Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

9_Rota_40194.jpg9 ротаОдушевљн сам филмом. Замало сам заплакао на крају...
ovo je jedna od najboljih pucačina koje sam gledao. Držim ga na HDu i svako malo pustim - braća rusi prave sve genijalnije i genijalnije filmove- kome se ovo svidelo ima još jedna serija - Vrata pakla ili tako nekako sa sličnom tematikom koja razbija.elem, odgledah onog najnovijeg Borna - i mozak me zaboleo. :isuse: koje teško sranje od filma. Realno sam i očekivao nešto slično kad sam video onog imbecila da igra glavnu ulogu i da Ladlam nije imao udela u ovome, al sam se nadao da će Toni Gilroj koliko toliko a izvadi stvar-i teško sam pogrešio. ovo je prosto negledljivo.
Link to comment

gledao neko silver linings playbook? bret easton elis popizdeo za njim, a vidim da je i dobro ocenjenkad smo vec kod njega, ponovo sam gledao american psycho. dernek delo koje postaje bolje svakom proteklom godinom, sve uz taj subtle osecaj 80's

Link to comment

gledao neko silver linings playbook? bret easton elis popizdeo za njim, a vidim da je i dobro ocenjenkad smo vec kod njega, ponovo sam gledao american psycho. dernek delo koje postaje bolje svakom proteklom godinom, sve uz taj subtle osecaj 80's

Link to comment
ovo je jedna od najboljih pucačina koje sam gledao. Držim ga na HDu i svako malo pustim - braća rusi prave sve genijalnije i genijalnije filmove- kome se ovo svidelo ima još jedna serija - Vrata pakla ili tako nekako sa sličnom tematikom koja razbija.elem, odgledah onog najnovijeg Borna - i mozak me zaboleo. :isuse: koje teško sranje od filma. Realno sam i očekivao nešto slično kad sam video onog imbecila da igra glavnu ulogu i da Ladlam nije imao udela u ovome, al sam se nadao da će Toni Gilroj koliko toliko a izvadi stvar-i teško sam pogrešio. ovo je prosto negledljivo.
jućub majka, sa sve srpskim titlom
Link to comment

Gledao Cloud Atlas. Pih. Nije katastrofa, mož se gleda, poruka mu je važna i zanimljiva, ali realno, nema opravdanja da film bude onoliko dugačak. Čini mi se da bi dve-tri priče mogle ladno da sa izostave, i ništa ne bi bilo izgubljeno na značenju. Elem, setih se povodom filma ove Cesarićeve pesme iz srednjoškolske čitanke: SLAP

Teče i teče, teče jedan slap;Što u njem znači moja mala kap?Gle, jedna duga u vodi se stvara,I sja i dršće u hiljadu šara.Taj san u slapu da bi mogo sjati,I moja kaplja pomaže ga tkati.Tiho, o tiho govori mi jesenTiho, o tiho govori mi jesen:Šuštanjem lišća i šapatom kiše.Al zima srcu govori još tiše.I kada sniježi, a spušta se tama,U pahuljama tišina je sama.

Edit: I mnogo mi je smetao Vačovski rukopis, posebno u onoj futurističkoj priči. Podseća na nezgrapnost V for Vendetta.

Edited by Syme
Link to comment
jućub majka, sa sve srpskim titlom
:Hail: kralju, care, majstore - svaka ti se dala nekoliko puta.odgledao sam svojevremeno ovu seriju sa nekim pohabanim engleskim titlovima nigde naški nisam mogao da nadjem......
Link to comment
Gledao Cloud Atlas. Pih. Nije katastrofa, mož se gleda, poruka mu je važna i zanimljiva, ali realno, nema opravdanja da film bude onoliko dugačak. Čini mi se da bi dve-tri priče mogle ladno da sa izostave, i ništa ne bi bilo izgubljeno na značenju. Elem, setih se povodom filma ove Cesarićeve pesme iz srednjoškolske čitanke:Edit: I mnogo mi je smetao Vačovski rukopis, posebno u onoj futurističkoj priči. Podseća na nezgrapnost V for Vendetta.
hehe, kanda smo bili na istoj projekciji, ako si bio u bioskopu. za mene užasan mambo-jumbo svega, plus nije bilo jedne inventivne stvari već gomile krađe sa svih strana (blade runner, minority report, nejmit...). replike su najčešće bile užasno plitke igre reči koje bi kao trebale imati neku veću poentu, a dobacivale su do nekog paolokoeljizma. slažem se za v za vendetu kao neku osnovnu crtu filma i dodajem da je po konfuziji gluposti jednak nastavcima matriksa. još se čeka da šabani izbace neki smislen antikorporacijski filmjedina dobra stvar koju sam pokupio je bio omaž sleuth-u Edited by Ravanelli
Link to comment
a dobacivale su do nekog paolokoeljizma
Vuče na Koelja, ali realno nije. Koeljo je u fazonu power of positive thinking, ovo je ipak suptilnija poruka o značaju imaginacije za političku emancipaciju, koja može pojedince voditi i u propast, može imati uspone i padove, ali je ipak bitna kao inspiracija za buduće poduhvate. Samo što nažalost nije suptilnije artikulisana.Dijalozi su na momente stravično glupi ("true-true" :isuse: ), i kao da su potpuno promašili registar u kome je trebalo ispričati priču. Neko drugi bi mogao od istog materijala da napravi mnogo bolji film. Pada mi na pamet Nil la Bjut, koji je već snimio jedan film o rezoniranju ličnih odluka kroz vekove (Possession).
Link to comment
poruka o značaju imaginacije za političku emancipaciju
Ovako je Syme dosao na forum i pretio da likvidira potrebu za Kimom Filbijem... Posle se unarodio ali i dalje ume da zaiskri ovako!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...