Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

9 rotaodgledao opet (posle par godina) na preporuke o pucačini i plakanju ali nisam naišao na magic moment. Likovi su mi neubedljivi i nedovršeni (na kraju nisam shvatio kad je onaj artist poginuo), isti nivo kao i američke pucačine - Saving Ryan (iz kamenog doba) ili Hurt Locker (vidi uništeno selo, iako je napravljen ranije). Bleda ratna propagandna drama, (skoro) ništa orginalno. Patetika i licemerje

Link to comment

+1jedva ga odgledah sinoc, jedva, uz mucenje. i prekinuo na samom kraju kad se preziveli vraca u konvoju jer nisam mogao vise da izdrzim a imao sam osecaj da gledam vec 4 sata.

Link to comment
Ja sam uvek skeptičan prema novom ruskom Holivudu. Preferiram ruske filmove koji se snimaju onako kako ih Rusi snimaju (vidi pod Zvjagincev, npr).
sad ih je popustilo malo sa holivudom, okrenuli su se na mladalacke komedije. krajem devedesetih je bilo najgore, mada su i pored bacanja para na ruski holivud napravili i dobrih filmova u tom periodu. ne znam koliko je gledan kod nas na primer ovaj :http://www.imdb.com/title/tt0124207/MV5BMTc4NDU4MDgyNl5BMl5BanBnXkFtZTcwODA3NzU4Mg@@._V1._SY317_CR3,0,214,317_.jpg
Link to comment
Jebem li ga, valjda zato što su mi neopisivo đubre.Al hey, ako nekome to cool, fine with me.
da ga jebem, meni redov rajan prilicno kul, da nije onog kraja bio bi gotovo savrsen.no ako je nekome neopisivo djubre, fine with me.
Ja sam uvek skeptičan prema novom ruskom Holivudu. Preferiram ruske filmove koji se snimaju onako kako ih Rusi snimaju (vidi pod Zvjagincev, npr).
plus sto zilijardi slonova. Edited by ToniAdams
Link to comment
Sve vreme sam levitirala izmedju osecaja teskobe i lepote... Odlican film. Haneke did it again!
u pa to je vrhunski osecaj, nema nista vise**Tarkovsky felt that levitation was the most accurate cinematic depiction of the state of love Edited by 3opge
Link to comment
Jebem li ga, valjda zato što su mi neopisivo đubre.Al hey, ako nekome to cool, fine with me.
Kakvog smeća sam se nagledao, recimo taj Pitch black je sasvim solidan... pa i "Find me guilty" u istom kontekstu...a i onaj "Saving private Ryan" mu nije loš :DSad vidim da je i davao glas džajantu u "Iron giant"-u iz 1999. Odličan animirani film http://www.imdb.com/title/tt0129167/Taj Vin je u stvari jedan car :D Edited by Jose Raul Capablanca
Link to comment
The Bourne LegacyOd Chamberlain-ovog Borna ništa nije ostalo. Nisam baš neki ljubitelj Borna sa Matt Damon-om jer su uvek pokušavali da naprave akcione filmove od trilera iz 80-ih, a to je jako jako teško. Zato priča deluje razvodnjeno, neuverljivo a glumci moraju da se trude iz petinih žila da odglume što je bolje moguće kako bi gledaoci ostali u svojim foteljama. Ni "Bourne Legacy" nije izuzetak u tom smislu. Iako film zapravo i nije o Bornu, ipak naslov nosi njegovo ime, njegov legat. Problem nisu bile akcione scene, koje su dobro izrežirane i manje-više uverljive (nešto što je karakteristično za Gilroy-a), najveći problem je bio u samom zapletu. Većim delom filma sam se osećao kao da ga ni nema. Nijednom nisam bio "on the edge of the seat". Delovalo mi je kao da nam prikazuju samo jedan dan života svemoćnog Renner-a koji se ni ne preznoji a niti previše uzbuđuje što ga jure tamo neki opako-guzci, jer zna da ga isto to čeka i sutra. Kad sam već kod glume, ni drugi likovi se nisu proslavili; Rachel odradila ulogu i to je to. I šta se desilo sa Edvard-om Norton-om? Nekad je bio jedan od retkih glumaca koji snime 1 film godišnje jer je morao da se posveti ulogama a sad je obukao odelo, dvaput podigao ton, napravio tri grimase i to je to - plata je na stolu. Takav je slučaj i sa nama: platili smo kartu da bi gledali ljude kako rade svoj posao. A ako nam se gleda film, odvojićemo jedno kišno nedeljno popodne da pod ćebetom uživamo u Chamberlain-ovom Bornu.
lajk (post, naravno) Edited by Ravanelli
Link to comment
Aaaa, gledao sam taj film, odličan je, baš me nešto rastužio sa svim tim vozovima. Vladimir Maškov je bio jedna od najvećih ruskih zvezda u tom trenutku.Moj favorit iz devedesetihOkraina__1998_big_poster.jpg
nisam ja to gledao. istina, nisam ni 9 rotu, dozor i druge. mozda organizujem sebi festival, nesto me pritisla ledja, pa cu verovatno ostati u krevetu sledecih dana...outskirts je prevod ruske reci окраина, sto na srpskom znaci periferija. nominalno ovo je dobar prevod, ali kada vidim "the outskirts" zamisljam neki rockabilly bend, kad vidim "окраина" prva asocijacija su likovi i kontrast koji vidis kad se odvezes 5km od moskve.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...