Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

e nisam pohvalio nesto onomad, a vise je za ovde nego za predmetni topik, kupio sam kada sam se vracao sa fruske gore na starom putu na jednoj tezgi levo kad se krene ka beogradu domaci vranac - znam da su majstori dalmatinci koji sada zive u banstolu i prave vino nako kako su nekada radili plavac. dvolitarka 450 dinara, posteno zdravo domace vino, gusto, crveno, farba flasu ko ludo, kao ona vina koja smo nekada kupovali leti na moru. imaju i prokupac ali mi se to ucinilo osetno slabijim. ne mogu da se setim prezimena (hm, nesto na V mozda?), na etiketi je bio i telefon, tek svejedno ne moze se promasiti znaci ili desno ka fruskoj gori ili levo ka beogradu, velika tezga, ima svega - ajvara, ljutenice, pindjura, meda, raznih oraha u medu, rakija, vina, voca. vino moze i da se proba. za terevenke i masovke bez snobovstine, prolazi.

Link to comment

imam ja neki sto pijem mesavina tri vrste grozdja, jedno vranac, ostala ne znam, ko je probo odlepio, sasvim odgovara tvom opisu po boji i iskrenosti, ima i blagu zanimljivu slatku notu, mada svaka nova kanta malo drugacijeg ukusa, mlado je vino, 250 dindzi litar. juce od istog proizvodjaca probala kaberne, mnogo dobar, meni se cak vise svidja, ostali bili podeljeni. mislim da kabernea manje ima, 300 din litar, prodaje se na sestlitarske balone od kisele, i pije se u tim kolicinama, mada nije problem, jer, za promenu, sutradan bistra glava. sad bi jos bilo divno kad bih znala gde i kako, al ne znam, ovi sto narucuju se obrate meni, ja se obratim roditeljima i to se vino nekako stvori.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...