Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

a kako ceniš onaj kraj, au revoir?

 

meni je bilo žao što nisu makar delić izmenili, ovako je brutalno očigledno njegovo kruženje, i ta cela time is a flat circletrue detective priča je po meni nepotrebno uvaljana, ali ajd' karikiranje

Edited by Ravanelli
Link to comment

meni malo smeta što ih zovu koeni, jer mislim da je to sve samo joel, bar što se tiče režije. u prvih 7-8 filmova samo on je i potpisivan kao reditelj.

 

Мени не смета пошто је Џоел монтирао и написао скоро све што су радили, па мислим да му то даје сасвим довољно права да се спомене у истој реченици са братом. На страну што је цео тај њихов опус невероватно прецењен. Ако бих морао да анализирам разлоге зашто су постали тако цењени, ставио бих кинту на наркофилију која се током њихове каријере повезала и са филмом а не само са музиком, па су се пењали руку под руку. Проблем је настао када су себе почели превише озбиљно да схватају, што се десило отприлике након што су снимили Крајмвејв са Рејмијем. Не, пардон, после Рајзинг Аризоне. 

Link to comment

Рекао си и да ти смета што их зову "Коени", али добро, није ми до вајања финих дистинкција у њиховом досадном опусу.

 

Свакоме ко мисли да су они ОК предлажем да следећи пут када пожеле да гледају "O, Brother Where Art Thou" погледају филм "Sullivan's Travels" Престона Старџеса, да када пожеле да гледају "No Country For Old Men" прочитају МекКормакову књигу и да следећи пут када пожеле да гледају "Ladykillers" то и учине, али оригиналну верзију правог режисера Александра Мекендрика.

Link to comment

Нису случајно најслабији, образложење у спојлеру за случај да неко стварно хоће да погледа филмове и књигу које сам споменуо.

 

 

 

У Старџесовом филму главни јунак је режисер који жели да сними уметнички филм "О брадр вер арт доу" по истоименој надрканој књизи (измишљеној, наравно), од чега га одговарају сви редом јер су ипак у Холивуду. Мученик онда баци у озбиљне фуртутме само да би на крају схватио да је филм забава а не неко просеравање. Игра и Вероника Зечица Лејк. :wub:  И онда ова два скота од свега тога само виде тај глупи уметничко-социјално-важни филм који је странпутица и свесно тамо оду како би показали да је филм више од забаве. Па наравно да ће да испадне срање када контрирају да би испали паметни.  

 

Меккормаков роман је још невероватнији пример: добили људи Оскара за адаптацију књиге која је написана као сценарио. Не мораш ни да читаш, погледај само на гугл букс страну-две и биће ти јасно. Фарса. На страну што ни то нису обавили како ваља, него су успели да хируршки прецизно дело учине нејасним. Јебига, дување обара ивице мозга што је скроз ок ако радиш у Максију али је глупо ако адаптираш најбољег модерног америчког писца.

 

Мекендрик је геније, а Лејдикилерс је један од најбољих филмова свих времена. Римејкови таквих ремек дела су ретко када добри, али сваки пут открију шта све мањка неугледним имитаторима, а у случају Коена и њиховог римејка списак је прилично дуг. 

 

 

 

 

Кад 'оће Фарго, нека гледају Фарго. Није то лош филм, мада бих ја себи пре пустио Џона Дала, да ли Ред Рок Вест, да ли Ласт Седакшн, да ли онај трећи. 

 

Бартона Финка сигурно неће, нису заувек тинејџери. 

 

А кад 'оће Лебовског, нека брате сролају нешто сами, што да гледају сплин од вутре када сами могу да га доживе. ;)

Link to comment

ladykillers je stvarno loš rimejk (grozan kasting), ali to im je stvarno najslabiji u karijeri. nije fer da se vataš za to. ne postoji perfektna krijera, možda samo billy wilder i niko više.

Link to comment

Нису случајно најслабији, образложење у спојлеру за случај да неко стварно хоће да погледа филмове и књигу које сам споменуо.

 

 

 

У Старџесовом филму главни јунак је режисер који жели да сними уметнички филм "О брадр вер арт доу" по истоименој надрканој књизи (измишљеној, наравно), од чега га одговарају сви редом јер су ипак у Холивуду. Мученик онда баци у озбиљне фуртутме само да би на крају схватио да је филм забава а не неко просеравање. Игра и Вероника Зечица Лејк. :wub:  И онда ова два скота од свега тога само виде тај глупи уметничко-социјално-важни филм који је странпутица и свесно тамо оду како би показали да је филм више од забаве. Па наравно да ће да испадне срање када контрирају да би испали паметни.  

 

Меккормаков роман је још невероватнији пример: добили људи Оскара за адаптацију књиге која је написана као сценарио. Не мораш ни да читаш, погледај само на гугл букс страну-две и биће ти јасно. Фарса. На страну што ни то нису обавили како ваља, него су успели да хируршки прецизно дело учине нејасним. Јебига, дување обара ивице мозга што је скроз ок ако радиш у Максију али је глупо ако адаптираш најбољег модерног америчког писца.

 

Мекендрик је геније, а Лејдикилерс је један од најбољих филмова свих времена. Римејкови таквих ремек дела су ретко када добри, али сваки пут открију шта све мањка неугледним имитаторима, а у случају Коена и њиховог римејка списак је прилично дуг. 

 

 

 

 

Кад 'оће Фарго, нека гледају Фарго. Није то лош филм, мада бих ја себи пре пустио Џона Дала, да ли Ред Рок Вест, да ли Ласт Седакшн, да ли онај трећи. 

 

Бартона Финка сигурно неће, нису заувек тинејџери. 

 

А кад 'оће Лебовског, нека брате сролају нешто сами, што да гледају сплин од вутре када сами могу да га доживе. ;)

wtmil

Link to comment

ne postoji perfektna krijera, možda samo billy wilder i niko više.

Billy mi je medju omiljenim reziserima, tako da se slazem...ali po meni perfektnu karijeru jedino je imao Tarkovsky, mozda sam subjektivan, ali on mi je daleko iznad svih...

 

Svih 8 filmova koje je rezirao su savrsenstvo samo po sebi (narocito Ivanovo detinjstvo i Stalker), a i ona 3 studentska su odlicna (Valjak i violina je prelep mali filmic)...

Link to comment

Billy mi je medju omiljenim reziserima, tako da se slazem...ali po meni perfektnu karijeru jedino je imao Tarkovsky, mozda sam subjektivan, ali on mi je daleko iznad svih...

 

Svih 8 filmova koje je rezirao su savrsenstvo samo po sebi (narocito Ivanovo detinjstvo i Stalker), a i ona 3 studentska su odlicna (Valjak i violina je prelep mali filmic)...

dosta si subjektivan

Link to comment

dosta si subjektivan

 

 

Pa sad, baš i nije. Mislim, neko može prosto ne voleti Tarkovskog i da mu prosto filmovi Tarkovskog budu bezveze, međutim Tarkovski nema baš nijedan film koji bi se mogao smatrati nekakvim značajnim padom u karijeri, kao recimo taj Ladykillers, ili True Grit za Koene. Skroz lepo je čovek rekao. Doduše, Tarkovski nije snimio mnogo filmova, da ih je snimio trideset, verovatno da bi se tu našao neki promašaj. Naravno tu je još i okolnost da je Tarkovski ipak snimao u boljim uslovima za umetnost, tamo gde para nije merilo svega, pa mu je u tom smislu bilo lakše da bude dosledan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...