Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Just now, I*m with the pilots said:

Nadji negde lubenice iz Maroka, dobra varijanta dok ne stigne sezona pa uvezu iz nase zemlje i Grčke. Nisam sigurna da ih drže Turci, kod mene jedna baš nemačka radnja specijalizovana za voće i povrće ima te.
Meni uvek tokom zime fale višnje i lubenice i od kako sam otkrila te marokanske, uživam. Višnje su i dalje problem..

Hvala na savetu. Isprobao sam sve radnje, probao i turske radnje u nadi da ce da uvezu lubenice iz Turske, ali i dalje tugica - vodnjikavo i bezukusno. Probacu da nadjem lubenice iz Maroka.

Btw. gde si nasla lubenice iz Srbije? Iz Srbije nalecem samo na Smoki, ajvar i pivo/rakiju?

Link to comment

Ima u Yurskim radnjama nasih lubenica,10+kg i odlicne su.Moze i u obicnim radnjama da se nabode dobra lubenica bez kospica.

Mladi luk,cekas kada mu je sezona,pa bude malo bolji.Mada ako si bas tako daleko na severu,jbga.

Link to comment
20 hours ago, precog said:
Hvala na savetu. Isprobao sam sve radnje, probao i turske radnje u nadi da ce da uvezu lubenice iz Turske, ali i dalje tugica - vodnjikavo i bezukusno. Probacu da nadjem lubenice iz Maroka.

Btw. gde si nasla lubenice iz Srbije? Iz Srbije nalecem samo na Smoki, ajvar i pivo/rakiju?

Ta specijalizovana prodavnica koju spomenuh ima lubenice iz Španije i Maroka van sezone, a u sezoni grčke i nase. Baš se prijatno iznenadih kada sam videla prvi put. Cena im je prošle godine bila 2€/kg, isto koliko i grčke, i marokanske trenutno. Španske su jeftinije ali iz mog, doduše vrlo ogranicenog, iskustva, nisu tako slatke. Uopšte, meni svo voće iz Španije bude bezveze te zato čekam uvek sezonski čega ima u lokalu - maline i jagode su ovde posebno dobre.

 

Inače sam kupovala i naše kajsije <3

ima tako tih malih štandova sa voćem na dosta strana i van pijace, npr, pored puteva, ispred većih prodavnica poput Rewea ili u industrijsko-poslovnim oblastima (Gewerbegebiet). Kod nas u blizini drže ljudi štand sa ograničenim izborom, deo je njihov uzgoj a deo preprodaja. Prošle godine naleteh na kajsije, jedna gajbica sa francuskim i jedna sa - našim. Pridjem i pitam da li mogu da biram sama, dade mi žena kesu i, kao u poverenju :D, reče da uzmem srpske, jer su slasnije. Proradio mi srpski ponos odmah haha. Natovarim ja podosta i posle mi žena još reče da uvek pravi pekmez od tih, jer su te fransucke i nemačke dosta vodene. Eto :) Nije ih imala uvek, sve mi glupo da pitam kako ih nabavlja, ali uradicu to kada stignu ove sezone. A kupovala sam i na našoj lokalnoj pijaci na jednoj tezgi :)

 

Super mi je inače što na pijaci i u radnjama za sve stoji jasno istaknuto poreklo

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Precog, dakle probaj na pijaci kad dodje sezona. Ne znam kakva ti je u mestu, ako je slaba, možda vredi da odeš u neko drugo ili veće mesto gde je i izbor veći? Ja maltene sve od voća, povrća i kvalitetnog mesa/ribe kupujem na pijaci, nervira me jedino što je samo dvaput nedeljno i to radnim danima od 08, pa jurimo pre posla - sreća je što ne moramo da stignemo "na vreme"

Link to comment

ovde improvizuju neke tezge na centralnom gradskom trgu i na jos nekim mestima. to na trgu svaki dan do 12, a na ostalim mestima za vikend. ponuda je slaba, a cene su sumanute.

u nemackoj, u obliznjem vecem mestu, imaju isto improvizovanu pijacu subotom na trgu, ponuda je bolja, ali sam odustao, mrzi me da se cimam. imam rutinu sto se tice snabdevanja: alnatura i hieber nemackoj, a u francuskoj riba, sirevi i povremeno pekarsko/slasticarski proizvodi. u alnaturi imaju solidno voce, povrce i meso i mlecne proizvode + sve ostalo sto mi je potrebno, tako da sam odlucio da se ne cimam po pijacama. imaju i lokalne nemacke i francuske proizvodjace.

 

ajd, bas cu da se iscimam da izvidim da li ima naseg voca ili marokanskih lubenica po nemackoj pijaci ovih nedelja, javljam rezultat :)

Link to comment

Ti si rešio da sve zemlje zarade :)

I ovde su te pijace zapravo tezge i kombiji na gradskim trgovima, nema pijace kao kod nas u zemlji.

Link to comment

Slabi su Turci u tim delovima blizu Francuske, to sam već više puta čuo, ali sam mislio da si ti negde istočnije... Ja ovde imam i ruskih i poljskih i grčkih prodavnica, turci su odlični, španci i italijani takodje. Sve se nadje, uz malo truda.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...