Jump to content
IGNORED

Digitalizacija TV emitovanja u Srbiji na kritičnoj tački


dvb-t manijak

Recommended Posts

Je li to neko malo odšrafio snagu na beljskom odašiljaču, od jutros imam poplavu hrvatskih kanala na zemaljskoj digitalnoj? Antena obična sobna, jeste da sam sa njom onomad uspevao da povremeno pokupim analogni signal HRT2 dok se to još emitovalo, nisam očekivao da će pokupiti i ovo. Mikrolokacija Zvezdara iznad Gradske bolnice. 

Link to comment
  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    88

  • dvb-t manijak

    65

  • Frank Pembleton

    31

  • Haralampije

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Verovatno propagacije samo

 

Izgleda dobar tropo, posle je pokupio i pola tuceta mađarskih kanala, to se garant ne reemituje iz HR. I na RTV forumu prijavljuju dobre propagacije od sinoć. 

Edited by ajgor
Link to comment

da bre,zvao sam onaj nja-nja telefon za digitalizaciju i riba mi ladno kaze RTV V1 nema dozvolu  :frust:

Kod mojih u Lz se RTV hvata odlično. I ne samo RTV1. Dobili su gomilu NS kanala. Hvataju i RTV2, Panoniju, Most... Čini mi se čak i Šabac, Sremsku Mitrovicu, Valjevo. Mnogo više kanala nego pre digitalizacije.

 

 

 

Verovatno propagacije samo

 

Propagacije?

Link to comment

e, 'ajde da mi pomognete,

 

analogno, ove u selu, hvatao sam i bilo je OK, deset programa. sa sobnom "quadro" antenom sa pojačivačem i prastarim "kamakraunom". sada sam od komšije dobio "orion" aparat za digitalizaciju sa običnim antenskim kablom. ništa skart ili nešto drugo. u prospektu piše da je to dovoljno. piše da, kada na orionu kliknem na meni taster, da ću da dobijem meni na ekranu. jok. i dalje piči jedino analogna "palma pljuc".

 

da li je falinka u "orionu", da li je ipak potreban neki noviji TV ili nešto treće?

 

PS: ono kada sam pitao da li za telekomov paket treba poseban uređaj: ne treba, ali je seljak ipak uzeo (za džabe je i sirće slatko) a moja namera je da mu to otkupim ako mi čini.

Link to comment

Kako si povezao? RF out risivera u RF in tv-a?

Ako da, moraš pretražiti 35. il i36. kanal na tv-u da bi dobio sliku

tako. radi. ima nekih tridesetak kanala. sve neki lokalci, aranđelovac, jagodina, valjevo, priboj.......... uz one "nacionalne"

samo, sam TV je za bacanje. sjajno je što na eksternog čvrstnika može da se snima.

 

pitanje: da li HDMI kablom dobijam sliku na laptopu?

 

hvala

Link to comment

sjajno je što na eksternog čvrstnika može da se snima.

Može i da reprodukuje, samo bi ti ja preporučio korišćenje USB fleša jer eksterni hradovi znaju da povuku toliku struju da sprže slabašno napajanje STB-a.

 

Pošto si povezao na RF nađi u meniju opcije rezolucije i podesi na 576i, jer nema potrebe da interno renda veću kad preko RF (činča ili skarta) ne može da prikaže.

 

 

da li HDMI kablom dobijam sliku na laptopu?

U načelu ne, jer je i na laptopu to isto samo izlaz. Edited by dvb-t manijak
Link to comment


Juče bio kod matere, kod nje se na brojevima od 16 do 23 od prekjuče nalaze Vujić, Šabac, AS i još  neke televizije. Kod mene, na tim brojevima se ponavljaju RTS, Prva, Hepi i Pink.

Koristimo isti risiver (Falcom T2200), pola kilometra smo daleko i ja sam na desetak metara višoj poziciji. Uradio ponovnu pretragu kanala i opet isti raspored. Ima li mogućnosti i načina da i ja ulovim ove televizije što su se kod nje pojavile. Već mjesec dana Imam Rubin, Panoniju, Most, K25, Santos, K9 i Novosadsku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...