Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 12/24/2017 at 3:49 PM, Duci Simonovic said:

IT ( 2017) 

Skroz dobar, ne znam sto ste ga svi ovde nesto ulosili

Sasvim dobar i meni bolji od dvodelne ekranizacije iz 1990.

 

Takođe, sačekao sam da se pojave kvalitetni ripovi i odgledao Dankirk.

Film je u mnogim scenama spektakularan. O upotrebi zvuka da se kreira konstantni osećaj uznemirenosti i napetosti mislim da je i ovde pisano i ne sećam se sada drugog nekog filma sa kojim bi se poredio u tom aspektu.

Ono što je suvišno i što mi izrazito smeta su sve scene kojima se događaji stavljaju u istorijski kontekst (recimo sve u kojima se pojavljuje Kenet Brana). Mislim da bi film bio daleko upečatljiviji i bolji bez svih tih scena i da bi dobili nešto poput Apocalyptoa, uz dodatni kvalitet da se paralelno vođene priče (kopno, more, vazduh) razreše u nekoj tački koja bi predstavljala kulminaciju.

Ovako, mane filma potiru ono pozitivno, pa nakon gledanja umesto da sam pod snažnom impresijom, više se pitam šta sam zapravo gledao?

 

Link to comment

Juste la fin du monde - sve u  jednom, cas te odusevi, pa te iziritira, kako gluma, tako i generalno pozorisna postavka. Po glumackim imenima vrlo jak, kako je sve to ispalo - u najmanju ruku je diskutabilno.  U svakom slucaju, teska tema filma tesko da moze da te ostavi ravnodusnim, emotivni bedak je najpriblizniji osecaj.

Link to comment
On 12/24/2017 at 10:02 PM, maheem said:

Call Me By Your Name
http://www.imdb.com/title/tt5726616/


Možda najbolji film koji sam gledao u poslednjih 10 godina. Sve je prelepo, scenario, režija, fotografija, ambijent, sunce! jedno od najlepših sunca na filmu. gluma, dijalozi, govor tela, upotreba muzike.potpuna pizdarija. 
priznajem, malo mi je bilo neprijatno zbog gej scena

 

+1 

Ja sam prethodno procitala i knjigu jer se cekalo na premijeru jos od Sandensa. Knjiga ima vise detalja, malo je kompleknija prica, iz Eliovog je ugla komplet napisana ali jos vise mediteranstine, antike, literarnih referenci ja to volim .... tacnije mozda jos ima mesa za neki nastavak. Gvadanjino je najavio da je sa Acimanom i Ajvorijem je u razgovorima za dalje. U svakom slucaju jako je lep film, klinac /Timothee Chalamet/ je fenomenalan /glumi na tri jezika, svira bar dva instrumenta u filmu i uglavnom drzi radnju filma sam/ i zasluzuje sve nominacije i nagrade sad u sezoni nagrada. Armi je malo mator za film ali je kao Americano odabran savrseno i bas me je iznenadio koliko je ovde dobar, jebo uloge super heroja kao gej ikona ce bolje da prodje. Gej scene su eroticne ali bas nisu eksplicitne. Jest ljubavni filmcic bez mnogo radnje ali ne pada skroz u patetiku, ima dosta duhovotih scena. + 80s i muzika i severna Italija kroz filmsku kameru bez plasticnog digitalizovanog efekta novih filmova. Vredi pogledati. 

Edited by hansolo
Link to comment

“Bright” sa Vil Smitom, bacena dva sata zivota, nije cak ni glup a zabavan. Neko je uspeo da pomesa stranice scenarija Dana nezavisnosti i Gospodara prstena i istripovao da je to super ideja za snimiti.

Link to comment

Gibson u blood fatheru je sila, vremenska nepogoda, zver, nekako u pravom godinama za mad maxa i što je najbitnije, potpuno lud.  Prava šteta što nije kastovan, već sjajan film bio bi 32% bolji. Hardi je ipak samo običan čovek. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...