Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

12 minutes ago, maheem said:

Perdonamente :isuse:
Nisam iskusan sa zeljem al sad sam ga par puta kuvao pa mi se svidelo, daje finu kiselost.

Da,  zelje je jace (ja volim), blitva je blaga. 

Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

praziluk, bluk, sargarepa, belo meso, kukuruz, racicici, kupus, zacini, idiupersun i kasika meda. mogu spageti, krompir pire, knedle.

IMG20230325155602.jpg

Kakav si maher za paelju?
Sutra spremam na livadi za nekoliko glava, daj neki hint :D

Link to comment
6 minutes ago, maheem said:

Kakav si maher za paelju?
Sutra spremam na livadi za nekoliko glava, daj neki hint :D

Ne može na livadi, mora na pesku!

 

@Lanciavrati avatar, pomislio sam da si opet nestao iz nekog razloga

Link to comment
16 minutes ago, maheem said:

Kakav si maher za paelju?
Sutra spremam na livadi za nekoliko glava, daj neki hint :D

Nikakav, ne volim paelju a inace retko jedem pirinac.

Link to comment

@maheem paella valenciana je kao najbolja u Spaniji, evo ti video (vidim da koriste colorante, sto je no-no za majstore, navodno mora safran, al to je skup zacin)

jedinu koliko toliko dobru paelju sam jeo kad je u domacim uslovima spremao kuvar iz okoline Valensije sa zecjim mesom.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

@maheem paella valenciana je kao najbolja u Spaniji, evo ti video (vidim da koriste colorante, sto je no-no za majstore, navodno mora safran, al to je skup zacin)

jedinu koliko toliko dobru paelju sam jeo kad je u domacim uslovima spremao kuvar iz okoline Valensije sa zecjim mesom.

 

 


ja spravljao par puta, al samo more i safran. Mrva safrana ide, more je skuplji sastojak, al i njega ide mrva. lik sa youtubea je toliko grozomoran da necu ostaviti link recepta, da me ne proklinjete noćima. 
socarrat tj. zagorela riža je poanta, što bi rekli braća rvati.

 

Inače, ja sam potpuni odlep za rižom, tj. rižotom. Milanese ili bianco, samo simple, može neki komadić mesa kao prilog.

Link to comment
5 minutes ago, maheem said:


ja spravljao par puta, al samo more i safran. Mrva safrana ide, more je skuplji sastojak, al i njega ide mrva. lik sa youtubea je toliko grozomoran da necu ostaviti link recepta, da me ne proklinjete noćima. 
socarrat tj. zagorela riža je poanta, što bi rekli braća rvati.

 

Inače, ja sam potpuni odlep za rižom, tj. rižotom. Milanese ili bianco, samo simple, može neki komadić mesa kao prilog.

Nasao sam kome cu da pricam o paelji. Eto, ako mogu da kazem da je nesto najbolje sto sam pojeo od pirinca, onda je to rizoto od hobotnica u svom mastilu, sto nam je brat Hrvat spremao, sumnjam da tako nesto dobro moze da se nadje u nekom restoranu. Jos smo ga posteno zalili rujnim vinom.

  • Wub 1
Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

Nasao sam kome cu da pricam o paelji. Eto, ako mogu da kazem da je nesto najbolje sto sam pojeo od pirinca, onda je to rizoto od hobotnica u svom mastilu, sto nam je brat Hrvat spremao, sumnjam da tako nesto dobro moze da se nadje u nekom restoranu. Jos smo ga posteno zalili rujnim vinom.

Ja sam se toliko raspilavio posle onog filma o coveku i hobotnici da sam prestao da ih jedem :(

 

edit: riža u postu - rasPILAVio

ras u postu takodje.

riža i ras :wub: i vino

Edited by maheem
Link to comment

ja sam isto u fazonu da su pilav i paelja reči istog korena i porekla ili bar sličnog
 

Spoiler

paelja.thumb.jpg.3aa7bc24bfa831f11f516fb9eb772c3d.jpg

 

pilav.thumb.jpg.8d600df0e64df6cd33f3445be443a23e.jpg

 

 

 


 

u bosni i sandžaku se za pilav često kaže pirjan jer kao mora dugo da se pirja, a u stvari je po turskom jelu pirjan, a ispada da je i pirjanje po tome a to nisam znao

 

 

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, maheem said:

Ja sam se toliko raspilavio posle onog filma o coveku i hobotnici da sam prestao da ih jedem :(

 

edit: riža u postu - rasPILAVio

ras u postu takodje.

riža i ras :wub: i vino

Meni ako necemu sluzi tviter, to je onda za zivotinje, nesto u fazonu The Dodo, ako bih tako resio da otpisujem jelovnik, zavrsio bih eventualno na nekim bubama, ne mislim na ovu nasu forumsku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...