Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

2 hours ago, cmrlj said:

daj recept i jos bolje poprecni presek ako niste sve stukli :D

a tačno od jutros razmišljam da bi valjalo da sam zapisivao, zaboraviću šta sam radio :D

 

rustic buttermilk.jpg

Link to comment
2 hours ago, cmrlj said:

daj recept

izvolte :)

ono gore na slici je vekna, hlepčiće izeli odmah onako mirišljave i krckave.

dakle nisam imao buttermilk pa ga napravio. u 250ml mleka kašiku soka od limuna i ostavio da odstoji desetak minuta. za to vreme aktivirao četvrt kocke kvasca u malo mlake vode sa šećerom. u mikro tiganju otopio 50ml putera u 50ml vode. prosejao 400 grama speltinog brašna, dodao u njega još 100 grama običnog i od svega zamesio mekano testo. ostavio ga pokrivenog da se duplira u rerni, trebalo mu je oko 45 minuta. istresao na dobro pobrašnjavljenu radnu površinu, isekao na dva dela. jedan oblikovao u veknu drugi isekao na 4 dela i napravio 4 manje vekne. e sad, hteo sam odavno i da isprobam kako se peče hleb u pyrex činijama, ma rekoh eto prilike. odabrao dve činije, jedna ovalna sa poklopcem, druga veća četvrtasta. obe premazao sa malo ulja pa pobrašnjavio. veknu sam stavio u ovalnu činiju sa poklopcem i rknuo odmah u rernu na 275°C, sa ventilatorom. pekao dok nije porumenelo, onda otklopio da uhvati jaču koricu. u četvrtastu popreko poređao veknice, pri tom ih uvrnuvši. četvrtastu pokrio kamenom za picu i tako pekao, isto otklopio na kraju. e, da, i veknu, a kasnije i veknice sam premazao mlekom, možda 10ml, u koje sam umešao pola kašičice soli.

Edited by aram
Link to comment
1 hour ago, aram said:

mlad lukac, mlade rotkvice, star sira, stara panceta + die beste lebac koji sam jea u nemačku

Berner-Walnussbrot.jpg

 

die beste lebac koji ću jesti u nemačku... :piggy:
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...