio, kapital i profit polako ali sigurno uništavaju i sport. 

I ako me nešto u Jokarinoj inicijalnoj izjavi iznerviralo, to je spominjanje kluba. Da citiram "To je stav i sugestija kluba i neminovnost koju moram da prihvatim". Pa čekaj majku mu, jel to stav ili sugesetija? Ili je trudna žena? Ili je umor? Imaj barem muda pa reci. 

  • +1 3
Link to comment

a mozda se ljudi i isprazne, dodju nespremni, izgube motivaciju, ili trista drugih mozda, ali su dosli i igrali i izgubili, to je sport. veliko je sranje da uopste raspravljamo o tome kakav odnos oni imaju prema reprezentativnom dresu, kao da ne znamo ko su i sta su. 

 

edit: odgovorio sam milanu

Edited by Joe D
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

I osvojili su ih samo 3 u poslednjih 5 takmicenja. i to je cela poenta ispraznog sviranja - kad pobedjujes imas kult, kad ne pobedjujes nemas kult. Nikakvo drugo znacenje to nema, isprazna fraza kojom se frljaju razni djurovici i slicni koji jos zive u sfrj. 

 

Kada tačno na tim takmičenjima najbolji igrač reprezentacije nije došao da igra zato što ga zabole kurac? 

Link to comment
12 hours ago, Tsai said:

da, to s turcima mi je jedan od najtezih sportskih poraza uopste. 10 dana sam bio nadrkan.

 

 

 

Ko je gledao utakmicu protiv CCCPa (u Spaniji 1986te) - za njega je sve drugo je pesma... 

  • +1 4
Link to comment
13 hours ago, Fins fleet said:

 

Imali smo 3 srebra na 3 velika takmicenja, gde smo gubili dvaput od Amera i jednom gde smo takodje izgubili od boljeg protivnika u datom momentu.

 

Onda smo dobili smenu generacija, los rezultat na svetskom i katastrofu ovde. Ali brate mili, daj ne mraci. Dominacija poput 89-91 je anomalija, generacija koja je promenila kosarku. 

 

Edit: Takodje od 2009. to 2015. mi imamo odlican odazov igraca i uglavnom rezultate koji prate kvalitet ekipe. Sad sto si imao vanserijsku Spaniju i Argentinu u isto vreme i takodje fenomenalne Grke i Francuze, jebiga. Ali uzeli smo medalja koliko smo zasluzili u datom periodu, nekad i preko ocekivanja. Nikakav kult reprezentacije tu nije falio.

 

možemo mi da se dogovorimo i usvojimo da su te 3-4 medalje osvojene u skoro 20 godina sjajan, čak i neočekivan uspeh i da nema zime za srpsku košarku. i to je ok. ali onda ne treba ni da se pitamo što nema kulta.

Jer taj kult jeste postojao kad smo imali repstaciju koja u periodu od 40 godina možda sa sve ukupno 4-5 takmičenja nije donela medalju. Prvu medalju smo osvojili početkom 60ih i od tada pa sve do zaključno sa 2002 smo fulili medalju u Minhenu 72 i Sidneju 2000. i na još možda 2-3 eurobasketa. To je oko 35 medalja u periodu od 40ak godina. A još smo 3 takmičenja propustili zbog sankcija.

sad imamo situaciju da nismo ni učesnik na 3 od poslednje 4 OI.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...