Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

Ja sam imao takvu policu, baš za knjige, s tim što je moja bila duboka oko 50 cm, knjigama se prilazilo sa obe strane, plus je bilo mesta i za sitnice ispred knjiga (al' sam ga objasnio)...

Hoću reći, velika težina je sa jedne strane prednost (teško se pretura), ali ako krene da pada, najebala si... Elem, ta polica je bila ankerisana u plafon sa 4 debela, šiljata šrafa, koje je svaki imao po dve matice, jednu ispod i jednu iznad najgornje daske. Plafon ne bušiš, taj šiljati šraf bukvalno samo bocne glet i upre u plafon, zategne se običnim ključem i nema mrdanja... Valja pogledati po prodavnicama šrafova i okova, možda oni imaju just the thing...

Link to comment
17 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ovo sve lepo izgleda, ali cenim da pada na "korišćenju" ...
Fotelja, sto je ok...


...shiit has hit the fan....

a, jes' deluje malo klimavo tako bez rukohvata. najslicnijia je ligestulu koji meni nije neudoban, ali kada ima te rukohvate. 

zapravo, meni sav taj modernisticki (od moderne) i savremen namestaj ne deluje narocito udobno, vise je nekako za tu neku cistu i laganu, pomelo sterilnu atmosferu u stanu (lako za usisavanje, brisanje podova, pomeranje i sredjivanje svih uglova u stanu). ali meke sofe, starinski namestaj i velike fotelje su idealne za sklupcavanje i udobno, dugotrajno citanje. no,  sve je ovo pravljeno za ili cistunce i vrhunske estete (host) ili generaciju poslovnih ljudi koja bas i ne cita knjige i ne provodi previse vremena u izlezavanju i ostalim blagodetima toplog i blagorodnog doma (jer rade 25 sati na dan) :tongue:

Link to comment
  • 3 months later...
On 9.1.2018. at 12:00, Frank Pembleton said:

Ovo sve lepo izgleda, ali cenim da pada na "korišćenju" ...
Fotelja, sto je ok...


...shiit has hit the fan....

 

Zasto, deluje vrlo udobno (sem sto ne mozes da podignes noge, ali to nije uslov udobnosti)

 

cena verovatno jebe kevu

 

 

Link to comment
 
Zasto, deluje vrlo udobno (sem sto ne mozes da podignes noge, ali to nije uslov udobnosti)
 
cena verovatno jebe kevu
 
 

Pa meni baš deluje neudobno, lepo je to ovako na izgled, samo što tripujem ,
Da je za duže sedenje neudobna...
Link to comment
  • 2 months later...

ljudi, trebam savet za postavljanje laminata, da idemo preko skoro pa ok ocuvanog parketa (skripi i na dosta mesta neravan) sa laminatom ili da pocupamo sve, izlijemo nove slojeve, kosuljice i ostalo pa tek onda laminat.

 

mislim da za drugu opciju treba dosta vremena oko susenja podloge ali da li je postavljanje preko parketa rizicno u smislu da ce se pre ili kasnije pojaviti vazdusni dzepovi, udubljenja isl?

 

i ako imate nekog majstora za laminat moze preporuka u inbox :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...