Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

,,supu,, od praziluka,belog mesa i prosa...izdinstala dosta praziluka,sargarepu,malo persuna,belo meso na kockice koje prethodno bilo celu noc u marinadi raznoraznih zacina i mulja,i sve bogato nalila kokosijom supom,pustila da se krcka,pri kraju ubacila saku prosa....jela sam to i za rucak i sada :P

Link to comment

burgere, home made, za 20 minuta sve ukupno.nisam imao zemičke, pa sam iskoristio mini ćabate sa maslinama,zalio slatkim (medenim?) senfom sa celim zrncima, isto home madepa krastavčići, majonez home made (od domaćih jaja, molim), vozarova salata i klice od slačicesad zalivam Paulenerom, i baš mi je nešto dobro

Link to comment

overio sam ovaj hannan fast food u njegosevoj, "libanski". mislim da je u pitanju ista ekipa iz s.markovica shwarma bara, posto su falafeli isti, a humus se razlikuje utoliko sto ovi dodaju i tahini koji se oseti u ukusu ali ostalo od zacina nedostaje, limun, kumin, bluk. ili sam ja oguglao sa kolicinama kada pravim svoj pa ne prepoznajem kada ovoga bude u tragovima. uzeo sam i kube, tj kibe, tj kibbeh ili kubbeh, kako god, to su kroketi od nekog krupnog brasna punjeni mlevenim mesom, lesnjacima i jos necim, ne secam se. iskreno nothing to write home about. bolje je drknuti pravi cevap ili svarmu kome je do mesa.u svakom slucaju ad hoc obrok je bio 2 falafela, 1 kibe, malo fejk-kimcija, i sirova rendana cvekla pomesana sa tahinijem, malo humusa, malo vode, soli, bela luka i limuna. od toga sam se pocepao ko svinja a sto zaudaram na bluk, sreca da sam na bolovanju pa necu biti optuzen za mobbing.

Link to comment

valjaju li te shawarme tamo? ovde toga ima ko pleve, ali je prilicno ocajnog kvaliteta. medjutim ovde su i hamburgeri nesto najjadnije sto sam ikad videla, tako da mi nije neki reper. cisto da znam da ne izbegavam kad predjem granicu, ako valja?

Edited by betty
Link to comment

pa, onako. nije bas ko u ramali ili u jafu ali recimo da palestinska pileca je meni solidna. mada, u byblos ekspresu svarmom zovu mariniranu piletinu koja je grilovana na cumuru, meni je to sto se ukusa tice dosta bolje od palestinske klasicne, nabijene na kolac. realno grk na bajloniju koji to pece na cumuru i naziva ga girosom je bolji, samo ponesi humus i tahinu od kuce.

Link to comment

Zbrljao neku pastu sa ribljim ostisima iz fizidera ... odavno nisam nesto ovako nejestivo sebi skuvao. Sve bi bilo OK da nisam jos na sve to dodao krablje surimi sticks i terijaki sos.

Link to comment

salatu od tune i sveg povrća što sam imala u fridžu izrendala šargarepu,dajkon rotkvu,koren celera,clik,bluk,malo djumbira,mnogo peršunovog lista,so,biber,mulje,sok limuna :P

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...