Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

prostori u kojima ima dosta vlage a malo prašine.
eh, to ti je i moj stan, znači nema problema ;-)(ono, nije da se nešto hvalim kako nema prašine jer smo mi ultra-uredni, daleko od toga :lolol:, no prosto je takva situacija)
Link to comment
u nemackoj da bilo kakvo grejanje rasusi bilo sta, nema teorije. a i to oko stetnosti podnog grejanja jes bilo tacno pre 20 godina...
zakoni fizike su isti i danas i pre 20 godinanajbolje grejanje je ono koje drži temperaturu konstantnom, sa što manjim vrtloženjem vazduhato je aksiom, gde su mašinci kad su najpotrebniji ?
Link to comment

hopla, ajmo, teorija fluida :Dne, bez zezanja, danasnja podna grejanja i ona od pre 20 godina su nebo i zemlja. i kud ces konstantniju temperaturu od one koju proizvodi ogromna povrsina.edit: doduse, kapiram da to mora da prati i odgovarajuca izolacija + odrzavanje normalne temperature, a ne odvrtanje do maksimuma. moja zgrada je nova i grejanje sam ove godine ukljucio jednom, u oktobru, dok nisu pocele komsije ispod i iznad da greju, a u stanu smo u kratkim rukavima non-stop...

Edited by aram
Link to comment

koliko cesto ti hoblujes? mozes podno grejanje ispod plocica (provuce se centralno i to funkcionise besprekorno), al ce svejedno dnevna soba da izgleda hladno. ako nisi od onih sto polude kad vide ogrebotinu na podu, mozda je epoksi (kuhinja inkludid) bolje resenje.

Edited by cmrlj
Link to comment
hopla, ajmo, teorija fluida :Dne, bez zezanja, danasnja podna grejanja i ona od pre 20 godina su nebo i zemlja. i kud ces konstantniju temperaturu od one koju proizvodi ogromna povrsina.
ali napisala sam konstantno sa najmanjim vrtloženjemkakva je logika da stavljaš grejanje na plohu ispod koje se tkđ nalazi grejani prostorako neki mašinac koji se bavi grejanjem oće iskreno da ti kaže, reći će ti da se grejna tela stavljaju i ili na ili ispred ploha preko kojih se prostorije hlade, a to su zidovimože i krov da bude hladan, ali kako se zna da topao vazduh ide u vis, niko neće stavljati grejno telo na plafonkakogod dobro da se uradi podno grejanje, pitanje konstantnog dizanje i vrtloženja prašine ostaje.jedino da imaš glatke podove (bez tepiha) i da ih briskaš svako malo
Link to comment

veruj mi, nece izgledati hladno, ima vise nego dovoljno zaliha svega i svacega da se oda dojam toplog nerdovskog doma. vise mi svi to kazu kao zbog stvarne hladnoce, ali meni to zvuci kao budalasenje, ko sto rekoh, kuhinja i tzv dnevna soba su sve odjednom, a u kuhinji mi nije hladno, a ni macki.nego je ovaj stan pretrpeo svakakve akcije, te je doslo vreme da se usklade delovi. parket je tu skoro 30 godina i uzasan je bio oduvek, ispadao itd i posto je odlicnog kvaliteta, mora da se menja. pa sam onda mislila da ucarim. a i ako imam plocice, onda mogu da stavim onaj plasticni bazen i iz njega gledam tv ko skarfejs.u budoaru je naravno hrastovina na podu, druga klasa, doduse, ali ko ce da provali, he.

Edited by luba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...