Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Meni su bele spargle zakon - za čorbu, to sad u sezoni pravim barem jednom nedeljno. Kuvane mi i nisu toliki hit, ali ih jedem, pogotovo kada naprave preliv od putera i badema, pa spargle dodju kao izgovor :D

Meni objasnise da su tako skupe jer su jedino izistinsko sezonsko povrće - zamrznute nisu lepe, čak ni za čorbu, nešto valjda gube. (Nisam probala sama)

Razlika u klasama te u ceni je čisto vizuelna, reče mi prodavac sa farme; za supu uvek kupujemo jeftinije (8€/kg), tako i oni preporucuju. One skupe su lepse na oko pa njih za barenje i za restorane.

Čorba od zelene spargle mi već nije tako lepa.

Link to comment

sta su ove usi, tripice?

 

2vb97r4.jpg

ovo pocelo kao jedno, zavrsilo kao drugo jelo. imala nanu i korijander, smisljala sta cu s tim, ja bas ne volim da bacam. napravila najukusniji sos na svetu, nana, korijander, crveni luk, bei luk, djumbir, ljuta paprika, lajm, masinovo ulje, voda, so sve samleveno, time zacinila povrce, pekla paketic u rerni. onda kad sam probala nedostajalo mi necega, pa zalila soja sosom, dodala nudle, rascepkala losos i sve smandraljala. vrlo lepo.

 

+1 za precenjene sparoge. 200 dinara vezica na bajloniju. je l jeo neko smrznute iz maksija? 

Edited by cmrlj
Link to comment

Mama mi je donela tone mladog belog luka iz domovine, najela sam ga se ovih dana kao naocita (po jednu vezu po obroku) i mislim da me sada vec malo i zeludac od toga boli. :ph34r:

Link to comment
2 hours ago, decak Kejt said:

e kad vec spominjete smrcke - kakve su sanse naci ih na bilo kojoj od BG pijaca?

 

edit: pogresan topic

 

 

 

 

 

i mene bi zanimalo,ali cisto fenomenoloski, ako neko primeti neka javi :)

Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...