Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

što bre zlo? :unsure:

Zato što mi nijednom nije uspelo a probao sam čak tri puta! ;)

 

Послато тетејцем

Link to comment

Šta se desi?

 

Imao sam problema, ali mislim da od prvog pakovanja, pet komada, dva nisu uspela, ali prva je uspela, to je bio ključ, posle sam se malo osilio, zeznuo, i vratio na osnove, ukapirao sam zašto se sve stavlja praktično bez ičega do nešto soli i začina, zamrznute mešavine povrća odmrznem,, gledaš da ti kesu ništa ne umrlja, izbušiš tri rupe, ne dve, ni četiri, tri rupe na po tri prsta rastojanja odozgore pri vrhu :lolol: , najbolje tako što ćeš na meso nasloniti i probušiti čačkalicom. Podviješ ivice, gledaš da bude malkice napuhano ali ne previše, staviš najniže ili ako je veća rerna na predzadnju, na sredinu pleha, možeš papir za pečenje ispod ali mislim da ne mora. Neko kaže da se uspe voda oko kese. Ne.

Kesa ne trpi preko 220, znači 180, i vreme.

 

Gledaću da uslikam sledeći put pre i posle pečenja.

Link to comment

kad se ima vremena, kradu se i recepti ko kuchama

 

daklem ovo se sve pomesa; kamut, blueberries, diced red onion, diced red pepper, chopped green onion, lemon zest, chopped fresh mint, chopped italian parsley, toasted almonds, blueberry vinaigrette dressing [blueberries, apple cider, orange juice, apple cider vinegar, lemon juice, sea salt] i dobije se izvrstna em supa zdrava letnja salatica

 

blub_zpsaa5ef83f.jpg

Link to comment

divno je, pravi. u pravo je ivy, uzmes ljustilicu i  ljustis tikvicu i tako pravis trake, kad stignes do dela sa semenkama stani. ja sam uzela one tamnozelene, dugacke tikve, verovatno je isto i s obicnim, gledaj samo da nisu matore. posolis ih i ostavis da stoje pola sata, sat, da se malo iscede. to je to. preko pesto, to vec znas, ako ne znas, pitaj. nista se ne kuva, ovi iz skole sirovog kuvanja koriste te tikvice umesto rezanaca,  bilo koji lagani sos za spagete verovatno dobro ide. 

 

edit. jednoobraznost se postize tako sto okrenes tikvicu kad postanu presiroke, ne da su moje jednoobrazne, cannot believe everything you see :D

 

ja isto ovo radim, samo pored toga što posolim, nacedim i limuna preko tikvica. to ih "skuva" a ostanu grickave. i malo belog luka i nane i maslinovog ulja, pa sve to sa rukolom i milina od salate. a ponekad, kad mi ostane, upravo skuvam taljatele i samo roknem preko. njam. 

Link to comment

e cmrlj, pravila sam ove rezance od cvekle, odlicno je. samo sam dodala i sok od pomorandze u marinadu, cinila mi se malo gorka cvekla, pa kao da ne bude prejak samo limun. lepo je, ali moze i bez svakako.

nesto sam se zamajala, pa su stajale u marinadi skoro dva sata i nije im sigurno nista naskodilo.

Link to comment

e cmrlj, pravila sam ove rezance od cvekle, odlicno je. samo sam dodala i sok od pomorandze u marinadu, cinila mi se malo gorka cvekla, pa kao da ne bude prejak samo limun. lepo je, ali moze i bez svakako.

nesto sam se zamajala, pa su stajale u marinadi skoro dva sata i nije im sigurno nista naskodilo.

 

kako si pravila rezance od cvekle misim cime,tehnicki?

Link to comment

birala na pijaci one duguljaste cvekle, ne okrugle, pa onda onim za secenje sira. probala prvo onim za krompir, mnogo ih tanko isece. ovako su ispali malo deblji, tj siri rezanci, ali su bar dugacki.

Link to comment

aha slicno kao sto pravimo i tikvice, takoreci taljatele..ok,ja sam izmastala okrugle kao spagete al to ide onim spiralizatorom..

 

:D evo mene tu d reskju

 

za povrce u obliku spageta ti ne treba spiralizator. dovoljno je da za 150 dinara kupis ljustac povrca koji ima zupce, ovako izgleda

 

rezac-za-tikvogete.jpg

 

 

ja sam svoj kupila u tempu, ima u maksiju, merkisu, obrati paznju na odjele s tim zezalicama za kuhinju po supermarketima. u maksiju sam cak vidjala da stoji na povrcu. 

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...