Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

3 minutes ago, ToniAdams said:

e dojaja, sinoc ga skino i spremio za gledanje, al mi danas nesto doslo da opet gledam svetionik a onda posle gledo ovu glupost beli lotus

Fun fact, pomislio sam na tebe kad sam došao na forum da okačim preporuku po završetku filma.

  • Wub 1
Link to comment
46 minutes ago, Ras said:

 

Jesi li po prvi put gledao i šta misliš o filmu?

 

Zanimljiv je istorijski kontekst i sve to, ali mi nije preterano držao pažnju.

Link to comment
56 minutes ago, Ras said:

U tom stradanju, odnosno spremnosti na najteže napore, uključujući i spremnost na smrt, posebno kada se stavi u kontekst otpora fašizmu postoji nešto što je univerzalno dobro i uzvišeno, što me uvek dirne i podseti na bolnu činjenicu da ideala takve vrste u mom životu nema!

 

 

:hail:

Link to comment

Nisam ranije primetio, u 26 min filma, scena sletanja nemačkog aviona na aerodrom:

 

 

Da li je u kadru sa desne strane u pozadini VW Transporter?

 

Edited by Ras
Link to comment
8 hours ago, Shan Jan said:

 

 

Ko ovo odslusa jednom a da ga ne pevusi narednih 10 dana pokazuje pravi karakter. Inace je ova pesma bila jedna od omiljenijih pesama Ukrajinskog vojnog orkestra i rado su je svirali na raznim manifestacijama (nema veze sa ratom, nego kad je pocelo sranje se motalo po internetu pa i moj karakter, tako da sam je uglavnom pevusio jedno 10 meseci prosle godine :ph34r:)

 

 

Gledao Dangal. Jes da kasnim jedno 8 godina ali Bolivudski filmovi mi nisu jaca strana, verovatno i jedino zbog duzine. Film kao film je odlican ali me je apsolutno iznenadilo ukljucivanje prilicno skakljivih socijalnih tema i to od jednog od najpoznatijeg glumca/producenta u Indiji i celoj Aziji a ticu se polozaja devojcica/zena u drustvu i postavljanje pitanja o kastnom sistemu Indije.

 

Edited by Zlurad
  • +1 1
Link to comment

Triangle of Sadness (2022)

Meni je ovo zapanjujuće banalno i dosadno. Sve scene su razvučene, nije mi ni duhovito.

Na sve strane samo pljušte hvalospevi, “film godine”, “fenomenalna socijalna satira”, juče vidim ima i tri nominacije za Oskara: film, reditelj, originalni scenario… scenario?!?!?!

Animated GIF


Da se ne uvredi niko kome je film super ali meni je ovo ko da su pravili oni likovi iz South Parka, stanovnici San Franciska što se dopinguju mirisom sopstvenih prdeža.

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...