Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Odličan Vinterberg.

@Hermetico Brzo te odnese struja daleko a kad to skontaš mnogo je teško vratiti se. Al ne mora da bude tragično, i nepopravljive stvari ne treba tako gledati. Sebastijanov ispit, Kjerkegard, strah od neuspeha,...

Ali i vešt prikaz raznih likova sa svojim problemima u tom svetu koji pominješ u sukobu sa Martinom.

Moraću ga pogledati bar još jednom. 

 

 

Link to comment
On 18.12.2020. at 20:36, pt 2.0 said:

image.jpeg.0b9080d7434d476244c18f0b8e0252a8.jpeg
Film je 1 milinica u svom žanru.

I vizuelno je divan.

Ko ima EON TV, neka ga pogleda na

Cinestar TV, za dan-dva nestaje iz ponude...

 

Stvarno me je odusevio, pogotovo sto nisam imao neka velika ocekivanja..

Retko zanimljiv i simpatican film u tom zanru, ako ima neki slican javljajte.. :)

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, maheem said:

Odličan Vinterberg.

@Hermetico Brzo te odnese struja daleko a kad to skontaš mnogo je teško vratiti se. Al ne mora da bude tragično, i nepopravljive stvari ne treba tako gledati. Sebastijanov ispit, Kjerkegard, strah od neuspeha,...

Ali i vešt prikaz raznih likova sa svojim problemima u tom svetu koji pominješ u sukobu sa Martinom.

Moraću ga pogledati bar još jednom. 

 

 

Strah od neuspeha je sve u filmu, ali koliko se ja sećam Danaca koje sam znao tamo je pritisak društva ogroman. Da ne budeš parazit i tako to, društveni ugled je važniji no pare, para ima. Inače tripujem da film nije o alkoholu a onoliko koliko jeste, da je alkohol stvarno sila dobra. 

 

Od početka je baš upadljivo da niko ne sme i neće ni o čemu da razgovara, o ličnim stvarima. Što je kao pristojno, a zapravo je linija manjeg otpora, da ne preuzmeš odgovornost za nekog drugog. Valjda. Možda lupam, nemam pojma.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Hermetico said:

Strah od neuspeha je sve u filmu, ali koliko se ja sećam Danaca koje sam znao tamo je pritisak društva ogroman. Da ne budeš parazit i tako to, društveni ugled je važniji no pare, para ima. Inače tripujem da film nije o alkoholu a onoliko koliko jeste, da je alkohol stvarno sila dobra. 

 

Od početka je baš upadljivo da niko ne sme i neće ni o čemu da razgovara, o ličnim stvarima. Što je kao pristojno, a zapravo je linija manjeg otpora, da ne preuzmeš odgovornost za nekog drugog. Valjda. Možda lupam, nemam pojma.

 

Sve si u pravu, ne lupaš. 

Link to comment

A danska se vodi kao najmanje korumpirana zemlja na svetu. Treba li da se upitamo, koja je veza izmedju toga i bitisanja jednog danca? Kako sto je juznije (vatrenije) korupcija sistema je veca.. 

 

 

Odgledala tenet, stigoh do cetvrte duplog viskija 2 ipo sata film traje, ne znam sta je nolan hteo da kaze..... Rezwolkeru ce mozak da prosvira dok razlista simbole kako treba :laugh:

Edited by mustang
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...