Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Danas, uz svesrdnu pomoc Zariceve Kraljice zgotovio sam Dong Po Rou, divan klasican kineski recept za svinjsku trbusnu slaninu iliti pauflek™

Nije da se hlavim ali ne bi se postideo ni pred bratom Si- jem :D 

Slanina se prvo kuva u zacinima, potom ohladi i isece na kocke.Zatim ide dinstanje na malo ulja i plus jabukovo sirce,pirincano vino/sirce, flasa piva i soja sos, naravno i zacini: mladi luk i djumbir plus star anis. Pri kraju se doda biber i secer pa se krcka dok se ne redukuje  i glazira.U drugom tiganju sam na ulju smorio™ malo bluka i mladi luk i salatu.Draze bi mi bilo da sam imao bok choy ali nema...Sve ispalo fe no me nal no! Sad zalivam crnim pivom :) 

 

SH2jceS.jpg

 

sKngEcp.jpg

 

bacWM3t.jpg

 

XaPEVaI.jpg

 

KJxiFOP.jpg

Edited by Haralampije
Link to comment

@Haralampije gde ti živiš? :)

Nisam bila tako egzotična kao vi. Na meniju: kari piletina ovoga puta sa belim, basmati pirinčem [emoji7] (dosta mi vise integralnog) i paradajz sa mladim lukom. Otvorila sam tek danas sezonu paradajza i cenim da sam pojela sigurno odokativnom metodom 650g od jutros :blush:

E, a malo kasnije, da se još samo malčice ohladi: lažni turamisu sa jagodama u čaši. Lažni, jer je puding beli (od sl.pavlake) umesto kreme za tiramisu.
 
 

Link to comment
17 hours ago, Haralampije said:

Danas, uz svesrdnu pomoc Zariceve Kraljice zgotovio sam Dong Po Rou, divan klasican kineski recept za svinjsku trbusnu slaninu iliti pauflek™

Nije da se hlavim ali ne bi se postideo ni pred bratom Si- jem :D 

Slanina se prvo kuva u zacinima, potom ohladi i isece na kocke.Zatim ide dinstanje na malo ulja i plus jabukovo sirce,pirincano vino/sirce, flasa piva i soja sos, naravno i zacini: mladi luk i djumbir plus star anis. Pri kraju se doda biber i secer pa se krcka dok se ne redukuje  i glazira.U drugom tiganju sam na ulju smorio™ malo bluka i mladi luk i salatu.Draze bi mi bilo da sam imao bok choy ali nema...Sve ispalo fe no me nal no! Sad zalivam crnim pivom :)

 

KJxiFOP.jpg

 

au!

 

budi dobar, daj detaljno uputstvo :)

 

Link to comment

Ima hiljadu nacina da spremis ovo jelo, slicni su ali ja sam pravio po receptu ovog dase, rekao bi da je Tajvanac.Ima par caka koje su me kupile da radim kao on : slanina se stavlja u hladnu vodu na pocetku kuvanja,kad se skuva opet je treba staviti u hladnu vodu.Umesto vode,pri spremanju koristi pivo, sto poboljsava ukus, ja stavio crno jer mi logicnije ide uz soja sos.Odnos soja sosa i secera treba da je 1; 1. Otakanje viska masti pri kraju je vazno.Evo klipa (ima eng titl) da ja ne objasnjavam u detalje 

 

Edited by Haralampije
Link to comment

mdah... uključio, sve skapirao. jedino, mislim da ću preskočiti pivo, ne prija mi gorčina hmelja koja se koncentriše u jelima kad kuvam tako, bar iz mog iskustva.

 

i nejasno mi je baš onoliko šećera, majstor reče, koliko soja sosa, toliko i šećera. ja bih to na pola.

 

ali, da ne filozofiram, hvala svakako, super izgleda i praviću, pošto pork bely obožavam u svakom obliku

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...