Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Sinoc sam gledala neko klunijevo sci fi preseravanje, preskakala na momente auh... Kakav smor od coveka, samoljubivost, jebem li ti sunce kao retardu da pokazuje patnju svog promasenog bitisanja i nas kao zlocinaca na Majku Zemlju...placenik.

 

 

Muzika i fotografija odlicni. On uzas. Prica dosadna. Osim lokacije i vremena nema veze sa scifi. 

Edited by mustang
  • +1 2
Link to comment
On 23.12.2020. at 21:48, mustang said:

Sinoc sam gledala neko klunijevo sci fi preseravanje, preskakala na momente auh... Kakav smor od coveka, samoljubivost, jebem li ti sunce kao retardu da pokazuje patnju svog promasenog bitisanja i nas kao zlocinaca na Majku Zemlju...placenik.

 

 

Muzika i fotografija odlicni. On uzas. Prica dosadna. Osim lokacije i vremena nema veze sa scifi. 

Božmiprosti, kakvo smeće od filma. Ne pamtim kada sam već posle 8 minuta počela da preskačem delove filma. Negledljivo potpuno. Ne trošite sekund života na ovo.

  • +1 1
Link to comment

SOUL

 

Interesantan crtać, a i kako da ne bude kada dolazi iz jezuitskog Walt Disney studija… U suštini, Soul je stominutni melanž egipatske svete nauke i pedofilije.

 

Spoiler

Već na samom početku se nameću brojevi 1, 2, 3 i 4 koji su okosnica tetraktisa i kojima se izražavaju frekvencioni odnosi među tonovima poznati kao savršena konsonanca. Konkretno, glavni protagonista Joe Gardner svoj prvi nastup sa Dorotheom Williams započinje uz tremu i sa nekoliko disonantnih tonova, da bi se ubrzo sve pretvorilo u prijatno sazvučje.

 

EXQkCIq.png

Joe i Dorothea

 

Ubrzo zatim, Joe je nastradao i zatičemo ga na Jakovljevim lestvama.

 

pzYEcGb.png

 

Pošto se ne miri sa činjenicom da je oteg’o papke on pokušava da šmugne bežeći, naravno, ka pogrešnoj levoj strani kadra.

 

mE3mwl0.png

 

Tu ga je ščepala nečer Nit koja uz pomoć niti i razboja fabrikuje materijalnu realnost koju, takođe, može da rasplete odnosno dezintegriše. To je upravo ono što vidimo u sledećem kadru…

 

DW2Akwo.png

Joe upleten u tkanje nečera Nit…

 

HfCwbhC.png

biva raspleten…

 

6lPhqlF.png

i bačen u primordijalni okean Nun.

 

Dakle, Joe je bačen u mračne dubine etra i ovo bi odogovaralo drugoj smrti (koja će nešto kasnije biti i direktno pomenuta) da sudbina za njega nije imala alternativne planove.

 

XBi0lm1.png

 

Joe je završio u Great Beforeu, predegzistencijalnom području kosmosa ispunjenom entitetima satkanim od niti i još uvek nerođenim dušama. Ovde se nezrele duše pripremaju za život u telesnoj formi, pa je Joeu poveren zadatak obučavanja duše pod rednim brojem 22. Tu počinje i pedofilski narativ…

 

22OTgmn.png

 

Sve počinje, naravno, sa pizzama. Joe zaboravlja da je na eteričnom nivou egzistencije i da čula dodira, ukusa, mirisa… više ne postoje. Pritom, oboma je jako zabavno da parče pizze koje pojedu izbace momentalno kroz analni otvor.

 

Još indikativniji je sustret sa malom Connie koja kod Joea dolazi na privatne časove muziciranja.

 

CujOjEM.png

 

Pošto joj otvori vrata Joe je pita sledeće:

 

·       You know, you seem really smart. What is your position on pizza?

·       Uh, I like it…

·       Me, too!

 

2oUUVLU.png

 

Zatim mu ona pokazuje šta zna da odsvira, a po njegovom izrazu lica jasno vidimo da se smara i da ga njeno muziciranje apolutno ne zanima, međutim…

 

ap52ey8.png

Joe prebacuje svoj fokus na njena usta…

 

wryPZmS.png

i na njen „rad“ desnom rukom, Pa usplahireno konstatuje - Wow, you really love this - na šta mu Connie odgovara - Yeah… So, maybe I’d better stick with it?

 

uon9kR5.png

YEAH!

 

Specijaliteti italijanske kuhinje kao aluzija na seks i pedofiliju su stari Disneyev štos tako da i u ovom crtaću važi pravilo: kada vidiš pizzu ti pomisli na pedofiliju, a skrivena priča će ti se sama odmotati pred očima. Dakle, svaki segment crtanog filma u kojem se pojavljuje pizza ima provučen pedofilski karakter.

 

Edited by rezwalker
  • Haha 1
Link to comment

Ubedljivo najcudnije nesto sto sam gledala, pogotovu sto je navodno namenjeno za decu. Kao da sam u nekom sajentoloskom tripu bila. Uopste ne razumem poentu filma ali sam se bas nelagodno osecala. I sama tema je bizarna obzirom da je za klince

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...